Edzők előtt mutatták be munkájukat

doszerk - 2021. augusztus 16. 7:30

A Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia utánpótlás és felnőtt csapatainak edzői, illetve játékosainak gyakorlati bemutatóival tartották meg a "C" és "D" licenszes edzők továbbképzését az egyetemi sportcsarnokban.

Dunaújvárosban, az egyetemi sportcsarnokban tartotta meg a 2021/2022-es évre érvényes edzői licenszek megújítására alkalmas edzőtovábbképzését a Magyar Kézilabda Szövetség és a Fejér Megyei Kézilabda Szövetség a "C" és "D" licenszes szakemberek számára, szombaton. Az egész napos programban a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia szakemberei, valamint csapatai mutathatták be gyakorlataikat a sportcsarnokot színültig megtöltő kollégák számára, s mint arról Vágó Attila, felnőtt együttesünk vezetőedzője beszámolt, nagyon hasznos és szakmailag is magas színvonalú napot hagyhattak maguk mögött a résztvevők:

– A Fejér Megyei Kézilabda Szövetségtől kaptuk meg a felkérést arra, hogy a "C" és "D" licenszes edzőknek a területi továbbképző licenszmegújító napjukon a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia edzői csinálják a bemutató edzéseket és a mi csapataink legyenek a demócsapatok, így gyakorlatilag az egész nap szervezését megkaptam, megkaptuk. Reggel egy elméleti előadással kezdődött a program, ezt Marczinka Zoltán, a Magyar Kézilabda Szövetség Nemzetközi Edzőképző Központjának igazgatója tartotta, majd délelőtt és délután is két-két gyakorlati előadással folytatódott a nap. A sort Horváth Tibor és Bacsi Mihály kezdte, előbbi a kondicionális képességfejlesztéssel kapcsolatban mutatott be gyakorlatokat, utóbbi pedig azzal kapcsolatban, hogy miként lehet az ütközésekkel rászoktatni a gyerekeket a védekezésre.

Képek forrása: DKKA

Ezt követte Guricsné Horváth Beáta előadása a visszarendeződés technikájáról, ütemeiről, a labdaszerzésekről. A közös ebéd után előbb Kovács István gyakorlati bemutatója következett a visszarendeződésen belüli csapatrész feladatokról (késleltetés, szélső és átlövő feladatmegosztások), majd az én előadásom volt az utolsó a csapattaktikáról a visszarendeződésen belül. Az egész nap témája a visszarendeződés volt, s ezt úgy építettük fel, hogy a serdülő 2-től egészen a felnőttekig négy korosztályon keresztül mutattuk be didaktikailag és tematikailag, hogy melyik korosztályban mit és hogyan kell tanítani, s úgy zártuk a programot, hogy a felnőtt együttessel mutattam be egy, a felnőttek szintjére lebontott taktikai elemet a visszarendeződésben. Hasznos nap volt ez mindenki számára, itt volt 200-250 edző, tele volt az egyetemi sportcsarnok, számunkra is egy szép szakmai elismerés és reklámlehetőség volt, hogy bemutathattuk, milyen munka is folyik az akadémiánkon, s nagy örömünkre a visszajelzések is pozitívak voltak, szóval minden szempontból elégedettek lehettünk a szombati nappal.

A rovat további hírei: Sport

Felemás forduló az Andersenben

Felemás forduló az Andersenben

2025. dec. 11.

A DAB-ASP nyerni tudott, a DUE-Worm Angels viszont kikapott a jégkorongozók Andersen Ligájának legutóbbi játéknapján.

Nem jutott a legjobb négy közé a magyar válogatott

Nem jutott a legjobb négy közé a magyar válogatott

2025. dec. 11.

Az Európa-bajnoki bronzérmes magyar válogatott nem jutott elődöntőbe és hetedikként zárta a holland-német közös rendezésű női kézilabda-világbajnokságot, miután a szerdai negyeddöntőben 28-23-ra kikapott a társházigazda holland csapattól Rotterdamban.

DSTV: remek évet zártak a kajak-kenusok

DSTV: remek évet zártak a kajak-kenusok

2025. dec. 10.

Az egyetemen tartotta hagyományos évzáró ünnepségét a DKSE kajak-kenu szakosztálya, mely idén is rengeteg szép eredménnyel, köztük egy felnőtt világbajnoki címmel örvendeztette meg a sportág helyi szerelmeseit. Hangkép.

Csak a szettek hajráit nem bírta a DKSE

Csak a szettek hajráit nem bírta a DKSE

2025. dec. 10.

Három szettben kapott ki a DKSE röplabda csapata a TFSE elleni hazai bajnokin, de a kedd esti játékra mégis bátran építhetnek röplabdázóink.

Focival emlékeztek egykori társaikra

Focival emlékeztek egykori társaikra

2025. dec. 09.

A férfiak mezőnyében a Hangover-Kaskantyúi SE, míg a hölgyeknél a Fortuna SE nyerte meg a Rácalmási Sportcsarnokban megrendezett XIII. Héger Ádám - VIII. Komáromi Ádám és XII. Ádám Anita Kispályás Labdarúgó Emléktornát.

DSTV: Családi Mikulásfutás

DSTV: Családi Mikulásfutás

2025. dec. 09.

Első alkalommal szervezték meg a FitCity programsorozat szervezői a Családi Mikulásfutás programját, melyen sokan futottak a jó cél érdekében az Dunaújvárosi Egyetem és a Városháza tér útvonalán. Hangkép.

Újra itthon játszanak a röplabdázók

Újra itthon játszanak a röplabdázók

2025. dec. 09.

A TFSE elleni hazai összecsapással folytatja a TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának küzdelmeit a DKSE röplabda csapata ma este hét órától.