Komoly visszaesés az autópiacon
Novemberben 13 265 új személygépkocsit helyeztek forgalomba Magyarországon, 7 százalékkal kevesebbet az egy évvel korábbinál - közölte a Magyar Gépjárműimportőrök Egyesülete (MGE) szerdán az MTI-vel, a DataHouse Kft. adatai alapján.
MTI-fotó (Kovács Tamás)
Az év első 11 hónapjában 115 300 új személyautó került forgalomba, ami éves összevetésben 19 százalékos csökkenés. Ugyanakkor a visszaesés mértéke hónapról hónapra csökken, így a módosított előrejelzésénél mintegy 8 százalékkal jobb eredményt vár az MGE. A szervezet áprilisban módosította 2020-ra vonatkozó előrejelzését, a korábban prognosztizált 155 ezer helyett csak 118 ezer új személygépkocsi forgalomba állítására láttak esélyt az idén, de az ismertetett adatok alapján ennél több autó kerül majd forgalomba december végéig. A novemberben forgalomba helyezett 2279 új kis haszonjármű 1 százalékkal kevesebb volt az egy évvel korábbinál.
A január-novemberi időszakban 19 400 új kis haszonjármű került forgalomba, ami 17 százalékos csökkenés éves összevetésben. Az MGE áprilisban módosított előrejelzésében 26 ezer helyett 22 ezer kis haszonjármű forgalomba helyezése szerepel. Az új motorkerékpárok eladásánál megszűnt a visszaesés, a január-novemberben forgalomba helyezett 4149 motor 4 százalékkal több az egy évvel korábbinál. Az év első 11 hónapjában forgalomba helyezett 3100 nagy haszonjármű 37 százalékkal volt kevesebb, mint az előző év hasonló időszakában. Az ugyanebben az időszakban forgalomba került 580 autóbusz 2 százalékkal több, mint tavaly ilyenkor.
(MTI)
A rovat további hírei: Közélet
Szépül a Szalki-sziget környéke is
2025. feb. 20.
A Duna vizének természeti adottságai páratlan lehetőségeket rejtenek. Dunaújváros igazán szerencsés helyzetben van, hiszen biztosított egy olyan ingyenes vízparti terület, ahol egy kicsit ki lehet szabadulni a város zajából. Mezei Zsolt általános hatáskörű alpolgármester számolt be a Szalki-sziget közeljövőben megvalósuló csinosításairól.
"Ragyogj, Képem!" – az elfogadás pályázata
2025. feb. 20.
Az autisták világnapja alkalmából hirdetett nyílt rajzpályázatot diákoknak a Jószolgálati Otthon Közalapítvány. A téma az elfogadás, az alábbiakban a kiírás mellett a pályázat koncepciójáról, hátteréről is olvashatnak. Felhívás.
A szakszerű segítség életeket menthet
2025. feb. 19.
Tudni kell jól segíteni a rászorulóknak. Sajnos Dunaújváros utcáin és közterületein is sok fedél nélküli ember él – ez a helyzet senkinek sem ideális. Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester szerint a szituációt több oldalról kell megközelíteni, a megoldás pedig szociális szakemberek segítségével születhet.
El a kezekkel a kompetenciaméréstől!
2025. feb. 19.
Súlyos kritikával illeti, összességében elhibázottnak tartja a Belügyminisztérium új javaslatát a kompetenciamérés felvételibe történő beszámításáról a Civil Közoktatási Platform (CKP).
Az ötödik ciklus a közgyűlésben, negyven év az MMK-ban – végig a köz javára
2025. feb. 18.
Szántó Péter népművelőként kezdte a pályafutását, ráadásul a történelmileg ikonikus Vasmű Klubban, majd negyven esztendőt töltött az MMK-ban, és személye évtizedekig meghatározó volt a város kulturális életében. Kulturális feladatai mellett a közéletben a mai napig jelen van, tavaly októberben az ötödik képviselői ciklusát kezdte.
DSTV: figyelni kell a testünkre
2025. feb. 18.
Rengetegen küzdenek emésztési problémákkal napjainkban, derül ki a DSTV összegzéséből. A megsokasodott intoleranciák és allergiák okait érdemes keresni, de a dietetikus arról is mesél, mi a különbség a tünetek között – és mire kell ügyelni diéta esetén. Hangkép.
Fontos témák egész sorát érintette az állatvédelmi kerekasztal
2025. feb. 17.
Együttgondolkodásra és egyeztetésre hívta a szféra legfontosabb szereplőit Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester. A kutyatartással és a gondatlan gazdikkal kapcsolatos problémák terén még sok a kérdőjel.