Rangadó az első helyért

spigott - 2020. február 15. 9:38

A Dunaújvárosban aratott 5-4-es győzelem után ezúttal a fővárosban tréfálná meg a címvédő Ferencvárost a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata.

Óriási csatában, öt dunaújvárosi gólt hozó első harmad után arattak 5-4-es sikert az Erste Liga felsőházának előző fordulójában Acélbikáink a címvédő Ferencváros ellen, s az újabb három szerzett pontnak köszönhetően át is vették a vezetést a középszakasz tabelláján. Sokáig azonban nem örülhettek a remek győzelemnek játékosaink, mert a csütörtöki szünnapot követően már meg is kezdték felkészülésüket az előttük álló újabb feladatra, mely még a legutóbbinál is lényegesen nehezebbnek ígérkezik. Somogyi Balázsék ugyanis szombaton délután négy órától ismét a Fradi gárdájával mérik össze erejüket, ám ezúttal a fővárosba látogatnak a Bikák, ahol egy várhatóan rendkívül elszánt zöld-fehér gárda vár rájuk. A címvédőnek ugyanis nem titkolt szándéka, hogy megnyerje a középszakaszt, s elsőként választhasson ellenfelet a rájátszásra, s ehhez mindenképpen győznie kell a mieink ellen.

Képek: DO-archív

A felsőházi küzdelmekből még három forduló van hátra, s ugyan a DAB sorsolása finoman szólva sem könnyű, mert a Fradi után Brassóban és Csíkszeredán lesz jelenése csapatunknak, ha már eljutottak idáig David Leger tanítványai, szeretnének meg is ragadni az élen, amihez újabb bravúrra lesz szükségük. Az biztos, hogy a házigazdák nagyon komolyan igyekeznek majd rohamozni a Hughson kapus ketrecét, vagyis muszáj lesz odafigyelni a fegyelmezett védekezésre, míg a Fradi harmadában elengedhetetlen lesz az adódó helyzetek hatékony kihasználása ahhoz, hogy ponttal, pontokkal zárják jégkorongozóink a mai összecsapást.

A rovat további hírei: Sport

Győzelemmel zártak a juniorok

Győzelemmel zártak a juniorok

2025. júl. 21.

Hetedik helyen végzett a dunaújvárosi Fehér Luca Blankával felálló magyar junior női kézilabda válogatott a korosztályos Európa-bajnokságon.

Megtalálták a Szent Grált

Megtalálták a Szent Grált

2025. júl. 20.

Idén is remek hangulatban rendezte meg hagyományos nyári táborát a Dunaújvárosi Sporthorgász Egyesület a Nyalóka-szigeten.

Elődöntős a magyar válogatott

Elődöntős a magyar válogatott

2025. júl. 19.

Folyamatosan javuló játékkal aratott háromgólos győzelmet a két DFVE-játékossal felálló magyar női vízilabda válogatott az olaszok elleni világbajnoki negyeddöntőben.

Hetedik helyért játszanak a juniorok

Hetedik helyért játszanak a juniorok

2025. júl. 19.

Nem sikerült legyőznie a házigazda Montenegrót, így "csak" a hetedik helyért játszhat a magyar junior női kézilabda válogatott a korosztályos Európa-bajnokságon.

DSTV: darts nyáron is

DSTV: darts nyáron is

2025. júl. 18.

Dunaújváros egyik legaktívabb és legösszetartóbb közössége a dartskedvelők tábora. Nyári helyzetjelentést kértünk a Dunaújvárosi Darts Clubból. Hangkép.

Álom maradt az elődöntő

Álom maradt az elődöntő

2025. júl. 18.

A második félidőben sokkal pontosabb dánok egy góllal legyőzték a magyar női junior kézilabda válogatottat a montenegrói Európa-bajnokság negyeddöntőjében.

DSTV: szezonzáró a DLSZ-nél

DSTV: szezonzáró a DLSZ-nél

2025. júl. 17.

Ismét sikeres szezont tudhat maga mögött a Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség. Egészen elképesztő az a játékos és csapatmennyiség, amely a szövetség kötelében sportolhat – volt kiket, és volt mit ünnepelni a szezonzáró ünnepségükön. Hangkép.