Nem hibázott a DPASE

spigott - 2021. szeptember 1. 18:32

Magabiztos, 3-0-s győzelemmel zárta a Cegléd elleni hazai bajnokiját a Dunaújváros PASE labdarúgó csapata.

Hazai környezetben, a Cegléd elleni találkozóval folytatta az NB III-as pontvadászat küzdelmeit a Dunaújváros PASE labdarúgó csapata ma délután négy órától. Varga Balázs listavezető együttese egyértelműen a győzelem reményében vágott neki a mérkőzésnek, méghozzá remekül, ugyanis már a 4. percben megszerezte a vezetést Molnár Sándor révén, aki egy bal oldali beadás után fejelt kapura, de az erős fejest már csak a gólvonal mögül tudta kiütni a vendégek egyik bekkje (1-0).

A gólt követően valamelyest visszaesett a hazaiak lendülete, de a vendégek sem találtak fogást a mieinken, így jobbára a mezőnyben gyűrték egymást a csapatok, helyzet, helyzetek nélkül. A játékrész hajrájához közeledve ismét beleerősített a DPASE, mely nemcsak átvette a kezdeményezést, hanem tovább növelte előnyét, miután egy jobb oldali beadást követően Novák Zsombor maradt üresen a kapu előtt, s négy méterről magabiztosan lőtt a jobb alsóba (2-0). A második hazai találat meg is fogta a vendégeket, így a félidőből hátralévő szűk tíz percben egymás után alakította ki helyzeteit együttesünk, de a remek napot kifogó Mikler kapus bravúrok sorozatával tartotta életben csapatát.

Képek: Végh Zoltán

A térfélcsere után a Cegléd kezdett valamivel erősebben, ám hét-nyolc perc elteltével magához tért a Varga-csapat, s innentől újra a hazai csatárok és a ceglédi kapus párharcáról szólt a meccs. A mieink alaposan próbára tették Miklert, aki Balogh, Tóth, Kesztyűs, Barna és Dorogi ellen is sikerrel vívta meg csatáját, ám a 79. percben már ő is tehetetlen volt, mert Kesztyűs egy remek kiugratás végén védhetetlenül lőtt a kapu közepébe (3-0). A véghajrá már semmi izgalmat nem tartogatott, s ugyan Szepessy még eljutott egy zúgó kapufáig, az eredmény már nem változott, így a DPASE magabiztos, 3-0-s sikerrel tartotta meg vezető helyét a tabellán, s jó hangulatban készülhet a harmadik helyezett Monor elleni szombati rangadóra.

DPASE – Ceglédi VSE 3-0 (2-0)
Gólszerzők: Molnár, Novák, Kesztyűs.

DPASE: Pokorni – Villám, Molnár, Hegedűs, Báló, Dorogi (Papp, 71.), Barna (Székely, 87.), Balogh, Tóth (Jakab, 71.), Kesztyűs (Stapmfel, 87.), Novák (Szepessy, 81.). Vezetőedző: Varga Balázs.

A rovat további hírei: Sport

DAB-siker a dunaújvárosi rangadón

DAB-siker a dunaújvárosi rangadón

2025. nov. 13.

Gólzáporos mérkőzést játszott egymással a két dunaújvárosi csapat az Andersen Ligában, s a csatából ezúttal a DAB-ASP jött ki győztesen.

Hibátlan hazai forduló

Hibátlan hazai forduló

2025. nov. 12.

A Pentele ASE asztaliteniszezőinek mindhárom együttese értékes győzelmet aratott a csapatbajnokságok legutóbbi fordulójában a mögöttünk hagyott hétvégén.

Debreceni továbbjutás a kupában

Debreceni továbbjutás a kupában

2025. nov. 12.

A szettsiker összejött a DKSE fiataljainak, de a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének visszavágóját is megnyerte a DEAC, mely kettős sikerrel jutott be a sorozat következő fordulójába.

Megtörte a rossz sorozatát a DAB

Megtörte a rossz sorozatát a DAB

2025. nov. 12.

Stabil védekezéssel, Szücs remek védéseivel, igazi csapatjátékkal sikerült legyőznie a DAB jégkorongozóinak az UTE gárdáját az Erste Liga hétközi fordulójában.

Ismét remekeltek a DKSE birkózói

Ismét remekeltek a DKSE birkózói

2025. nov. 11.

Több érmes helyezéssel zárták a mögöttük hagyott két viadalt a DKSE korosztályos birkózói.

Visszatértek a győzelem útjára

Visszatértek a győzelem útjára

2025. nov. 11.

Mindkét félidőben egy-egy gólt szerezve aratott 2-0-s sikert a VSC 2015 Veszprém elleni rangadón a Dunaújváros FC női labdarúgó csapata az NB II Nyugati Csoportjában.

Újpesten folytatják a Bikák

Újpesten folytatják a Bikák

2025. nov. 11.

A tabellán negyedik UTE otthonában lép pályára a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata az Erste Liga újabb fordulójában ma este hat órától.