Labdarúgás: kellenek a pontok

spigott - 2015. április 24. 7:34

Az Újpest elleni hazai összecsapással folytatja az NB I-es bajnokságot a Dunaújváros PASE labdarúgó csapata, mely a siker reményében várja újabb találkozóját.

A Puskás Akadémia elleni fájdalmas vereség után újabb hazai mérkőzéssel folytatja az NB I-es bajnokságot a Dunaújváros PASE labdarúgó csapata, mely ma este hét órától az Újpest csapatát látja vendégül a stadionban.
A fővárosiak jelenleg nyolc helyezéssel állnak a mieink előtt a bajnoki táblázaton, vagyis ha csak ezt tekintjük, úgy ők számítanak a találkozó esélyeseinek. A lila-fehérek ráadásul a legutóbbi fordulóban nagyon simán, 4-0-ra verték a Pápa gárdáját, ami azt sejtteti, hogy jó formában vannak, ugyanakkor az azt megelőző öt mérkőzésük egyikét sem tudták megnyerni: három vereség mellett mindössze kettő döntetlent ért el mai vetélytársunk.

Sajnos a mieink számára sem alakult a legjobban a közelmúlt, mert ugyan a Nyíregyházát sikerült legyűrni, s az MTK ellen is jogosan maradt itthon az egy pont, a Puskás Akadémia elleni verség még sokáig fogja kísérteni a sportág dunaújvárosi szerelmeseit. Éppen ezért is van nagy szükség arra, hogy a lehető leghamarabb visszaszerezze az előző héten elhullajtott pontjait együttesünk, s mint azt Arnter Tamás vezetőedző elárulta, egyértelműen ez a céljuk a ma este hét órakor kezdődő találkozón.
"Az Újpest egy jó, gyors játékosokból álló csapat, melynek játékából igazából csak egyetlen dolog hiányzott a Pápa elleni mérkőzésig, méghozzá a gól. A lila-fehérek sok helyzetet képesek kialakítani, vagyis nagyon oda kell figyelnünk majd a védekezésünkre, lényegesen stabilabban kell állnunk a lábunkon, mint a legutóbbi összecsapáson.

Nagyon bízom abban, hogy a Puskás Akadémia ellen elveszített három pont nem hiányzik majd a bajnoki végelszámolásnál, ám ahhoz, hogy ez így legyen, nekünk mindenképpen le kell győznünk az UTE együttesét. Kell a három pont ahhoz, hogy elérjük a céljainkat, s ugyan a játékosok nagyon letörtek voltak a legutóbbi vereség miatt, de a tanulságok levonása mellett igyekezetünk hamar túltenni magunkat rajta, s a lehető legjobban felkészülni a mai mérkőzésre. Sajnos Rafe Wolfe továbbra is sérült, rajta kívül Godslove játékára sem számíthatunk, de a többiek elszántan, a győzelem reményében várják az UTE elleni csatát." – árulta el a DPASE csapatának szakvezetője.

A rovat további hírei: Sport

DSTV: megmérették magukat a fiatalok is

DSTV: megmérették magukat a fiatalok is

2025. aug. 26.

Hetedik alkalommal rendezte meg a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia a tragikusan fiatalon elhunyt Horváth Nikolettről elnevezett emléktornát a Dunaújvárosi Sportcsarnokban még augusztus 16-án és 17-én. A torna eredményesen zárult a kézilabdázóink számára – egy első, egy második, és egy harmadik helynek örülhettünk. Hangkép.

Tehetséges kapust igazolt a DAB

Tehetséges kapust igazolt a DAB

2025. aug. 26.

A 21 esztendős Szűcs Botond játékára az Erste Liga mellett az Andersen Ligában is számítanak az Acélbikák jégkorongozói.

Könnyed továbbjutás a kupában

Könnyed továbbjutás a kupában

2025. aug. 26.

Már az első felvonásban eldöntötte a nyitott kérdéseket a Dunaújváros FC női labdarúgó csapata a Paksi SE ellen a Simple Női Kupa második fordulójában.

Elégedett kapitányok a világbajnokság után

Elégedett kapitányok a világbajnokság után

2025. aug. 25.

Mindkét szövetségi kapitány elégedetten értékelte a vasárnap zárult milánói kajak-kenu világbajnokságot, amelyen a gyorsasági válogatott 13 érmet, hat aranyat, két ezüstöt és öt bronzot nyert.

Fiatal csatárok az Acélbikáknál

Fiatal csatárok az Acélbikáknál

2025. aug. 25.

Keresztes Zsombor a FEHA19 együttesétől, míg Vadócz Bendegúz Lengyelországból érkezik a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozóihoz.

Itthon maradt a Kohász Kupa

Itthon maradt a Kohász Kupa

2025. aug. 25.

A Kozármislenyt és a Kisvárdát is legyőzve szerezte meg a hazai rendezésű Kohász Kupát a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt együttese.

Ünnepi foci a DLSZ Arénában

Ünnepi foci a DLSZ Arénában

2025. aug. 24.

A Szil-Ker együttesének sikerével ért véget a DLSZ Arénában megrendezett VI. Augusztális Ünnepi Foci Kupa.