Játékok gyerekeknek rossz idő esetére
Az ősz beköszöntével egyre kevesebb idő jut kint játszani a szabadban. Ilyenkor jó, ha minél többféle játék a rendelkezésünkre áll. (X)
A rossz idő beköszöntével az a cél, hogy bent a szobában is le tudjuk kötni a gyerekeket. Mi ezeket javasoljuk:
Csecsemőknek plüssjátékok és játszószőnyeg
A legkisebbek számára még teljesen mindegy, hogy kint vagy bent játszanak, ők a szülők közelségét igénylik. A csecsemők sokat alszanak, de amikor fent vannak, élvezettel fedezik fel a körülöttük lévő világot. Számukra minden értékes, ami puha, lágy. Így már a pár hónapos babáknak is javasolt a szundikendő vagy valamilyen plüss játék használata.
A felhúzható, zenélő plüssök kettős célt szolgálnak: kiválóak játékra, de segítik a könnyebb elalvást is. Érdemes olyat választani, ami a babakocsira, kiságyra is felhelyezhető.
A játszószőnyegek is nagyon praktikusak: a kúszni-mászni tanuló babák örömmel eljátszanak rajtuk. A Baby Lion bababoltnál rendelhető játszószőnyegek között olyat is találunk, mely akár házikóvá vagy labdamedencévé is átalakítható, így hosszú időn át lehet a gyerekszoba központi játéktere.
1-3 éveseknek: készségfejlesztő játékok
Ennek a korosztálynak a készségfejlesztő játékok valók. Itt még elsősorban az úgynevezett nagymotoros mozgások fejlesztése zajlik: a járás, futás, ugrálás megtanulásához számos játék használható.
A fa járássegítő kocsik nagyon kedveltek a gyermekek körében, mert többfunkciósak. Általában fogaskerekekkel, labirintusokkal és egyéb oktatójátékokkal is felszereltek, így hasznos időtöltést nyújtanak rossz idő esetén.
A tologatós játékok is a mozgáskoordinációt fejlesztik ebben a korban, míg a kalapálós játékok vagy montessori kirakók javítják a kézügyességet.
A bölcsődés korosztály számára a mozgás a szabadságot jelképezi, nagyon élvezik az ugrálást is. Ehhez a vicces ugrálójátékokat érdemes beszerezni, melyek szintén kaphatók a Baby Lion webáruházban. Csak nyerhetünk velük: a gumiugrálók nemcsak nyáron, hanem télen is használhatók bent a szobában.
Fajátékok az óvodás korosztálynak
Az óvodások számára már a logikát, a finommotorikát és a kitartást is fejlesztő játékokat érdemes beszerezni: ilyenek lehetnek a kirakók vagy az építőkockák. Mindkettő azt a célt szolgálja, hogy a gyermek önállóan létrehozzon valamit, de az alkotás öröme mellett a kézügyessége is nagymértékben fejlődik közben.
A tudatos szülők igyekeznek természetes anyagokból készült játékokkal meglepni a gyermekeiket, a fajátékok nagyon népszerűek. A fából készült játékokkal kicsik és nagyok egyaránt szívesen játszanak, a tapintásuk teljesen más, mint a műanyag játékoké.
A szerepjátékok az óvodáskorban kezdődnek, ehhez is többféle kelléket, kiegészítőt érdemes beszerezni. A legjobbak itt is a többfunkciós játékok, amelyeket valójában bármire lehet használni a gyermekek fantáziájától függően. Ilyen például a kuckózásra és indiános játékokra egyaránt alkalmas dekoratív textilsátor, mely szintén kapható a webáruházban.
A rovat további hírei: Mozaik
DSTV: Harry, a segítő kutyus
2025. ápr. 11.
A DSTV is beszámolt már Balog Livi történetéről. A kislány gerincvelői gyulladás következtében kerekesszékbe kényszerült, családja ez után döntött úgy, hogy egy kis kedvenccel szeretnék megkönnyíteni a mindennapjait. Harry igazi társ – már a segítő kutya vizsgájára is felkészült. Hangkép.
A fecskék védelmére hívja fel a lakosság figyelmét az MME
2025. ápr. 10.
A tavasszal hazaérkező és az építési területekre beköltöző fecskék védelmére hívja fel a lakosság, az építővállalatok, a vállalkozások és az önkormányzatok figyelmét a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).
Két sorozat is folytatódik a Dunamenti Regionális Népfőiskolán
2025. ápr. 08.
A Szenior Akadémia következő programján a családfakutatás mellett a húsvéti ünnepkörről esik szó szerdán, míg egy hét múlva a népfőiskola egészségtudatos vendégei az emésztőrendszer sajátosságaival ismerkedhetnek.
DSTV: újra báloztak a móriczosok
2025. ápr. 08.
Folytatta a jótékonysági szülő-pedagógus bálok nemes tradícióját a Móricz Zsigmond Általános Iskola közössége. A mulatságnak a Campus Étterem adott otthont a közelmúltban, ahol bemutatókkal tarkított, kellemes estén kapcsolódhattak ki a résztvevők. Hangkép.
Fagyos nyitány után lassú, de biztos melegedés
2025. ápr. 07.
Hűvös, de még hózáporokkal is tarkított kezdetek után a hét közepétől ígér számottevő változást a DO időjárási szakértője. A hét végére már enyhébb, tavaszias időnk lesz – de ma és holnap még durva hideg.
Családi programokkal készülnek a Folly Arborétum alapításának 120. évfordulójára
2025. ápr. 07.
Családi szabadidős programok, vezetett túrák, a növényvilág játékos felfedezése várja az érdeklődőket április végén és a május eleji hosszú hétvégén a 120 éve alapított Folly Arborétumban Badacsonyörsön.
Kék szívvel az ünnep alkalmából – két programmal is (galériával)
2025. ápr. 06.
Két remek és gyönyörű eseménnyel ünnepelték az autizmus világnapját városunkban szombaton: délelőtt a Jószolgálati Otthon Közalapítvány közösségi eseménye, délután az Esőemberek Szüleinek Egyesülete koncerttel várta az érdeklődőket.