Iszik és vezet? De ennyire? Egy hónap alatt kilencszer!?

Öcaline - 2022. január 12. 16:22

Elszomorító adatsorral szolgált a megyei főügyészség összegzése. És vegyük hozzá, hogy ez tényleg csak a sörhab: csupán a leleplezett eseteket veszi sorra. Durva így is, nagyon.

Kilenc személlyel szemben emelt vádat ittas állapotban elkövetett járművezetés vétsége miatt a Dunaújvárosi Járási Ügyészség az elmúlt egy hónapban – a döbbenetes mutatókkal a megyei főügyészség összegzése találta meg honlapunkat. Palkovitsné dr. Kész Anikó helyettes sajtószóvivő helyzetjelentéséből kiderül: öt férfi Dunaújvárosban közlekedett, egy 65 éves férfi munkatársát fuvarozta haza, amikor Előszálláson intézkedés alá vonták a rendőrök, míg egy 48 éves elkövető Rácalmásról tartott haza kulcsi otthonába. Szintén a helyi esetek sorát gyarapítja, de már baleset lett a vége: egy 30 éves férfi italozását követően daruszentmiklósi otthonából Mezőfalvára hajtott, majd ott egy ismerősét felvette az autóba, és Budapestre indultak, amikor a 6-os főúton egy kereszteződésben átszakították a szalagkorlátot, és a korlát mögötti gödörbe zuhantak. Az autó utasa és a sofőr is nyolc napon belül gyógyuló sérüléseket szenvedtek, az autóban tetemes kár keletkezett. Egy másik 30 éves ittas férfi az M6 autópályán tartott Dunaújvárosba, amikor nekiment az előtte haladó autónak – igaz, ott a baleset következtében személyi sérülés nem történt. A komoly sorozatban előfordultak rendhagyó esetek: az ittas elkövetők egyikének jogosítványa sem volt, míg egy 44 éves férfi egy kölcsön kapott autót vezetett ittasan. 

Általános folyomány, hogy a rendőrök az igazoltatáskor elvették az ittas vezetők jogosítványait, derül ki az összegzésből. 

Az ügyészség valamennyi elkövető esetében tárgyalás mellőzésével tett indítványt a bűnösség megállapítására – a büntetlen előéletű férfiakkal szemben pénzbüntetés és közúti járművezetéstől eltiltás kiszabását indítványozta. Nem mindenki úszta meg ennyivel: az elkövetők közül egy 70 éves, valamint egy 49 éves férfi már korábban is volt büntetve ittas vezetés miatt, közülük a fiatalabbikkal szemben az eltiltás mellett felfüggesztett fogházbüntetés az ügyészség büntetési indítványa.

(Illusztráció: FMRFK)

A rovat további hírei: Sziréna

Újra a Duna-parti lépcsősoron versengtek a lánglovagok (galériával)

Újra a Duna-parti lépcsősoron versengtek a lánglovagok (galériával)

2025. máj. 31.

Teljes védőfelszerelésben és légzőkészülékben futottak a Fejér Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság hagyományos lépcsőfutó bajnokságán – a viadalnak csütörtökön adott otthont a szokásos felső Duna-parti helyszín.

Később rendezik a rendvédelmi kavalkádot!

Később rendezik a rendvédelmi kavalkádot!

2025. máj. 22.

A várható rossz időjárás miatt elmarad a Rendvédelmi Nap eseménysora a Kultik Mozinál pénteken. A döntés a felvonulást is érinti – azt is későbbre halasztják.

Életmentő akció – sikeres volt a rendőrök beavatkozása

Életmentő akció – sikeres volt a rendőrök beavatkozása

2025. máj. 20.

Dunaújvárosi rendőrök is részt vállaltak abban a kutatásban, amelynek eredményeként az utolsó pillanatokban sikerült megtalálniuk egy eltűnt férfit a rendőröknek Beloiannisz mellett.

DSTV: nők versengtek a volánnál

DSTV: nők versengtek a volánnál

2025. máj. 20.

Nem mindennapi megméretést szerveztek a Dunaújvárosi Rendőrkapitányságon a közelmúltban, derül ki a DSTV összegzéséből. A Nők a volánnál című közlekedésbiztonsági versenyen 9 csapat 27 hölgy versenyzője adott számot a tudásáról. Hangkép.

Kábítószer hatása alatt bántalmazta szomszédját, letartóztathatják

Kábítószer hatása alatt bántalmazta szomszédját, letartóztathatják

2025. máj. 18.

Súlyos testi sértés és más bűncselekmény miatt indítványozta a Dunaújvárosi Járási Ügyészség annak a férfinak a letartóztatását, aki kábítószer hatása alatt bántalmazta egykori szomszédját. A sértett orrcsonttörést szenvedett, értesült a DO.

Dunaújvárosi rendőrök vizsgálták a halálos kimenetelű közlekedési baleset hátterét

Dunaújvárosi rendőrök vizsgálták a halálos kimenetelű közlekedési baleset hátterét

2025. máj. 14.

A tragédia Vajtán történt még március végén, a baleset során kigyulladt egy autó, a kocsi 24 éves utasa életét vesztette a tűzben. A dunaújvárosi rendőrök nyomoztak az ügyben: bódult állapotban, engedély nélkül vezetett a sofőr, értesült a DO.

Őrjöngő férfit fogtak el a rendőrök

Őrjöngő férfit fogtak el a rendőrök

2025. máj. 13.

Ököllel és asztallábbal esett neki egy férfinak az a 27 éves dunaújvárosi lakos  a Szabadság úton még múlt pénteken. A támadó kábítószer hatása alatt garázdálkodott, értesült a DO.