Bartók Kamaraszínház és Művészetek háza

Bartók: fesztiválfellépések után előrehozott évadnyitó

Kölesdi Fanni - 2021. június 29. 8:28

Bár a Bartók Kamaraszínház tényleges újranyitása még várat magára, a városlakók addig sem maradnak színházi élmény nélkül. A társulat több produkciót is folyamatosan színre vitt és visz a nyári szabadtéri előadások helyszínein, ráadásul már augusztusban elkezdi a jövő évadot.

Igencsak színes nyár várt a Bartók Kamaraszínházra, hiszen több rangos eseményre is meghívást kaptak, amely hatalmas megtiszteltetés a társulat számára, számolt be honlapunknak Őze Áron, a Bartók Kamaraszínház igazgatója. Az elmúlt napokban egymást értéke a vendégjátékok: június 23-án Szentendrére utazott a csapata az Utánképzés ittas vezetőknek című, "felújított" produkcióval, majd a hét végén Kisvárdán mutatta be a Sándor Mátyást a társulat a kisvárdai Magyar Színházak Fesztiválján. És a fő attrakció még hátra van – Gyulán, a Gyulai Várszínház Shakespeare Fesztiváljának záróseményeként láthatja a nagyérdemű a Hamlear című játékot, Nagy Ervinnel és Koltai Róberttel. 
Mint azt Őze Áron elmondta, a Hamlear próbái hetek óta zajlanak, és az alkotók, valamint a szereplők is elképesztően élvezik: 
–  Nagy Ervin és Koltai Róbert, városunk díszpolgárai nyugodtan mondhatom, hogy "hazajöttek". Nagy Ervin itt született, Koltai Róbert a gyerekkorát töltötte itt. A próbafolyamatok elképesztően jó hangulatban telnek. A Hamlear, a Dán királyfiból lett brit király Shakespeare két tragédiájának – a Hamletnek és a Lear királynak – cselekményét fűzi egybe, szerkezete és nyelve is a Shakespeare-i hagyományokat követi. A Hamlear a Gyulai Várszínházzal közös produkciónk, így a nyári fesztiválszezonban július 4-én mutatjuk be az új produkciót. 

A darab egyik próbájára Pintér Tamás polgármester is ellátogatott a közelmúltban. Mint mondta, öröm, hogy Dunaújváros két díszpolgárát együtt láthatjuk majd ebben a komédiában, amely a pandémiás időszak után igazán ránk fér:
– Nagy Ervinre és Koltai Róbertre is igazán büszkék lehetünk, ahogyan a színház minden dolgozójára. Az elmúlt időszak mindannyiunk számára nagyon nehéz volt, de a városunk kulturális intézményei – köztük a színház is – nem hagyták kultúra nélkül a várost: az online felületre költöztették programjaikat. A Hamlear egyik próbájára volt szerencsém benézni, a remek hangulata már most biztosíték rá, hogy kiváló darabot láthatunk majd, amely méltó a város 70. születésnapjához is, és a Város évadához is. 

Őze Áron beszélt az új évadról is, amelyet már augusztusban elkezdenek, méghozzá a Bartók Liget nyári programsorozatával, amelynek részeként három nyárestén át, augusztus 27-29-ig a nézők a Nem leszek a játékszered! című előadást láthatják, amolyan elő évadként. Hozzátette: jelenleg 16 előadásuk van repertoáron – már csak a közönségét várják!

(Fotó: Végh Zoltán)
 

A rovat további hírei: Kultúra

ICA-D: finisszázs és szabadtéri koncert csalogat

ICA-D: finisszázs és szabadtéri koncert csalogat

2025. máj. 22.

Festés és hangfestés, tárlatvezetés és muzsika – vonzó programmal ér véget az Elefánttá vált köd című kiállítás a Kortárs Művészeti Intézetben (ICA-D) pénteken délután. Hangkép és kedvcsináló itt! Ne válj köddé – gyere!

Élő sporttörténelem a jégkorongozókkal

Élő sporttörténelem a jégkorongozókkal

2025. máj. 21.

Legendás játékosokkal és a nagy rivális korábbi vezetőjével együtt emlékeznek meg a dunaújvárosi jégkorong kezdeteiről és aranyéveiről az Intercisa Múzeum sporttörténeti előadás-sorozatának második állomásán csütörtökön délután öt órától.

Sajtófotókkal folytatódik a tantermi tárlatok sora a Rostiban

Sajtófotókkal folytatódik a tantermi tárlatok sora a Rostiban

2025. máj. 21.

Szabóné Zsedrovits Enikő fotóiból – és a képek születéséhez kapcsolódó történeteiből – rendeznek válogatást a Tantermi tárlatok a Rostiban című sorozat keretében. A kiállítás megnyitója csütörtökön délelőtt lesz.

DSTV: a techno bűvöletében

DSTV: a techno bűvöletében

2025. máj. 21.

Megjelent Varju László első szerzői kiadása, a kazetta a Rozsda címet kapta, derül ki a DSTV összegzéséből. Az autentikus helyszínen készült riportból az is kiderül, mivel foglalkozik, hogyan készít zenét egy live acttel foglalkozó techno zenész. Hangkép.

Idén is dupláznak a Violin iskola gáláján

Idén is dupláznak a Violin iskola gáláján

2025. máj. 18.

Folytatja az elmúlt évek szép hagyományát, idén is megrendezi évzáró gáláját a Violin Alapfokú Művészeti Iskola – az eseménynek a Bartók színházterme ad otthont hétfőn, méghozzá újra kétszer!

DSTV: ifjú zenészeket várnak

DSTV: ifjú zenészeket várnak

2025. máj. 18.

A jövő muzsikusait várja a Sándor Frigyes Zeneiskola, derül ki a DSTV összegzéséből. Az intézmény nyílt napok keretében, színes és változatos, a teljes képzési palettát felvonultató programmal csalogatja falai közé majdani zeneszerető növendékeit. Hangkép.

Szülői örökzöldek a zenélő cukrászdában

Szülői örökzöldek a zenélő cukrászdában

2025. máj. 16.

Rendhagyó kísérlet, rendhagyó időpont, rendhagyó repertoár – izgalmas koncerttel folytatja sorozatát a Zenélő Jakó Cukrászda. Figyelem, péntek helyett szombaton délután!