Dunaújváros Hetilap

Közös imahét – Dunaújvárosban is

Csetnegi László - 2021. január 18. 18:10

Ezen a héten világszerte közös alkalmakat tartanak a keresztény egyházak hívei és lelkészei, papjai. A kezdeményezéshez Dunaújváros is csatlakozott – és senki sem marad le, hiszen a DSTV teljes hosszában, felvételről közvetíti majd az imaheti eseményeket. 

Dunaújváros is csatlakozott az egyetemes imahét programjához, amelyben világszerte együtt imádkoznak a keresztény egyházak képviselői és hívei. Városunkban január 19-21. között, azaz keddtől csütörtökig tart az imaheti sorozat – az események minden nap 17 órától kezdődnek,  naponta más-más helyszínen. 
A sorozat nyitónapján, azaz január 19-én, kedden a református templomban kezdődik majd meg az imahét programja, ahol Stermeczki András evangélikus lelkész igehirdetését hallhatják, majd Kovács István görögkatolikus parókus mond áldást. Ezt követően január 20-án, szerdán pedig a görögkatolikus templomban Czeglédi Péter Pál református lelkipásztor hirdet igét, míg a záró napon, 21-én, csütörtökön Kovács István görögkatolikus parókus osztja meg gondolatait az evangélikus templomban. 
Az imahét eseményeit a vírushelyzetre tekintettel a DSTV felületein teljes hosszukban láthatják a gyülekezetek tagjai – a felvétel nyomán minden érdeklődő számára elérhető lesz az ökumené szellemében szervezett közösségi kezdeményezés összes programja.

(A kép illusztráció)
 

A rovat további hírei: Közélet

Újra jelentős segítség a nyugdíjasoknak

Újra jelentős segítség a nyugdíjasoknak

2025. ápr. 02.

Húsvét alkalmából Dunaújváros szépkorúi ismét számíthatnak a rezsitámogatásra. A megemelt nyolc- és tízezer forintos összegeket a tavalyi évhez hasonlóan ezúttal is a távhő- és vízszámlákban írják jóvá. Összegzésünkben Pintér Tamás polgármester gondolatai mellett a kezdeményezéshez kapcsolódó tudnivalókról is olvashatnak.

Közeleg az év első lomtalanításának ideje!

Közeleg az év első lomtalanításának ideje!

2025. ápr. 01.

Mint arról már korábban beszámoltunk, ebben az évben is folytatja az önkormányzat a városrészenként meghirdetett lomtalanítási sorozatot. Az első Újtelepen lesz, most szombaton!

Gyászol a Bartók Kamaraszínház, elhunyt Török Imre

Gyászol a Bartók Kamaraszínház, elhunyt Török Imre

2025. már. 31.

Évtizedeken át volt a színház fontos háttérembere, tíz éven át az intézmény műszaki igazgatójaként dolgozott Török Imre – vasárnap távozott az élők sorából, nyugodjon békében! Búcsúszavak.

Vért adni menő – ments meg három életet!

Vért adni menő – ments meg három életet!

2025. már. 30.

Visszatértek a középiskolás alkalmak márciusban, komoly tervek formálódnak a következő hónapra is: színes és változatos az alkalmak listája, válogathatnak az önkéntesek a véradások terepén. Íme, az összes fontos tudnivaló!   

Mindig él a remény, de mindig hamvába hull, mint az idő: megint állítunk az órákon

Mindig él a remény, de mindig hamvába hull, mint az idő: megint állítunk az órákon

2025. már. 29.

Mindösszesen annyi pozitívuma lesz a holnaptól érvényes nyári időszámításnak, hogy tovább marad világos. Amúgy szívóág, értelmetlen, összezavar, és persze elhussan egy teljes óra a Zéletből.

Még igényelhető a tavaszi szünetre az ingyenes étkeztetés

Még igényelhető a tavaszi szünetre az ingyenes étkeztetés

2025. már. 28.

Dunaújváros önkormányzata idén is ingyenes déli meleg főétkezést biztosít a szülő, vagy törvényes képviselő kérelmére a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre jogosult, valamint a hátrányos vagy a halmozottan hátrányos helyzetű általános- és középiskolás kiskorú gyermekek részére a tavaszi szünet időtartamára.

A város ereje az odafigyelésben rejlik

A város ereje az odafigyelésben rejlik

2025. már. 27.

Az Útkeresés Segítő Szolgálat és az Érted vagyunk 1987 Alapítvány az év minden szakában várja a felajánlásokat a menstruációs szegénység visszaszorítására. A nemes kezdeményezést Szabó Zsolt alpolgármester is méltatta és támogatta.