Itthon zárják a csoportkört
Hibátlanul fejezné be a Liga Kupa csoportkörét a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt csapata.
Mivel a Ferencváros elleni, eredetileg szerdára kiírt bajnoki találkozóját a fővárosiak Bajnokok Ligája szereplése miatt elhalasztották, így a héten csak a Liga Kupában vár újabb feladat a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt csapatára. Vágó Attila tanítványai szombaton a Pénzügyőr otthonában arattak 35-25-ös sikert a sorozat C-csoportjának ötödik fordulójában, míg ma este hat órától a Tempó KSE elleni összecsapással fejezik be a viadal első szakaszának küzdelmeit.
Mivel a mieink december 15-én 48-25-re legyőzték mai vetélytársukat a Dunaújvárosi Sportcsarnokban, ezért a mai találkozónak a Tempo KSE lett volna a házigazdája, ám a gyáliak lemondtak a pályaválasztói jogról, így ismét Dunaújvárosban mérik össze egymással erejüket a csapatok. A találkozó esélyesének egyértelműen a Liga Kupában még hibátlan DKKA számít, s a két együttes egy hónappal ezelőtti mérkőzéséből kiindulva, a mieink sima sikerén kívül minden más eredmény komoly meglepetést jelentene.
Képek: DO-archív
Kézilabdázóink természetesen a siker reményében vágnak neki mai fellépésüknek is, s bár Vágó Attila vezetőedző valószínűleg több lehetőséget ad majd a felnőtt keret fiatalabb játékosainak, tőlük is elvárható a két pont magabiztos begyűjtése.
A rovat további hírei: Sport
Újra bizonyítottak sárkányhajósaink
2025. júl. 27.
Összesen hét érem megszerzéséből vették ki részüket a Dragon Steel SE sárkányhajósai a Brandenburgban megrendezett Nemzetek Közötti Világbajnokságon.
Egyetemi Világjátékok: elégedett magyarok
2025. júl. 26.
Hosszú kihagyás után, egy jó gyakorlattal tért vissza a nemzetközi mezőnybe a DKSE tornásza, Kovács Zsófia.
Jobban hajráztak az ukránok
2025. júl. 26.
Hiába küzdött remekül, az ukránoktól is kikapott a dunaújvárosi Szőke Milánnal felálló magyar U16-os fiú röplabda válogatott a korosztályos Európa-bajnokságon.
Hazatértek a vb dunaújvárosi hősei (galériával)
2025. júl. 25.
A DFVE mellett városunk vezetése is köszöntötte a világbajnoki ezüstérmes magyar női vízilabda válogatott dunaújvárosi tagjait a Fabó Éva Sportuszodában pénteken délelőtt.
DSTV: remek nyári tábor a Dunán
2025. júl. 25.
Mint arról már korábban beszámoltunk, a DKSE jóvoltából különböző táborok kínálatából választhattak nyárra a gyerekek. Táboroztatták a fiatalokat a kajak-kenusok is, a táboruk harmadik, s egyben utolsó hetében látogattunk el a csapathoz. Hangkép.
A szerbektől is kikaptak a magyar fiatalok
2025. júl. 25.
Közel volt ahhoz, hogy kétszettes hátrányból egyenlítsen, ám végül 3-1-es vereséget szenvedett a szerbektől a magyar U16-os fiú röplabda válogatott a jereváni Európa-bajnokságon.
Elkészült a DKKA sorsolása
2025. júl. 24.
A Vasas otthonában kezdi meg, majd az Alba FKC elleni megyei rangadóval zárja a női NB I 2025/2026-os szezonjának küzdelmeit a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata.