Dunaújváros Hetilap

Margaréta Tagóvoda: megszépült a mosdó

Öcaline - 2020. szeptember 12. 7:41

Egy apuka cége is beszállt, az önkormányzat adta az alapanyagot, az együttműködés nyomán több éves terv vált valóra az oviban. Együttműködés a hajtás után, hangképes összegzéssel.

Új mosdókat vehetnek igénybe a Margaréta Tagóvoda gyermekei: a földszinti vizes blokk ugyanis átalakuláson ment keresztül, mégpedig az egyik kisgyermekes apuka, valamint Dunaújváros önkormányzata hathatós együttműködésének köszönhetően.

Együtt? Működik!

Az egyik kisgyermekes édesapa, Nagy Erik cége, az Aqua-Pipe Therm Kft. felajánlásából, az önkormányzat által biztosított alapanyagokból újították fel a Dunaújvárosi Óvodák Igazgatóságához tartozó Margaréta Tagóvoda mosdó blokkját a közelmúltban – a hosszú évtizedek során jelentősen elhasználódott  mosdó helyiség megszépülhetett, ami által nagymértékben javult az óvodások komfortérzete.
A Dózsa II. városrészben található óvodában az egyik kisgyermek édesapja, Nagy Erik azzal a szándékkal fordult Dunaújváros önkormányzatához, hogy amennyiben biztosítják az alapanyagokat, cége, az Aqua-Pipe Therm Kft. felújítja az év(tized)ek alatt meglehetősen leromlott állapotban levő mosdót a földszinti foglalkoztató helyiség mellett. 
Az önkormányzat pedig partnernek bizonyult mindebben, árulta el az helyszínen Szabó Zsolt gazdasági alpolgármester:
– Egy város jövője azon múlik, hogyan alakul a legfiatalabb korosztályok sorsa,; éppen ezért fontos az összefogás a gyermekekért. Ezért is öröm, hogy megtörtént a mosdók burkolása, megújulása, valamint szebbé tétele. Köszönet jár az "ötletgazdának" a hathatós segítségért, a mostani vírushelyzetben külön örömteli az, hogy a higiéniai elvárásoknak is könnyebb megfelelni a felújítás nyomán. 

Kellett már nagyon

Szirmainé Gubicza Margit, a tagóvoda vezetője a DSTV kamerája előtt elmondta: az intézmény 1977-ben történt átadása óta nem volt felújítva az említett mosdó, és mivel azt eredetileg felnőtteknek alakították ki, a gyermekeknek fa dobogóra kellett állniuk a wc használatakor. A vizesblokk vezetékrendszere is elrozsdásodott, így időszerű volt a beruházás. A tagintézmény-vezető kiemelte: a díszítések külön örömmel töltötték el az óvodásokat:
– Közvetett módon az egész óvodát érinti ez a kezdeményezés, hiszen bár elsősorban a Gomba csoport tagjai, a földszinten veszik igénybe, ügyeletben előfordulhat, hogy bővül a létszám, más gyermekek is csatlakoznak hozzájuk. Éppen ezért nagy öröm számunkra, hogy a szülők több módon is támogatják az óvodát. 
A vezető elárulta: a segítséget fel is tüntetik az óvoda felületein, ám emellett a ballagáson a kiemelt támogatást nyújtókat név szerint is megemlítik – az már biztos, Nagy Erik neve ott lesz ebben a felsorolásban.

Cs. L.
(Fotó: Végh Zoltán)

 

A rovat további hírei: Közélet

Az őszi ciklussal folytatódik a fotópályázat

Az őszi ciklussal folytatódik a fotópályázat

2025. szep. 22.

A nyári időszakot követően már az ősz színeit örökíthetik meg a Dunaújváros fái a négy évszakban című fotópályázat résztvevői. A Pappné Grabant Ilona kezdeményezése nyomán kezdett projekt gépezete tovább zakatol – közeleg a nyári ciklus díjátadója is.

Tömeges "városjárás" a megelőzés és a segítségnyújtás jegyében (galéria)

Tömeges "városjárás" a megelőzés és a segítségnyújtás jegyében (galéria)

2025. szep. 21.

Átütő sikerrel ért véget a Richter Egészségváros dunaújvárosi programja a Városháza téren szombaton. Több ezer szűrővizsgálatot végeztek el, a prevenciós program révén pedig a dunaújvárosiak összefogásával több mint 15 millió forint adományban részesült a Szent Pantaleon Kórház-Rendelőintézet.

 

Összetartó közösség a tisztább városért (galériával)

Összetartó közösség a tisztább városért (galériával)

2025. szep. 20.

Vannak olyan rendezvények, amelyen örülnek a résztvevők annak, ha nem döntenek súlyrekordot. A pénteken megrendezett közösségi szemétszedés szerencsére ilyen volt.

Dolák-Saly Róbert vendégeskedett a városban – a humorban tényleg nem ismer tréfát

Dolák-Saly Róbert vendégeskedett a városban – a humorban tényleg nem ismer tréfát

2025. szep. 19.

Út a gimnáziumi ökörködéstől az abszurd humor színpadáig – fanyar iróniával és megkapó öniróniával, némi muzsikával és drámai felhangokkal; a népszerű előadó volt a Dunaújvárosi Estek sorozatának vendége csütörtökön.

"...hogy az intézmény stabilan működjön"

"...hogy az intézmény stabilan működjön"

2025. szep. 19.

A Bartók Kamaraszínház évadnyitó előadásán – pontosabban az Ahogy tetszik című Shakespeare-bemutató csütörtöki főpróbáján – vett részt Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester, aki komoly bejelentéssel is szolgált az alkalom apropóján.

Sok lehetőség rejlik a Generációk Házában

Sok lehetőség rejlik a Generációk Házában

2025. szep. 19.

Középiskolás diákokkal találkozott Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester az Almási Zsolt teremben csütörtökön. A városvezető fontosnak tartja, hogy a fiatalok is megoszthassák gondolataikat a város jelenét és jövőjét illetően.

Hamarosan kezdődik a fűtési szezon városunkban – és már igényelhető a pótfűtés

Hamarosan kezdődik a fűtési szezon városunkban – és már igényelhető a pótfűtés

2025. szep. 19.

A távhőszolgáltató DVG Zrt. tájékoztatja a fogyasztókat, hogy a 157/2005. (VIII. 15.) Kormányrendelet szabályozza a fűtési időszakot, amely szeptember 15-én el is kezdődött, és következő év május 15-én ér véget. Ettől a naptól a távfűtési rendszereknek bekapcsolható állapotban kell lenniük. Tájékoztató.