Fáradt, de elégedett csapatok randevúja Belgrádban
A magyar és a szerb labdarúgó-válogatott is sikerrel vette csütörtökön az Európa-bajnoki pótselejtező első akadályát, így bár fáradtan, de elégedetten várhatja a két csapat az egymás elleni belgrádi összecsapást a Nemzetek Ligája másodosztályát jelentő B divízióban.
Főoldali és belső kép forrása: MTI (Kovács Tamás felvételei)
A magyarok nem túl jó játékkal Bulgáriában nyerték meg 3-1-re a maguk elődöntőjét, a szerbek viszont még jobban megizzadtak Oslóban, ugyanis hosszabbításra kényszerültek, amelyben végül 2-1-re múlták felül a norvégokat - igaz, sokkal szórakoztatóbb és látványosabb meccsen. A Nemzetek Ligája harmadik fordulójában így meccsdöntő faktor lehet, hogy 72 órával az év eddigi legfontosabb találkozója után melyik együttes lesz a frissebb. Marco Rossi szövetségi kapitány már a válogatott kerethirdetésekor elmondta, hogy három-négy játékost cserél meccsről meccsre, ebből kettő biztosra vehető. Egyrészt Sallai Rolandnak vissza kell térnie a Freiburghoz, hogy a helyi karanténszabályok betartásával rendelkezésére állhasson német klubjának a következő találkozón, másrészt az olasz szakvezető elárulta, hogy Willi Orbánnak az első meccs után mindenképpen pihenőt ad, mivel mérkőzéshiánnyal küzd, így minden bizonnyal ezúttal több időre lesz szüksége a regenerációhoz. Rajtuk kívül további egy-két változtatás várható.
A Nemzetek Ligája szeptemberi dupla fordulójában a magyarok szerepeltek jobban. Hazai pályán Oroszországtól kikaptak ugyan, de előtte Törökországból elhozták a három pontot, ezzel szemben a szerbek még nyeretlenek a csoportban, mivel előbb vereséget szenvedtek Moszkvában, majd otthon gól nélküli döntetlent játszottak a törökökkel. Ez azt jelenti, hogy a magyarok döntetlennel biztosan megtartanák második helyüket a négyesben, győzelemmel pedig öt ponttal elhúznának a riválistól, azaz óriási lépést tennének a bennmaradás felé. Vereség esetén viszont a szerb csapat mindenképpen megelőzi a magyar válogatottat, amely akár így az utolsó helyre is visszacsúszhatna, amennyiben a törökök meglepetésre nyernének az orosz fővárosban.
Érdekesség, hogy a két válogatott még soha nem csapott össze egymással, amióta Jugoszlávia felbomlott, azaz Szerbia és Magyarország között ez lesz az első hivatalos labdarúgó-mérkőzés. A jugoszlávok elleni utolsó két találkozó viszont kifejezetten rossz emlékű, ugyanis 1997 őszén előbb Budapesten 7-1-re, majd Belgrádban 5-0-ra kaptak ki a magyarok az egy évvel későbbi világbajnokság pótselejtezőjén. A csoport utolsó helyezettje kiesik a C divízióba, míg az első hely megszerzésének az élvonalba jutáson túl is nagy fontossága van, mivel azzal akár vb-pótselejtezős helyet is lehet szerezni. A két legjobb olyan csoportgyőztes ugyanis, amely a jövő novemberben záruló vb-selejtezőkön nem végez az automatikus kijutást jelentő első vagy a pótselejtezőt eredményező második helyen, pótselejtezőt játszhat a 2022-es, katari vb-re. A negyedik fordulót jövő szerdán rendezik, amikor a magyarok a vb-negyeddöntős oroszok vendégei lesznek majd.
Nemzetek Ligája, B divízió, 3. csoport, 3. forduló:
Vasárnap
Oroszország-Törökország, Moszkva 20.45
Szerbia-MAGYARORSZÁG, Belgrád 20.45
A csoport állása: 1. Oroszország 6 pont, 2. Magyarország 3 pont, 3. Törökország 1 pont, 4. Szerbia 1 pont.
(MTI)
A rovat további hírei: Sport
Miért fontos a mobilizálás?
2025. szep. 04.
Egyre többször találkozhatunk azzal a megfogalmazással, hogy edzés előtt/után mobilizációs gyakorlatokat kell végezni. De vajon miért? Egyáltalán mit jelent ez a kifejezés?
DSTV: ismert szakemberrel dolgoznak
2025. szep. 04.
Mindenki által ismert szakemberrel dolgozik majd együtt a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongcsapata. Szuper Levente látogatott el ismét Dunaújvárosba – a tervezett együttműködés részleteiről az Acélbikák részéről Ifj. Azari Zsolt, a szakmai részről pedig Szuper Levente beszélt. Hangkép.
A DEAC ellen a nyolc közé jutásért
2025. szep. 04.
A Debrecen csapata lesz a DKSE felnőtt röplabdázóinak ellenfele a Magyar Kupa nyolcaddöntőjében.
DSTV: bemutatkoznak a DKSE reménységei
2025. szep. 03.
A héten is maradunk kajak-kenu utánpótlás vonalon, a múlt hét folyamán már megismerhettük Katona Réka Sárát a DKSE kajak-kenu szakosztály tehetséges versenyzőjét. Most ismét fiatalok mutatkoznak be – Blényesi Réka, Györkő Huba és Bebők Lara személyében utánpótlás versenyzők álltak kameránk elé. Hangkép.
Ismét a világ elitjét látják vendégül
2025. szep. 03.
Idén is Szombathely ad otthont a hazai torna challenge világkupának, amely szeptember 26–28. között zajlik a Schaeffler Aréna Savariában. A rangos esemény közvetlen főpróba a tornászok számára, hiszen alig három héttel a jakartai világbajnokság előtt mérhetik össze tudásukat a világ legjobbjai.
Új név a Szuperkupa serlegén
2025. szep. 02.
A Kemi-Ker gárdája nyerte a városi kispályás labdarúgók idei szuperkupáját, miután 3-1-es sikert aratott a tavalyi bajnok Hangover ellen a DLSZ Arénában hétfőn este.
DSTV: világbajnokot köszöntöttek
2025. szep. 02.
Világbajnokot köszönthetett Dunaújváros – Hajdu Jonatán, a DKSE kiváló kenusa a milánói világbajnokságon a kenu négyesek 500 méteres versenyszámában szerezte meg a szépen csillogó aranyérmet. A versenyen egy ötödik helyet is bezsebelt – a csónakházban köszöntötték a kiválóságot a közelmúltban. Hangkép.