A központi légkezelő rendszerek tisztításának módszerei
A monumentális épületekben, mint amilyen egy bevásárlóközpont, egy sportközpont vagy egy irodaház, teljesen más keretek között zajlik a légtisztítás is. A légkezelő berendezések, légcsatornák ugyan biztosítják a levegő megfelelő szintű cseréjét, azonban ezek fertőtlenítése már sokszor fejtörést okoz.(X)
A következő pár sorban most megtudhatja, hogy miért is olyan előnyös az UV-C alapú légfertőtlenítés, és hogyan hasznosítható a mindennapok során.
A magyar "felhőkarcolók" hátrányai
Magyarországon talán “égig érő” felhőkarcolókkal nem találkozhatunk, de nálunk is vannak olyan többemeletes, óriási épületek, amelyekben túl sokan szívják ugyanazt a levegőt. Ez pedig egyértelműen nagy kockázatokkal jár.
Ilyen helyeken a légcsatornák, légkezelő berendezések segítenek nekünk abban, hogy rendszeresen cseréljük a levegőt. Azonban az efféle csatornákban rengeteg baktérium telepedhet meg, azok pedig a levegő társaságában bekerülhetnek az épület légterébe is. Mivel egy nagyobb irodában akár 100 ember is ülhet, így a vírusok gyorsan elterjedhetnek a közösségben.
Az is igaz, hogy a friss levegő hiánya is káros az egészségre, hiszen jelentős mértékben rontja a koncentrálóképességet. De mégis mit tehetnek a tulajdonosok ilyen esetben?
Kis és közepes méretű légtisztítók
Irodában, lakásban és más közösségi terekben a kisebb méretű, közepes kapacitású légtisztítók alkalmazása ajánlott. Ezekben egy ventilátor található, amely a helyiség levegőjét tereli át a készüléken. A termékekben egy beépített germicidlámpa végzi a csírátlanítást.
Hatalmas előnyük, hogy teljesen zárt rendszeren belül működnek, így az UV-C sugarak nem jutnak ki a környezetbe. Bármikor, bármeddig használhatóak, emberek mellett is üzemeltethetjük ezeket a légtisztítókat. Különböző szűrőkkel is el vannak látva, amelyekkel kiszűrhetők a fizikai szennyeződések is. A HEPA szűrős darabok az allergiás személyek életét is megkönnyítik.
Amennyiben jól jönne néhány speciális felület- és légtisztító, akkor érdemes a Hollandimpex germicidlámpás termékei között keresgélnie!
Légkezelés nagyban!
Persze vannak esetek, amikor kicsit nagyobb feladattal állunk szemben. Ilyenkor az UV4AIR termékcsalád támogathat minket. Ebbe a csoportba olyan légkezelő rendszerek tartoznak, amelyek nagyobb terepen is megállják a helyüket. De hogyan is működnek?
Központi légkezelő egységekbe vagy közvetlenül a légcsatorna hálózatba lehet beépíteni a megfelelően kikalkulált mennyiségű és teljesítményű UV-C lámpát amely folyamatosan biztosítja a levegő fertőtlenítését.
A rovat további hírei: Mozaik
Zöldmezős beruházások: jogi és szervezési kihívások
2025. okt. 20.
A zöldmezős beruházások gyakran a gazdasági hírek középpontjában állnak, hiszen új üzemek és gyárak építését jelentik mezőgazdasági földterületek átalakításával. (X)
Hihetetlen, pedig igaz: erősödő nappali felmelegedés!
2025. okt. 20.
Csapadék csak elvétve lehet, de a hét második felében meglepő folyamatokra készülhetünk térségünk időjárása tekintetében, adta hírül a DO meteorológiai szakértője. Bőven 20 fok feletti csúcsok október végén. Durva, na.
Hatékony szellőztetés otthonában: mi a titka?
2025. okt. 20.
Az otthonok megfelelő levegőminősége alapvető fontosságú, különösen ott, ahol gyakran gyűlik össze a nedvesség, mint például fürdőszobákban vagy konyhákban. A szellőztetés hiánya vagy elégtelen megoldása gyakran vezet magas páratartalomhoz, ami kedvez a penészgombák megjelenésének. (X)
DSTV: gólyaavató a Rudasban
2025. okt. 20.
Méltó módon köszöntötte új diákjait a Rudas középiskola a gólyaavató ünnepségen, derül ki a DSTV összegzéséből. A vidám kavalkád évtizedes hagyományokat folytatott a "Rudiban" – emlékezetes percek özönével ajándékozta meg a résztvevőket. Hangkép.
Papír alapú marketing a digitális világban
2025. okt. 19.
Gondoltál már arra, miért gyakorol nagyobb hatást rád egy nyomtatott hirdetés, mint egy digitális banner? (X)
Hogyan oldhatod meg a tárolási problémákat egyszerűen?
2025. okt. 19.
Eszedbe jutott-e már valaha, hogy mennyivel kényelmesebbé válna az életed, ha több helyed lenne otthon vagy a munkahelyeden? Sok ember találkozik azzal a kihívással, hogy az évek múlásával egyre több holmi gyűlik össze, amit egy költözés vagy felújítás során nehéz kezelni. (X)
Volt egyszer egy Bánki IV/b osztály – és együtt emlékeztek a régi boldog időkre!
2025. okt. 19.
Az 1980-ban végzett osztály 45 év után is együtt nevet, emlékezik és bizonyítja: az igazi kötelékek diákok és tanáraik között nem múlnak el az idővel. Az 1980-ban érettségizett közösség tagjai a közelmúltban újra összegyűltek – egyikük felelevenítette a nagy találkozást! Engel László vendégposztja.