Elkészült a bajnokság sorsolása
Budapesten kezdi meg a bajnoki küzdelmeket a Dunaújváros Gorillaz amerikai futball csapata.
Kép: DO-archív
A Magyar Amerikai Futball Szövetségben elkészítették az őszi felnőtt bajnokságok sorsolását. Mivel a HFL csapatok visszaléptek az idei küzdelmektől, ezért idén csak a Divízió I-es és a Divízió II-es bajnokságokat rendezik meg, s bár a pontok kezdési időpontokat még nem hozta nyilvánosságra a szövetség, a menetrendet már igen, így már az is nyilvános, hogy a Dunaújváros Gorillaz együttese kik ellen lép pályára az ősszel. A Divízió I-be összesen nyolc csapat nevezett, őket két csoportba osztották a bajnokság szervezői, s a dunaújvárosiak a Budapest Wolves, a Győr Sharks és az NBA Crushers csapataival együtt a nyugati csoportban kaptak helyet.
A versenykiírás szerint a csoportokon belül mindenki játszik mindenkivel, míg a csoporton kívül egy mérkőzés vár a résztvevőkre, s így alakul ki a négymeccses alapszakasz, melyet az elődöntő és a döntő zár majd le. A DAK Acél Gorillaz gárdája a Budapest Wolves otthonában kezdi meg a küzdelmeket, majd hazai pályán fogadja a Győr Sharks és az NBA Crushers együtteseit, míg az alapszakasz végén a debreceni DEAC Gladiators otthonába látogat a csapat.
A Divízió I csoportbeosztása
Keleti Csoport: Budapest Cowbells, DEAC Gladiators, Miskolc Steelers, Nyíregyháza Tigers
Nyugati Csoport: Budapest Wolves, Dak Acél Gorillaz, Győr Sharks, NBA Crushers
A bajnokság sorsolása
A rovat további hírei: Sport
Az olimpiai ezüstérmes legyőzésével négy között a magyarok
2025. ápr. 18.
A magyar női vízilabda-válogatott 14-10-re nyert az olimpiai ezüstérmes Ausztrália ellen a világkupa szuperdöntő pénteki negyeddöntőjében, a kínai Csengtuban.
Nagy lépés az országos döntő felé
2025. ápr. 18.
Dunaújvárosban szakadt meg a listavezető Pénzügyőr csapatának remek sorozata a röplabdázók U17-es bajnokságának középszakaszában.
Bajnoki címet szerzett a Dragon Steel SE
2025. ápr. 17.
Remek versenyzéssel szerezte meg a premier open kategória első helyét a Dragon Steel SE csapata a Baján megrendezett Hosszú Távú sárkányhajó Magyar Bajnokságon.
Egy szett jó játék nem elég
2025. ápr. 17.
Négy játszmában szenvedett vereséget Miskolcon a DKSE röplabda csapata az Extraliga alsóházának szerda esti fordulójában.
DSTV: döntetlen a szezon utolsó hazai meccsén
2025. ápr. 16.
Hétvégén a szezon utolsó hazai bajnokiját, összességében pedig a sorozat utolsó előtti felvonását játszotta le a Pentele ASE II. csapata. A Honvéd Szondi NB III-as csapata azonban a pontszerzés reményében látogatott el Dunaújvárosba, 9:9-es döntetlent játszottak a csapatok. Hangkép.
Közös mozgás Livi lépteiért (galériával)
2025. ápr. 16.
Szép sikerrel, komoly érdeklődés mellett rendezték meg a Kihívás Nap idei első állomását a Móricz iskola udvarán a mögöttünk hagyott hétvégén.
Közel volt a dobogó a diákolimpián
2025. ápr. 15.
Jól szerepeltek, hasznos tapasztalatokkal gazdagodtak a Danubius KSE tollaslabdázói a Cegléden megrendezett országos diákolimpiai fináléban.