Szőlőszem: egészségbomba uzsi gyerekeknek ⁣

Öcaline - 2020. június 25. 10:30

Mit tehet a szülő, akinek a gyermeke nem szereti a gyümölcsöket?  Például fagyit csinál belőle! Bartus-Preizler Gabriella dietetikus felülete, a Szőlőszem remek tippje eperszezon idejére – vigyázat, veszélyesen finom! 

Válogatós gyerekek esetében úgy érhetjük el, hogy nyitottabbak legyenek az alapanyagokra, ételekre, hogy a lehető legtöbb formában kínáljuk azokat. A titok nyitja a kísérletezés; nem adjuk fel a próbálkozást, de nem is erőltetjük. Megkínáljuk a kicsit, így lehetőséget biztosítunk a kóstolásra, de ha nem kéri, elfogadjuk a döntését. Lelkesebbek, kísérletezőbbek lesznek később ők is, ha részünkről nincs nyomás. 

Kutatások bizonyították, hogy egy-egy új íz elfogadásához, megszerettetéséhez akár 10-15 kóstolásra is szükségük lehet a piciknek. Most nyáron jöhetnek a hideg gyümölcslevesek, fagyik – meg egy hasznos tipp: ha őket is bevonjuk a fagyi elkészítésébe még nagyobb a valószínűsége, hogy megkóstolják. Használjuk ki a gyerekek kíváncsiságát és lelkesedését!

Epres-banános fagyiii :)

Mióta elkezdődött az eperszezon, és a nagyszülők hatalmas mennyiségű eperrel látnak el minket, azóta beindult nálunk a "fagyi" gyártás is! ⁣

Hozzávalók (családi adag – így apának és anyának is jut!)
Eper 300 g⁣
Banán 2 db⁣
Natúr joghurt 150 g⁣
+ tipp: szórhattok a tetejére finomra darált olajos magokat!⁣

Az arányokon nyugodtan változtassatok!⁣

Elkészítés:⁣

Fontos előkészület, hogy a banánt felkarikázzuk és lefagyasztjuk. Az epret nagyon alaposan megmossuk. A fagyos banánnal együtt berakjuk az aprítóba, hozzáöntjük a joghurtot és krémes állagúra turmixoljuk.
Az így elkészülő finomság előnye a házi "pálcikás fagyival" szemben, hogy nem kell a gyerekekkel türelmesen (!!!) várakozni, amíg elkészül. Amint megcsináljátok, már ehetitek is! Jó étvágyat hozzá!

Kapcsolódó link:

Szőlőszem a facebbok felületén (katt) >>

(Fotó: Szőlőszem)
 

A rovat további hírei: Mozaik

Mire figyeljünk, amikor megszervezünk egy eseményt?

Mire figyeljünk, amikor megszervezünk egy eseményt?

2025. jún. 14.

Az év során számos olyan alkalom van, amikor megcsillogtathatjuk a szervezői képességeinket, és megtervezhetjük egy esemény minden részletét. Például, hogy hol kerüljön megrendezésre, mi legyen a program, milyen legyen a dekoráció, hogyan kerüljenek tálalásra a finomságok, üdítők. (X)

Ambrózia: tömegvonzás a nyitónapon (galériával)

Ambrózia: tömegvonzás a nyitónapon (galériával)

2025. jún. 14.

Remek idő, pazar helyszín és kiváló koncertprogram: minden adott volt a csillagos ötös nyitányhoz a Duna-parti eseménysor első napján. Címszavas summázat és bőséges galéria a hajtás után!

Beköszöntött a digitális korszak az ipari és logisztikai területen is!

Beköszöntött a digitális korszak az ipari és logisztikai területen is!

2025. jún. 13.

Napjaink legfrissebb hírei szerint a digitalizáció térnyerése alapjaiban változtatja meg az ipari, logisztikai és kereskedelmi munkafolyamatokat. A modern adatgyűjtő eszközök már nem csupán egyszerű leolvasók, hanem valós idejű adatfeldolgozást, integrációt és rugalmasságot kínálnak. (X)

Online marketing stratégiával az élen – tartsd távol a konkurenciát!

Online marketing stratégiával az élen – tartsd távol a konkurenciát!

2025. jún. 12.

Biztosan hallottál már arról, mennyire fontos egy jól átgondolt online marketing stratégia ahhoz, hogy vállalkozásod sikeres legyen. Ahogy egy háznak is szüksége van erős alapra, úgy a te üzleted is megnyugtató alapként támaszkodhat rá még a legnehezebb időkben is. (X)

Garázsos kincskeresés és véradás Újtelepen

Garázsos kincskeresés és véradás Újtelepen

2025. jún. 11.

Közel félszáz árusítóhellyel csalogatja a kincsvadászokat a közösségi kezdeményezés, amelyet idén már hatodszorra rendez a Városvédők Újtelepért Egyesület jövő szombaton. Mindenkit várnak szeretettel – a véradókat is nagyon!

Sorozatzáró előadás a népfőiskolán

Sorozatzáró előadás a népfőiskolán

2025. jún. 10.

Az egészség és a spiritualitás határmezsgyéjére kalauzolja az érdeklődőket a Dunamenti Regionális Népfőiskola következő, egyúttal tavaszi utolsó előadása. A programra szerdán délután várják az érdeklődőket.

Lassan, de biztosan visszatér a hőség

Lassan, de biztosan visszatér a hőség

2025. jún. 09.

A borongós kezdetek után folyamatosan emelkedő hőmérsékleti értékeket, a hét végére igazi strandidőt és kánikulát ígér a DO meteorológiai szakértője. 30 fok feletti csúcsok lehetnek péntektől – újra támad az igazi nyár!