A Fidesz a kártalanítás ellen
Hozzá sem szóltak, nem is szavazták meg a javaslatot az ellenzéki képviselők a távhőt érintő fontos téma taglalásakor.
A legutóbbi közgyűlésen szavaztak a képviselők arról az előterjesztésről, amely forrást biztosít a DVG Zrt.-nek arra, hogy el tudja fogadni a lakosság által a DVCSH Kft. számára befizetett számlákat. A javaslatot a Fidesz listájáról a Közgyűlésbe jutott képviselők nem szavazták meg. A fideszes képviselők szót sem kértek, nem indokolták döntésüket. Napirend előtt és után sem szólaltak fel a távfűtés ügyében.
A Rajta Újváros! frakció szavazatának köszönhetően azonban a javaslat így is átment, vagyis a fogyasztóknak nem kell befizetniük a DVG Zrt.-nek a július, augusztus, szeptemberi számláikat, ha azt a DVCSH Kft.-nek október 7-éig már befizették.
Azt azonban az önkormányzat és a DVG Zrt. illetékesei is megerősítették, hogy október 7-e utáni DVCSH Kft.-nek teljesített befizetést már nem fognak elismerni, vagyis ezt a számlát a DVG Zrt.-nek is be kell fizetni.
DMJV Önkormányzata
(Fotó: Végh Zoltán)
A rovat további hírei: Közélet
Megemlékezés és közös gyertyagyújtás a halottak napja alkalmából
2025. okt. 29.
A Pentele Baráti Kör a világháborúk helyi áldozataira emlékezik pénteken, míg szombaton a temetőben közös gyertyagyújtásra is várják a gyászolókat. Halottak napja, főhajtások.
Dull Szabolcs politikai elemzővel folytatódott a "Dunaújvárosi Estek" sorozat
2025. okt. 29.
Ahogy közeleg a 2026-os országgyűlési választás, egyre többeket izgatnak a politikához kapcsolódó kérdések. A téma iránt érdeklődők – és korábban nem érdeklődők – igényeit elégítette ki a Dunaújvárosi Estek című közéleti sorozat legutóbbi vendége, Dull Szabolcs politikai elemző.
Elmúlt a nyár, remek pályaművek születtek (galériával)
2025. okt. 29.
Folytatódott a Dunaújváros fái a négy évszakban című fotópályázat – a nyári ciklusban is különleges fotók születtek a dunaújvárosi alkotók által. Az elmúlt időszak értékelése megtörtént, a díjátadó ünnepséget kedden délután rendezték a Városháza „C” szárnyában.
Őszi mulatságot szervezett a közösség
2025. okt. 27.
Az idősek otthonában élő emberek is vágynak a színes programokba, amik különböznek a hétköznapoktól. Az Egyesített Szociális Intézmény Árpád-házi Szent Erzsébet Idősek Otthona Barátság út 27. alatti intézményében őszi kavalkádot szerveztek még múlt szerdán – sok-sok mosollyal, vidám pillanattal.
Politikai elemző lesz a Dunaújvárosi Estek vendége
2025. okt. 25.
Választási esélyek és forgatókönyvek 2026-ra – ezzel a címmel tart előadást Dull Szabolcs a Városházán a népszerű közéleti sorozat következő részében kedden délután. Minden érdeklődőt szeretettel várnak!
Készül a digitális fakataszter – köszönetet mondtak a programot segítő diákoknak
2025. okt. 25.
Szabó Zsolt gazdasági alpolgármester és Szabó Imre főépítész a Városházán köszönte meg a közreműködést azoknak a fiataloknak, akik nyári gyakorlatuk során aktív részesei voltak a városi digitális fakataszter előkészítésében.
Gyászol a város, elhunyt dr. Frank József főorvos
2025. okt. 24.
Szomorú hír rázta meg a sportszerető dunaújvárosi közösséget, valamint a Szent Pantaleon Kórház kollektíváját: hatvanhét évesen elhunyt dr. Frank József főorvos, aki évtizedeken keresztül dolgozott különböző dunaújvárosi csapatok mellett.









