Dunaújváros Hetilap

Kocsis Máté: a kormánypártoknak alkalmas jelöltjei vannak

doszerk - 2019. szeptember 11. 7:59

A Fidesz frakcióvezetője szerint az alkalmasság fontos feltétel az önkormányzati választáson, a kormánypártoknak pedig alkalmas, kipróbált polgármesterjelöltjei vannak.

Kocsis Máté a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Vásárosnaményban rendezett keddi lakossági fórumon hangsúlyozta: olyan jelöltet kell választani, aki alkalmas a közös ügyek intézésére. A választók súlyos becsapásának nevezte azt a baloldali retorikát, miszerint az ellenzék azért akarja elfoglalni az önkormányzati székeket, hogy elégtételt vegyen vélt vagy valós sérelmeiért és ezekből a pozíciókból buktathassa majd meg később a kormányt.

Kocsis Máté hozzátette, polgármestert nem országos politikai meccsek megvívására választunk, hanem arra, hogy segítsék településük fejlődését. A beregi kisváros művelődési központjában tartott fórumon a fideszes politikus elmondta, a kormánypártok ebből a szempontból szerencsés helyzetben vannak, mert soraikban olyan kipróbált, tapasztalt, harcedzett és bevált polgármesterek vannak, akik képesek irányítani egy falvat vagy várost. Ezzel szemben az ellenzéki oldalon alkalmatlan jelöltek vannak - értékelt.

A választóknak azt kell eldönteniük, hogy ki lesz az, aki a következő fél évtizedben az otthonuk ügyeit fogja intézni - hívta fel a jelenlévők figyelmét Kocsis Máté. Hozzátette, "bármennyire is nem tetszik ez az ellenzéknek", ez nem politikai kérdés, hanem október 14-től már a mindennapok kérdése lesz.

Kocsis Máté előadásában kitért arra, az elmúlt kilenc évben nagyon komoly eredményeket ért el a Fidesz-KDNP vezette kormány: csökkent az államadósság, évről évre növekszik az ország a gazdasági teljesítménye, 800 ezer fővel nőtt a foglalkoztatottak száma és az Európát sújtó népesedési válsággal ellentétben a magyar kormány nem a migrációs, hanem a családtámogatás útját járja.
Emlékeztetett, a kormányban és a Fidesz politikai közösségeiben volt elég erő és akarat az önkormányzatok tetemes, mintegy 1400 milliárd forint értékű adósságának átvállalására, ez pedig országszerte lehetőséget adott arra, hogy a helyhatóságok a bevételeiket ne törlesztésre, hanem a saját környezetük fejlesztésére tudják fordítani.

Magyarország gazdasági növekedése Európában az első, az ország felé irányuló befektetési hajlandóságot tekintve régióvezetők vagyunk, a szigorú migrációs politika miatt pedig a kontinens legbiztonságosabb országa a miénk - sorolta a Fidesz frakcióvezetője. Megjegyezte, Budapestet választották meg nemrégiben Európa legélhetőbb fővárosának, és a vidéki települések turisztikai fejlődése is egyre erősebb, ez a felfelé ívelő fejlődési pálya pedig később is komoly lehetőséget tartogat.

A következő években ezért szükség lesz a kormány, illetve az önkormányzatok, a települések és a polgármesterek közötti szövetség megerősítésére - hangsúlyozta Kocsis Máté, jelezve, ezt a szövetséget kell október 13-án legitimáltatni a választókkal.

Az önkormányzatok és a kormány szövetségéről szólva elmondta, "ilyen együttműködést az tud kötni a kormánnyal, aki rendelkezik azzal a képességgel, hogy jó kapcsolatban van vele".

-MTI-

A rovat további hírei: Közélet

Boldog születésnapot, Magyarország! – együtt emlékeztünk az államalapítás ünnepén (galériával)

Boldog születésnapot, Magyarország! – együtt emlékeztünk az államalapítás ünnepén (galériával)

2025. aug. 21.

A hagyományoknak megfelelően közösen, de ezúttal a Mondbach-kúria udvarán ünnepelhettek a városlakók az önkormányzat által rendezett programon augusztus 20-án, az államalapítás és az új kenyér ünnepén.

Ünnepi forgatag a kúriában

Ünnepi forgatag a kúriában

2025. aug. 20.

Töltsük együtt a jeles napot államalapításunk és az új kenyér ünnepén! Augusztus 20. alkalmából városunk önkormányzata közös ünneplésre vár mindenkit a Mondbach-kúriában ma délután – itt az estébe nyúló ünnepi forgatag részletes kínálata!

 

Nagyon kell segítség az álláskereséshez

Nagyon kell segítség az álláskereséshez

2025. aug. 19.

Elsősorban a vasmű csoportos létszámleépítése nyomán álláskeresővé vált munkavállalóknak szerveztek gyakorlati tanácsadó napot a Városháza "C" szárnya házasságkötő és rendezvénytermében a közelmúltban. Első nekifutásra is szép sikerrel.

Monumentális alkotás festékszóróval

Monumentális alkotás festékszóróval

2025. aug. 18.

Az utóbbi években a graffiti szó egyre kedveltebb Dunaújvárosban – számos helyen díszítették fel művészek trafóházak, falak oldalát. AZ Arany János Általános Iskola egyik fala hatalmas alkotással gazdagodott – Harsányi Zotmund Bence és Boros István jóvoltából átalakult az intézmény látképe.

Ki kapja a "Dunaújváros Egészségügyéért" díjat? Várják a javaslatokat!

Ki kapja a "Dunaújváros Egészségügyéért" díjat? Várják a javaslatokat!

2025. aug. 17.

Dunaújváros közgyűlése minden évben "Dunaújváros Egészségügyéért" díjat adományoz. A díjazott személyére bárki javaslatot tehet – egészen szeptember végéig.

DSTV: együtt ünnepelhet a város augusztus 20-án

DSTV: együtt ünnepelhet a város augusztus 20-án

2025. aug. 17.

A hagyományokhoz híven közösen ünnepelhetjük államalapításunk évfordulóját, derül ki a DSTV anyagából. A témában írt beharangozónkat már olvashatták, most itt az augusztus 20-án várható forgatag menetrendjének előzetes összegzése. Hangkép.

Várják a javaslatokat a "Szociális Munkáért – Dunaújváros" díjra

Várják a javaslatokat a "Szociális Munkáért – Dunaújváros" díjra

2025. aug. 16.

Dunaújváros önkormányzata idén is díjazza majd azt a személyt, aki Dunaújvárosban a szociális munka területén kiemelkedő tevékenységet fejtett ki a lakosság szolgálatában, a közéleti munkában. Felhívás.