Dunaújváros Hetilap

Látszik a fény a cső végén

doszerk - 2020. október 20. 16:25

Szinte a csatorna-beruházások megkezdésével egyidejűleg kezdtek jelentkezni a vízelvezetési problémák a Barsi Dénes utcában: amellett, hogy a szennyvíz is felszínre kezdett törni, az esővíz is jelentős problémákat okoz ezen a területen.

A bevezetőben említett problémák miatt gyakran látható sáros vízhullám, amint békésen folydogál lefelé- a felszínen, az úton. Orosz Csaba, a körzet önkormányzati képviselője, valamint Mezei Zsolt és Szabó Zsolt alpolgármesterek intézkedésére a csatorna beruházást végző cég munkatársai megkezdték a probléma feltárását – és lehetséges megoldását.

Tartós probléma

Több alkalommal is jelezték a lakók Orosz Csaba önkormányzati képviselőnek, hogy "valami bűzlik a Barsi Dénes utcában". Szó szerint, hiszen az esővíz mellett időnként a szennyvíz is utat tört magának a felszínre. Mindez az utcában és Táborálláson zajló csatorna -beruházások megkezdésekor jelentkezett problémaként, így nem nehéz kitalálni: a munkálatok során történhetett nem kívánt beavatkozás. A kivitelezés során több probléma is adódott – fogalmazott Orosz Csaba a DSTV-nek adott interjúban:
– Egy több évtizedes cső volt a felelős azért, hogy elszállítsa a lehullott csapadékot. A kivitelezés során ezt a csövet megsértették, felmarkolták, ezzel okolható, hogy a víz nem folyik el, hanem áztatja az utcát. 
A problémára reagálva Orosz Csaba Mezei Zsolt és Szabó Zsolt alpolgármesterek közbenjárásával elérte, hogy a kivitelező cég egyik magas beosztású dolgozója járt a helyszínen, és ígéretet tett a hiba kijavítására. A napokban meg is kezdődtek a helyreállítási munkálatok: egy új csövet fektetnek le, amely a vízelvezetésért lesz felelős.

Előbb ideiglenes, majd végleges megoldás

Első lépésként ezt a lefektetett csövet betemetik a cég munkatársai, hogy megoldottá váljon a közlekedés, ezt követően egy talajcserét is végrehajtanak a Barsi Dénes utcában – nyomatékosította Orosz Csaba.
A képviselő hozzátette: a problémák megszüntetése után a közlekedési gondokat is orvosolják – előbb salakos, majd szilárd borítást is terveznek erre a területre.

Cs. L.
(Fotó:Végh Zoltán)

 

A rovat további hírei: Közélet

DSTV: gondos tervezés

DSTV: gondos tervezés

2025. júl. 27.

A héten már készült egy összeállításunk az energiaválság nyomán arról, hogy milyen fejlesztések-átalakítások szükségesek ahhoz, hogy csökkentsük az energiafüggésünket. A téma apropóján felkerestük Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs alpolgármestert is. Hangkép.

Közeleg az iskolakezdés, érkezik a segítség

Közeleg az iskolakezdés, érkezik a segítség

2025. júl. 26.

Még javában tart a nyár, ám a nehéz körülmények között élők számára ez egyben azt is jelenti, hogy közeleg az iskolakezdés. Pontosabban közeledik egy olyan esemény, amely nagy, s talán egyre nehezebb teher a családok számára. Érkezik azonban a segítség – a közösség összefogásával.

Új élet a régi Bánkiban – közösségi kertet hoznak létre az udvaron

Új élet a régi Bánkiban – közösségi kertet hoznak létre az udvaron

2025. júl. 25.

Az Új Esély Központ fontos szerepet tölt be a dunaújvárosi szociális szférában – mentális betegséggel és szenvedélybetegségekkel küzdő ellátottakat gondoz. Számos módszer adódik a problémák kezelésére, többek között a természetben töltött idő is nagy segítség lehet. A régi Bánki udvarán különleges projekt kezdődik – az Új esély közösségi kerttel segítik a városlakókat.

Folyamatos együttműködésben a fejlődésért

Folyamatos együttműködésben a fejlődésért

2025. júl. 24.

Személyesen üdvözölte Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs alpolgármester Vass Zoltánt, a Dunaújvárosi Kereskedelmi és Iparkamara nemrég megválasztott elnökét. A találkozó középpontjában a város gazdasági helyzete és a kitűzött célok álltak. A megbeszélás híre és az elnöki interjú itt!

Az energiaválság több dologra rávilágított

Az energiaválság több dologra rávilágított

2025. júl. 23.

A cím magáért beszél – nem is olyan régen az ország legtöbb intézménye egyik napról a másikra azzal szembesült, hogy a hóvégi számla összege a sokszorosára növekedett. A hétköznapokban energiafüggésben élünk, ám gondos tervezéssel, nyugat-európai jó példákkal sokat javíthatunk a helyzeten.

"... jó a gyereknek, jó a mamának és a papának"

"... jó a gyereknek, jó a mamának és a papának"

2025. júl. 23.

Dunaújvárosban abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy nem kell messzire mennünk, ha kikapcsolódásra vágyunk. Olyannyira nem, hogy a nyári melegben számos lehetőség áll a rendelkezésünkre: működik az élményfürdő, nyitva az uszoda, elérhető a szabadstrand.

Gyászol a város, elhunyt Almási Zsolt

Gyászol a város, elhunyt Almási Zsolt

2025. júl. 22.

A város hivatalos honlapján látott napvilágot a megrendítő hír az első szabadon választott polgármester, Dunaújváros díszpolgára haláláról. Nyugodjék békében! A nekrológ mellett Pintér Tamás polgármester személyes hangú búcsúját is közöljük.