Dühítő döntetlen

spigott - 2019. november 10. 15:48

Hiába vezetett két góllal is, nem sikerült nyernie a Dunaharaszti vendégeként a Dunaújváros PASE labdarúgó csapatának.

Idegenben, a sereghajtó Dunaharaszti MTK elleni mérkőzéssel folytatta az NB III Közép Csoportjának küzdelmeit ma délután fél kettőtől a Dunaújváros PASE labdarúgó csapata. A találkozó esélyeseinek a mieink számítottak, ám ennek ellenére sem várt könnyű feladat labdarúgóinkra, ugyanis a legutóbbi fordulókban két bravúrt is sikerült bemutatnia a házigazdáknak, akik ma is a siker reményében léptek pályára.

Nem is kezdte rosszul a meccset a DPASE, mely irányította a játékot, s a 33. percben meg is szerezte a vezetést a fiatal Tapiska Géza találatával. A folytatásban is jobbára az történt a pályán, amit a mieink elterveztek, ráadásul a második félidő első percében Busa Bence is bevette a hazai kaput, megduplázva ezzel előnyünket. A félidő derekához közeledve azonban egy perc alatt ment semmibe az, amit addig felépített a csapat, mert a 64. percben Fekete Márk, majd a középkezdés után szinte azonnal Bíró Tamás szerzett gólt, s kezdődhetett minden elölről (2-2). A hátralévő időben mindkét gárdának voltak lehetőségei, de az eredmény már nem változott, így a mieink végül egy ponttal tértek haza Dunaharasztiból.

Kép: DO-archív

Lőrincz Emil: - Nagyon bosszús vagyok, egy megnyert meccset adtunk ki a kezünkből a saját hibáink miatt. A folyamatos esőzés miatt egy nagyon rossz minőségű pályán játszottunk, de úgy tűnt, hogy ehhez mi alkalmazkodtunk jobban, mert az első félidőben végig gyűrtük az ellenfelünket, s a vezetést is sikerült megszerezni. A második negyvenöt percet góllal kezdtük, egészen a 60. percig irányítottunk, majd elkövettünk két ordító hibát, amivel visszahoztuk a hazaiakat a meccsbe. A Dunaharaszti érthetően vérszemet is kapott, egy ki-ki meccs alakult ki innentől, mindkét csapatnak voltak gólszerzési lehetőségei, de már nem tudtunk kapuba találni. Nagyon dühítő mérkőzés volt, mert nyernünk kellett volna!

Dunaharaszti MTK – DPASE 2-2 (0-1)
Gólszerzők: Fekete, Bíró, illetve: Tapiska, Buda

Dunaharaszti MTK: Scheilinger – Torkos, Sundas, Bíró, Nichenko, Fekete, Gacsal, Hegedűs, Mendebaba, Kántor, Rétsági. Vezetőedző: Króner Péter.

DPASE: Pokorni – Kis, Busa, Horváth, Csendes, Szepessy, Puskás, Hompót, Tóth, Barna, Tapiska. Vezetőedző: Lőrincz Emil.

A rovat további hírei: Sport

Szoros vereségek Mosonmagyaróváron

Szoros vereségek Mosonmagyaróváron

2025. okt. 16.

A DKKA U18-as együttese egy, az U20-as két góllal kapott ki a Mosonmagyaróvár otthonában lejátszott korosztályos bajnokin szerdán délután.

Hazai tarolás a DKSE Kupán (galériával)

Hazai tarolás a DKSE Kupán (galériával)

2025. okt. 15.

Remekül szerepeltek a DKSE versenyzői a Pap Zoltán Tornacsarnokban megrendezett utánpótlás viadalon.

DSTV: nehéz szezonra készülnek

DSTV: nehéz szezonra készülnek

2025. okt. 15.

Az eredményeket tekintve a szezon első pár mérkőzése után jutott mindenből a Pentele Asztalitenisz Sportegyesület csapatai számára. Az alakulatok eddigi szereplését értékelte Varga Richárd, az egyesület elnöke. Hangkép.

Továbbra is hibátlan a DFC női csapata

Továbbra is hibátlan a DFC női csapata

2025. okt. 15.

Négygólos győzelmet aratott Pakson, így öt mérkőzésélből ötöt megnyerve vezeti az NB II nyugati csoportjának tabelláját a Dunaújváros FC női labdarúgó csapata.

Fényes dunaújvárosi érmek a veteránok világbajnokságán

Fényes dunaújvárosi érmek a veteránok világbajnokságán

2025. okt. 14.

Mátyás Gábor aranyérmet, Barna Zoltán ezüstöt szerzett a birkózók Tatabányán megrendezett veterán világbajnokságán, melyen a DKSE hét versenyzője is részt vett.

DSTV: együtt mozdult a város

DSTV: együtt mozdult a város

2025. okt. 14.

Komoly érdeklődés mellett rendezte meg a DKSE és városunk önkormányzata a MOZD'ÚJVÁROS elnevezésű közösségi sportnapot a Szalki-szigeten szombaton. A remek hangulatú eseményen mezei akadályfutás, a DKSE sportági bemutatói, valamint egyéb mozgásformák várták az érdeklődőket. Hangkép.

Vármegyei rangadó a kupában

Vármegyei rangadó a kupában

2025. okt. 14.

Az Alba Fehérvár KC lesz a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt csapatának ellenfele a Magyar Kupa harmadik fordulójában.