Egy sima, egy fordított
Papírforma eredményből és meglepetésből is jutott a Dunaújváros Kupa második fordulójának szerda esti összecsapásain.
Kép: DLSZ-archív (Ihász Martin felvétele)
Újabb két találkozóval folytatódott a Dunaújváros Kupa elnevezésű kispályás labdarúgó viadal szerdán este. A DLSZ Arénában megrendezett mérkőzéseken először az Irapuato, valamint a Bronz Kávézó Dunabiztos gárdája mérte össze egymással erejét, de a két gárda közti osztálykülönbség már az első felvonásban megmutatkozott, így a szünetre már 5-0-s fórral vonulhatott a Dunabiztos együttese, mely a fordulás után újabb hat találattal terhelte meg ellenfele hálóját, s végül sima, 11-3-as sikerrel gyűjtötte be második győzelmét a sorozatban.
Este nyolctól a harmadosztályú Fast Fox és a Campus osztályból érkező Multisteel Hungary játékosai húztak szerelést, ám itt már borult a papírforma, mert a "Rókák" már az első félidő után 2-1-re vezettek, majd a másodikban három gólt szerezve döntötték el az összecsapást, így 5-2-es győzelemmel szerezték meg a három pontot.
Eredmények
2021. 06. 23. 19:00 Irapuato (II.) – Bronz Kávézó Dunabiztos (I.) 3-11 (0-5)
2021. 06. 23. 20:00 Fast Fox (III.) – Multisteel Hungary (II.) 5-2 (2-1)
További program
2021. 06. 24. 18:00 Akrasz-Bau SE (II.) – Széchenyi Pékség (III.)
2021. 06. 24. 19:00 Maradék (II.) – Szöglet FC (IV.)
2021. 06. 24. 20:00 Papa SE (II.) – Ködi Generál Kft. (I.)
A rovat további hírei: Sport
Ismét a világ elitjét látják vendégül
2025. szep. 03.
Idén is Szombathely ad otthont a hazai torna challenge világkupának, amely szeptember 26–28. között zajlik a Schaeffler Aréna Savariában. A rangos esemény közvetlen főpróba a tornászok számára, hiszen alig három héttel a jakartai világbajnokság előtt mérhetik össze tudásukat a világ legjobbjai.
Új név a Szuperkupa serlegén
2025. szep. 02.
A Kemi-Ker gárdája nyerte a városi kispályás labdarúgók idei szuperkupáját, miután 3-1-es sikert aratott a tavalyi bajnok Hangover ellen a DLSZ Arénában hétfőn este.
DSTV: világbajnokot köszöntöttek
2025. szep. 02.
Világbajnokot köszönthetett Dunaújváros – Hajdu Jonatán, a DKSE kiváló kenusa a milánói világbajnokságon a kenu négyesek 500 méteres versenyszámában szerezte meg a szépen csillogó aranyérmet. A versenyen egy ötödik helyet is bezsebelt – a csónakházban köszöntötték a kiválóságot a közelmúltban. Hangkép.
Fiatal kanadai bekk az Acélbikáknál
2025. szep. 02.
Ponterős hátvéddel erősítették meg keretüket a Dunaújvárosi Acélbikák felnőtt jégkorongozói.
Biztosan tovább a kupában
2025. szep. 01.
Nagyon sima, hétgólos győzelemmel jutott tovább a Nagykanizsa gárdáján a Dunaújváros FC női labdarúgó csapata a Simple Női Kupa harmadik fordulójában.
Kiütötte mumusát a DFC
2025. szep. 01.
A második félidőben három gólt szerezve aratott nagyon sima győzelmet Iváncsán a Dunaújváros FC labdarúgó csapata vasárnap este.
Budapest Félmaraton: 115 ország futói a rajtnál
2025. aug. 31.
Az eddigi legnépesebb külföldi mezőny indul a 40. Wizz Air Budapest Félmaratonon szeptember 7-én.