Sok a kérdőjel a bokszolóknál is

spigott - 2020. április 7. 16:21

Szépen zárták legutóbbi versenyüket, ám azóta csak otthon edzenek a Dunai Ökölvívó SE sportolói.

Ahogy szinte minden sportegyesületnél, úgy a Dunai Ökölvívó SE-nél is szinte teljesen megállt az élet a koronavírus-járvány miatt. Versenyekre nem járnak, közös edzéseken sem húzhatnak kesztyűt a bokszolók, ám mivel teljesen leállni azért nem lehetett, ezért arra kértük Sulák András edzőt, hogy számoljon be arról, miként tudja formában tartani tanítványait.

- Minket is nagyon komolyan érint a jelenlegi helyzet, nem tudunk közösen edzeni, mert a protokollnak megfelelően a létesítményt bezárta az üzemeltető. Ezzel együtt sem álltunk azonban le teljesen, s ahogy sokan mások, mi is online rendszerben igyekszünk formában tartani magunkat. Az élversenyzőknek és a válogatottaknak videóhívásban tartok online edzéseket minden nap délután öt órától, időnként elküldöm a srácokat futni, igyekszem változatos karbantartó munkákat csináltatni velük. Tíz gyerek minden edzésen jelen van, nagyon szorgalmasan dolgoznak, tartjuk egymásban a tüzet, s nagyon bízunk abban, hogy minél előbb véget ér ez a rémálom, s tudjuk folytatni tovább a rendes munkát. Pedig programunk bőven lett volna eddig is, készültünk az egri Bornemissza Gergely Emlékversenyre, majd a diákolimpiára, aztán következett volna a serdülő és junior Európa-bajnokság, de idén ezeket már nem rendezik meg.

Képek: DO-archív

A közelmúltban azért volt feladata a dunaújvárosi ökölvívóknak, akik még a járvány kitörése előtt igen szép eredményeket értek el, ám arról, hogy miként folytathatják idén a versenyzést, még találgatásba sem mert bocsátkozni az egyesület vezetőedzője.

- A legutóbbi torna, amin részt vettünk egy kétnapos egri viadal volt, amelyen kilenc versenyzővel indultunk, s Horváth Máté (junior 66 kg), Tóth Tamás (serdülő 42 kg) aranyérmet, Jóni Rikárdó (serdülő 32 kg), Faragó Bianka (serdülő 42 kg), Grosch Iván (junior +80 kg) ezüstöt, míg Pintér Ádám (ifjúsági 63 kg), Erdélyi Péter (ifjúsági 81 kg), Kovács Gábor (ifjúsági 75 kg) bronzérmet szerzett, szóval nagyon szép eredményekkel zártunk. Nem tudjuk még, hogy mit hoz a jövő, sok a bizonytalanság, a hazai versenynaptár körül is rengeteg a kérdőjel, mert először a vírushelyzetnek kellene normalizálódnia, de azt senki nem tudja megjósolni, hogy ez mikorra remélhető. Készülünk, ahogy tudunk, de ezen kívül csak bizakodni tudunk, hogy minél előbb véget ér a jelenlegi helyzet.

A rovat további hírei: Sport

Nem borult a papírforma a fővárosban

Nem borult a papírforma a fővárosban

2025. dec. 14.

A második szettben megszorította a favoritot a DKSE röplabda csapata, de a házigazda Pénzügyőr végül három szettben győzte le együttesünket a TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának szombat esti fordulójában.

Bravúros sikerrel búcsúzott az évtől a DFVE

Bravúros sikerrel búcsúzott az évtől a DFVE

2025. dec. 14.

Négygólos hátrányból fordítva győzte le 11-10-re a vendég UVSE együttesét a DFVE női vízilabda csapata a Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában szombaton este.

Hazai BL-meccsel búcsúzik az évtől a DFVE

Hazai BL-meccsel búcsúzik az évtől a DFVE

2025. dec. 13.

Az UVSE elleni rangadón ugrik a Fabó Éva Sportuszoda medencéjébe a DFVE női vízilabda csapata Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában ma délután öt órától.

Röplabda: a Pénzügyőr következik

Röplabda: a Pénzügyőr következik

2025. dec. 13.

A tabellán negyedik Pénzügyőr vendégeként lép pályára a DKSE röplabda csapata TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának kilencedik fordulójában ma este hat órától.

DKKA: megtörték a csendet kézilabdázóink

DKKA: megtörték a csendet kézilabdázóink

2025. dec. 13.

Közleményt adott ki a felnőtt csapatot működtető Kft. helyzetéről a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia pénteken este. A klub és az önkormányzat további források bevonásán dolgozik, de közben már több játékos is elhagyta az NB I-ben szereplő együttest.

Sikeres évet zárt a DKSE (galériával)

Sikeres évet zárt a DKSE (galériával)

2025. dec. 12.

Remek hangulatban ünnepelte meg a mögötte hagyott sikeres esztendőt a Dunaújvárosi Központi Sportegyesület az egyetem aulájában csütörtökön este.

DSTV: Ovi Foci idén is

DSTV: Ovi Foci idén is

2025. dec. 12.

Ahogy azt az elmúlt években már megszokhattuk, újra a Szent Pantaleimon iskolában rendezte meg a hagyományos Ovi Foci Kupa elnevezésű viadalsorozat harmadik, utolsó fordulóját a Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség és a Dunaújvárosi Óvoda. A versenysorozat a Napsugár Tagóvoda győzelmével ért véget. Hangkép.