Pont nélküli hétvége
Nem alakultak jól a Dunaújváros PASE utánpótlás korú labdarúgóinak mérkőzései a MOL Fehérvár FC ellen a másodosztályú bajnokságban.
A MOL Fehérvár FC elleni mérkőzésekkel folytatták a másodosztályú bajnoki küzdelmeket a Dunaújváros PASE utánpótlás labdarúgó csapatai. Az U19-esek találkozója nagy küzdelmet hozott, ám a kapu előtt pontosabb székesfehérváriak az első félidőben egy, míg a másodikban két alkalommal is bevették a dunaújvárosi kaput, s így végül 3-0-s győzelemmel gyűjtötték be a bajnoki pontokat.
Az U17-esek mérkőzésén hamar, már a 7. percben megszerezte a vezetést az ellenfél, s hiába próbálkoztak a dunaújvárosi fiatalok becsülettel, sajnos nem jött össze az egyenlítés az első felvonásban sőt, egy öngóllal tovább növelte előnyét a vendégcsapat. A fordulás után mindkét gárda előtt több lehetőség adódott, ám ekkor már egyik sem tudott élni vele, így a fehérváriak 2-0-s sikerrel távoztak az Agrospeciál Sporttelepről.
Kép: DO-archív
Az U16-osoknak sajnos semmi esélye nem volt a pontszerzésre. A vendégek már az első felvonásban három alkalommal mattolták fiataljainkat, s fölényük a fordulás után is megmaradt. Ez nemcsak a játé képében, hanem az eredmény alakulásában is megmutatkozott, ugyanis a fehérváriak további öt alkalommal mattolták a DPASE védelmét, így könnyed, 8-0-s sikerrel szerezték meg a három bajnoki pontot.
Eredmények
(U19)
MOL Fehérvár FC – DPASE 3-0 (1-0)
U17
DPASE – MOL Fehérvár FC 0-2 (0-2)
U16
DPASE – MOL Fehérvár FC 0-8 (0-3)
A rovat további hírei: Sport
Hajdu Jonatán ötödik a vb-n
2025. aug. 22.
Nagyot küzdött, s végül az ötödik helyen végzett a kenu egyesek 200 méteres döntőjében a milánói világbajnokságon a DKSE kenusa, Hajdu Jonatán.
Aranyéremmel búcsúzott aranyos csapatától
2025. aug. 22.
A 2024/2025-ös szezon végén befejezte harmincöt esztendőn át tartó kézilabdás pályafutását Farkas Zsanett, aki ebből huszonnyolcat a rácalmási kézilabdázóknál töltött, de városunkhoz is ezer szállal kötődik.
Hajdu Jonatán 200-on is döntős
2025. aug. 21.
Magabiztos versenyzéssel jutott be a kenu egyesek 200 méteres világbajnoki döntőjébe a DKSE kiváló kenusa, Hajdu Jonatán.
DSTV: hazai pályán szerepeltek
2025. aug. 21.
Hazai környezetben rendezett minősítő versenyt a Főnix Lövész SE a közelmúltban. A dunaújvárosi lőtéren megrendezett viadalra több mint hetvenen érkeztek az ország minden tájáról, s a népes mezőnyben ott voltak a házigazda Főnix Lövész SE versenyzői is, akik ezúttal is remek eredményekkel örvendeztették meg az értük szorítókat. Hangkép.
Jó kezdés a világbajnokságon
2025. aug. 21.
Két számban is továbbjutott a milánói kajak-kenu világbajnokság szerdai előfutamaiból a DKSE kenusa, Hajdu Jonatán.
Még jókor jött a balhorog?
2025. aug. 20.
Háromgólos vereséget szenvedett a FEHA19 elleni felkészülési találkozón a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata.
DSTV: Bimmer Parádé a szigeten
2025. aug. 19.
Zúgó kipufogók, perzselő abroncsfelület, kiváló hangulat és fanatikus jókedv – meg persze rengeteg, messziről felismerhető kék-fehér BMW logók. Idén is nagyot ment a Bimmer Parádé, amelynek a Szalki-sziget adott otthont a mögöttünk hagyott hétvégén. A szervezők remek programokkal készültek, amely keretében a családosok és az igazi fanatikusok is találtak maguknak elfoglaltságot. Hangkép.