Dunaújváros Hetilap

Koronavírus: ismét szigorítások a hét végén!

Öcaline - 2020. április 24. 12:32

Az elmúlt héten elrendelt plusz tilalmak után a következő hétvégi időszakban is szigorításokra készülhetnek a városlakók – a tilalmak szombat nulla órától vasárnap éjfélig élnek, adta hírül a város hivatalos oldala.

A kormány döntése értelmében szombaton nulla órától vasárnap éjfélig hozhatnak korlátozó intézkedéseket a polgármesterek a járvány okozta veszélyhelyzet kapcsán – a lehetőséggel élve Pintér Tamás az alábbiak szerint rendelkezett.

Az Alsó- és Felső Duna-part valamint a Szalki-sziget területét csak egyénileg végzett szabadidős tevékenység és háziállat sétáltatása céljából lehet igénybe venni. (A Halászcsárda rendelésátvétel céljából látogatható.)
A Városháza téren, a Dózsa György téren (mozi előtti tér), a Dr. Molnár László Emlékparkban (egyetem előtti tér), valamint a Petőfi ligetben tilos tartózkodni, ezeken a területeken kizárólag áthaladni lehet. 

A rendelkezésekről az érintett helyeken figyelmeztető táblákat helyeznek ki, emellett a város első emebre egyeztetett a rendőrséggel, és szigorúbb ellenőrzést, folyamatos utcai jelenlétet kért erre a hétvégére is.

Az önkormányzati közlemény egy kéréssel ér véget: mindenkit arra kérnek, hogy a hétvége és a jó idő ne csábítson senkit a tilalmak megszegésére – ezzel életet menthetünk!

(Forrás és fotó: dunaujvaros.hu)

A rovat további hírei: Közélet

A város is bekapcsolódik a Versenyképes Járások programba

A város is bekapcsolódik a Versenyképes Járások programba

2025. ápr. 08.

Rendkívüli közgyűlést tartott a város önkormányzata a Városházán ma délelőtt. Egyetlen napirendről döntöttek a képviselők – a Versenyképes Járások programban történő indulásról.

Teljes útzárak a Pentele hídon – figyelem, az első ütem már pénteken kezdődik!

Teljes útzárak a Pentele hídon – figyelem, az első ütem már pénteken kezdődik!

2025. ápr. 08.

A tervekről már zengettünk, most itt a következő időszak egyik meghatározó mérföldköve: teljes pályazárra készülhetnek a közlekedők a Pentele hídon – péntek délutántól várhatóan vasárnap estig. 

Betett a zimankó az autóvásárnak vasárnap – de májusban folytatják!

Betett a zimankó az autóvásárnak vasárnap – de májusban folytatják!

2025. ápr. 08.

Gonosz tréfát űzött a hidegbetörés a dunaújvárosi autóvásár szervezőivel: kevesebben választották vasárnap délelőtti időtöltésük helyszínéül a vásárteret a jeges szélben. Csodák csodája: még így is köttetett üzlet!

A cél az innováció és a város fejlesztése

A cél az innováció és a város fejlesztése

2025. ápr. 07.

Dunaújvárosnak is szüksége van az Európai Unió finanszírozta pályázatokra. Ezek a források hozzájárulnak ahhoz, hogy városunk fejlődjön és modernebb, szebb otthont biztosítson a lakosságnak. Erről is beszélt Szabó Zsolt gazdasági alpolgármester az aktuális pályázati ciklus kapcsán.

Vadvirág a városban? Bárkinél lehet ilyen!

Vadvirág a városban? Bárkinél lehet ilyen!

2025. ápr. 05.

Vadvirágos parcella minta projekt létrehozását tervezi az ÖKO-Klub Dunaújváros csapata. Az önkéntesek bevonásával futó, a városban önvető virágoskert-szigeteket eredményező közösségi kezdeményezéshez bárki csatlakozhat – már vannak is jelentkezők!

Professzionális fűnyíróval gazdagodtunk

Professzionális fűnyíróval gazdagodtunk

2025. ápr. 03.

Nem lehet azt mondani, hogy elöregedett lenne a város üzemeltetésében dolgozó géppark, hiszen öt évvel ezelőtt gyakorlatilag semmilyen sem volt a városi cégeknek. Így az elmúlt években szépen apránként kellett ezen a téren is fejleszteni. Most új fűnyíró állhat munkába.

A körzetben élőkkel egyeztetve terveznek

A körzetben élőkkel egyeztetve terveznek

2025. ápr. 03.

Dunaújváros életében is fontos, hogy a lakosság a felmerülő kérésekkel bátran fordulhasson a városvezetéshez. Így véli Barta Endre is, aki a 4-es választókerület képviselőjeként az ott élőkkel együtt szépíti az lakóközösséget. A szerdai lakossági fórumán is sok kérdést vitattak meg az egybegyűltek.