Kézilabda: fájdalmas botlás, meglepő vereség

spigott - 2020. augusztus 28. 22:00

Nem fogott ki jó napot, különösen támadásban hibázott sokat, így négygólos vereséget szenvedett a Budaörs elleni edzőmeccsen a DKKA felnőtt együttes ma este.

Rácalmáson, az NB I/B-s Budaörs elleni edzőmeccsen lépett pályára pénteken este fél hattól a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt csapata. Vágó Attila tanítványai nem is kezdtek rosszul, öt perc alatt lőtt három góllal léptek meg ellenfelüktől, ám a folytatás már nem volt ilyen szép. Miközben a fővárosiak feljavultak, addig a mieink különösen támadásban hibáztak rengeteget, így a következő huszonöt percben mindössze ötször tudták bevenni ellenfelük kapuját. Ugyan a vendégek sem brillíroztak a dunaújvárosi kapu előtt, nyolc szerzett góljuk arra így is elég volt, hogy döntetlennel vonuljanak a félidei pihenőre (8-8).

Kézilabdázóink sajnos a szünet után sem találták a ritmust, így a Budaörs egy 4-0- rohammal lépett meg a Vágó-csapattól (9-13). A folytatásban sem akart összeállni a mieink támadójátéka, s bár ennek ellenére is sikerült minimálisra csökkenteni a hátrányt a 47. percre, a véghajrában ismét sokkal pontosabban játszott a Budaörs, mely végül nem kis meglepetésre, de 23-19 arányban legyőzte a sok hibával játszó dunaújvárosiakat.

DKKA -  Budaörs 19-23 (8-8)

A DKKA gólszerzői: Román 4, Nick 4, Szalai 3, Schatzl 2, Horváth 2, Barján 1, Ferenczy 1, Bulath 1, Dabevska 1.

(Fotó: DO-archív - Végh Zoltán képe)
 

A rovat további hírei: Sport

DSTV: szezonzáró a kempingben

DSTV: szezonzáró a kempingben

2025. jún. 13.

A Dunaújvárosi Kempingben tartotta meg szezonzáró ünnepségét a DSE Röplabda Akadémia. A remek hangulatú eseményen Tomanóczy Tibor ügyvezető köszönte meg az éves munkát az egyesület edzőinek és versenyzőinek, majd kameránk előtt értékelte a 2024/2025-ös szezont. Hangkép.

Fiatalos lendülettel

Fiatalos lendülettel

2025. jún. 13.

Kuminka Zsombor újabb szezont kezdhet meg Dunaújvárosban, míg Balázs Olivér a KHL Sisak csapatának mezét cseréli az Acélbikák szerelésére.

DSTV: jégen az ovisok

DSTV: jégen az ovisok

2025. jún. 12.

A Radari Sporttelepen található Angels Skills Hockey Centerben tartott óvodás foglalkozásokat az Angels NJSE, mely a Szent Pantaleimon Óvoda növendékeit látta vendégül a tavaly decemberben átadott intézményben. Hangkép.

A Magyar Kupáért küzdöttek a kajak-kenusok

A Magyar Kupáért küzdöttek a kajak-kenusok

2025. jún. 12.

Tizenhét dobogós helyezéssel zárták a regionális kupák Fadd-Domboriban megrendezett küzdelmeit a DKSE fiatal kajak-kenusai a mögöttünk hagyott hétvégén.

Szalai Petra visszatért a DKKA-hoz

Szalai Petra visszatért a DKKA-hoz

2025. jún. 11.

A húsz esztendős balkezes átlövő a Szent István SE együttesétől érkezik a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapatához.

DSTV: tornászok köszöntése

DSTV: tornászok köszöntése

2025. jún. 11.

A DKSE és a torna szakosztály mellett városunk vezetése is köszöntötte a lipcsei Európa-bajnokságról hazatért dunaújvárosi tornászokat a Pap Zoltán Tornacsarnokban. A dunaújvárosi sportolók ismét remekül szerepeltek a viadalon. Hangkép.

Fehérorosz bekket igazolt a DAB

Fehérorosz bekket igazolt a DAB

2025. jún. 11.

A harminc esztendős Yegor Kudin a HK Gomel együttesétől ékezik a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozóihoz a 2025/2026-os szezonra.