ICA-D: művészi sorozat az Összkép című gyűjteményhez
Három eseményből álló kísérőrendezvény-sorozatot szervez a Kortárs Művészeti Intézet (ICA-D) Cyránski Mária emlék-, és ifj. Koffán Károly retrospektív kiállításához kapcsolódva. Az első eseményre pénteken várják a vendégeket.
Amint arról már hasábjainkon is beszámoltunk, Összkép címmel nyílt tárlat Cyránski Mária és ifj. Koffán Károly műveiből az intézmény összes termeiben január végén – az ICA-D a sikeres és népszerű megnyitó esemény után további három eseményt szervez az emlék-, illetve retrospektív tárlat kapcsán. Az első programra Összkép – ifj. Koffán Károly tárlatvezetése címmel várják az érdeklődőket február 18-án, pénteken: 17 órától a kiállító festő- és grafikusművész mutatja be az érdeklődőknek az évtizedes távlatokat felölelő anyagot.
Az élő bemutató után két filmvetítés következik: február 24-én, azaz jövő csütörtökön 18 órától Keserue Zsolt Dunaújvárosi képzőművészek – Cyránski Mária című dokumentumfilmjét mutatják be; a 62 perces, 2006-ban készült összegzés a neves szobrászművész alkotói pályájának addigi legteljesebb összefoglalását ígéri. Ugyanabban az évben és hasonló koncepcióval készült el Keserue Zsolt opusza ifj. Koffán Károlyról – a mostani sorozat záróeseményeként ezt a dokumentumfilmet láthatják az ICA-D vendégei az Uitz Teremben március 3-án, csütörtökön 18 órától.
A programokra a belépés díjtalan – mindenkit szeretettel várnak!
(Fotó: Végh Zoltán)
A rovat további hírei: Kultúra
Izgalmas, színes évadra készül a Bartók Kamaraszínház
2025. szep. 14.
Komoly kihívások egész sora vár a Bartók Kamaraszínház társulatára az előttünk álló évadban – a teátrum egész sor új bemutatóval csalogatja a közönséget. Ráadásul nyáron is aktív volt a színházi kollektíva – az is kiderül az összegzésből Csadi Zoltán művészeti igazgatóval.
Szabad Szemmel az ICA-D-ben: "Kék Pelikán"
2025. szep. 14.
1988-ban a végéhez közeledő szocialista állam Magyarországon engedélyezte, hogy bárki igényelhet világútlevelet. Ezzel kinyíltak a határok, és végre szabadon lehetett utazni. A Kék Pelikán című animációs dokumentumfilmmel startol a KineDok dunaújvárosi sorozatának új évada!
DSTV: tömeges jelenlét az MMK könyvvásárán
2025. szep. 13.
Újra sokakat vonzott az MMK-ban az a kezdeményezés, amely során akciós és szépséghibás könyvekkel érkezett az egyik vezető hazai kiadó. Rengeteg érdeklődőt csábított az intézménybe a már harmadjára szervezett program – és senki sem távozott üres kézzel. Hangkép.
Zsuzsi Firka a Bartók Színház aulájában
2025. szep. 12.
Elérkezett a várva várt dátum – a napokban megnyílt Bartháné Markovics Zsuzsa kiállítása a Bartók Kamaraszínházban. Az alkotó meglepetésként kapta a kiállítás lehetőségét, a tárlat megvalósulását Ilyés László keretező és Barta Endre alpolgármester segítették.
DSTV: nyárzáró a Cimbora Klubban
2025. szep. 12.
Meghitt, családias hangulatú koncerttel ünnepelt a Cimbora Klub a közelmúltban, derül ki a DSTV összegzéséből. A hagyományos eseményt a József Attila Könyvtár mellett, a Cimbora-fa árnyékában rendezték – együtt, egymásnak énekeltek, zenéltek és szavaltak a közösség tagjai. Hangkép.
Varázslatos kínálattal hódított a könyvtári forgatag a Városháza előtt (galériával)
2025. szep. 09.
Változatos műfaji kavalkáddal szolgált a József Attila Könyvtár évi rendes szabadtéri dzsemborija a Városháza téren múlt szombaton: a KönyvTér forgatagát akár szellemi kalandtúrának is felfoghatjuk – estébe nyúlóan volt miből válogatni, meríteni, töltődni.
Változatos és szó szerint mozgalmas őszi kínálat a Dunamenti Regionális Népfőiskolán
2025. szep. 09.
Új közösségi kezdeményezés és korábban elstartolt sikeres sorozatok újjászervezése egyaránt szerepel a Dunamenti Regionális Népfőiskola őszi programjainak sorában – az alábbiakban sorra vesszük, egy múlt szerdai zászlóbontást követően mire is számíthatnak a Kossuth Lajos utcai bázis vendégei a közeljövőben.