Újabb városalapítót köszöntöttek
Soós Jánosné, Eta néni vasárnap ünnepelte kilencvenedik születésnapját. A jeles alkalomból hétfőn délelőtt Gombos István humán ügyekért felelős alpolgármester is felköszöntötte őt.
Keserédes születésnapi köszöntésben volt része Soós Jánosné, Eta néninek hétfőn délelőtt a Duna sori Idősek Otthonában. Keserű, mert családjából szinte már csak ő maradt, és édes, mert új családra is lelt az otthonban, akiknek körében megünnepelhette kilencvenedik születésnapját hétfőn délelőtt. A köszöntésre Gombos István humán ügyekért felelős alpolgármester is ellátogatott és tolmácsolta az önkormányzat jókívánságait Eta néninek, aki meghatódva vette át a virágcsokrot, az ajándékokat és fújta el a gyertyákat. Eta néniék hatan voltak testvérek, édesapja halála után nevelőotthonba került, ahol nyolc éves koráig lakott. Később nevelőszülők vették magukhoz, ahol nagyon jól érezte magát. Egy évig élt itt, majd Balatonfüredre került, ahol apácák nevelték tovább. Édesanyja és családja Hartán élt akkoriban, Eta néni is visszakerült a családjához, ahol együtt mezőgazdasági munka végzésével foglalatoskodtak.
1953-ban ismerkedett meg a férjével, aki görög származású volt. Egy lányuk született, akit sajnos egyedül nevelt fel, hiszen a gyermek édesapja visszament a hazájába. 21 évesen költöztek Dunaújvárosba. Eta néni dolgozott segédmunkásként az Építőknél, brigádvezetőként is a dunaújvárosi Vasműben, valamint nyolc évig a vasútnál. Munka mellett, nagyon sok társadalmi munkában is részt vállalt. Közben Dunaújvárosban megismerkedett második férjével, Soós Jánossal. Később egy unokája és egy dédunokája is született lánya révén. Szabadidejében mindig is szeretett verselni, verseket írni, melyeket a Batsányi úti gondozási központban rendezvények alkalmával sokszor elő is adott, majd később a Duna sori otthonban is, ahol elmondása szerint nagyon jól érzi magát.
A rovat további hírei: Közélet
Közgyűlés: a kórház melletti parkolók építésének szerződéseiről is döntöttek
2025. nov. 13.
Városunk közgyűlése ma délelőtt tartotta november havi ülését. A testület 24 napirendről nyílt, míg 3 témáról zárt ülésen határozott. Jó hír, hogy már a kórház körüli parkolók építése is napirenden volt, sőt, a kivitelezés szerződéséről is határozat született.
Kezdődik a karácsonyi csodavárás időszaka
2025. nov. 13.
Az első gyertya meggyújtásával kezdetét veszi az év egyik legszebb és legmeghittebb időszaka, és ezzel együtt a Városháza téri "Adventi Forgatag" is megnyitja kapuit a karácsonyi vásárral. Több héten át színpadi produkciók, ünnepi díszbe öltöztetett főtér és téli finomságok várják a forgatagba kilátogatókat.
Segítsünk a baracsi tűzoltóknak!
2025. nov. 13.
A tönkrement régi tűzoltóautó helyett egy újabbat, megbízhatóbbat szeretnének vásárolni a baracsi tűzoltók, s ebben most bárki segíthet nekik!
Fontos munkák zajlanak a Szalki-szigeten
2025. nov. 12.
Településünk egyik ékköve a szabadstrand és környéke – a területen rengeteg fa található, ám az évek során közülük sokan elöregedtek és megbetegedtek. Jelenleg is tart a balesetveszélyessé vált példányok kivágása.
Hála és köszönet a közösségnek – díjátadó koronázta a szociális munka napját
2025. nov. 12.
Polgármesteri és intézményvezetői köszöntő, szép műsor, és az intézményi tradícióknak megfelelően díjátadó színesítette az Útkeresés Segítő Szolgálat ünnepi eseményét, amelyet a szociális munka napja alkalmából rendeztek a zeneiskola kamaratermében kedden délelőtt.
Közeleg az ország legnagyobb élelmiszergyűjtő akciója
2025. nov. 11.
Idén is az Élelmiszerbank tartós élelmiszergyűjtésével kezdődik az évvégi jótékonysági szezon. Vajon meglesz az egymilliomodik ünnepi adománycsomag? A hét végén már lehet válasz!
Lombhelyzet van, gyűjtik és elszállítják
2025. nov. 11.
Beköszöntött az ősz, ami magával hozta az ilyenkor esedékes munkálatokat is. Dunaújváros rengeteg fával büszkélkedhet, s ezek a fák bizony megszabadulnak a lombkoronájuktól. Csak éppen ez a folyamat nem éppen néhány nap alatt történik meg.









