Kajak-kenu: újabb két dobogó
Hajdu Jonatán és Vass András is dobogóra állhatott a kajak-kenusok szegedi világbajnoki válogató versenyének utolsó napján.
Az 500 és a 200 méteres versenyszámokat rendezték meg ma szegeden, a kajak-kenusok I. Felnőtt, Ifjúsági és Parakenu Világbajnoki Válogató Versenyén. Ahogy az elmúlt napokban, úgy ma is volt kiért izgulnia a dunaújvárosi sportbarátoknak, ugyanis több Dunaferres versenyző is megmérette magát ma délután. A hölgyek kajak kettes ifjúsági versengésében Pető Réka Dominika a győri Sáling Laurával párban döntőbe jutott, ahol a nyolcadik helyezést szerezte meg. Szintén az ifjúsági kenusok közt állt rajthoz Kovács Máté András, aki a legrövidebb számban 200 méteren szerzett egyéni kilencedik helyezést.
A felnőttek mezőnyében két dunaújvárosi érdekeltségű egységért is szoríthattunk, ugyanis a kenu kettesek 500 méteres döntőjében Hajdu Jonatán a győri Khaut Kristóffal, míg Vass András a szintén győri Varga Dáviddal igyekezett minél szebb eredményt elérni, s Hajduék Jonatánék végül a második, míg Vass Andrásék a harmadik helyen fejezték be a viadalt. A dunaújvárosi különítmény jól szerepelt a három napos versenyen, összesen 1 arany-, 3 ezüst- és 2 bronzérmet gyűjtöttek Molnár Gergely vezetőedző felnőtt és ifjúsági kenusai.
A rovat további hírei: Sport
Elkészült az Andersen Liga sorsolása
2025. szep. 19.
A tizenkét csapatos sorozat 2025/2026-os kiírásában két dunaújvárosi együttesnek is szurkolhatnak a jégkorong helyi szerelmesei.
DSTV: közös takarításra hívnak
2025. szep. 18.
Ahogy az elmúlt években már megszokhattuk, idén is megrendezi közös jótékonysági akcióját a takarítás világnapjához igazítva a DLSZ Jót, Szívből – Dunaújvárosért! akciócsoportja és a dunaújvárosi Decathlon áruház. A Decathlon World Cleanup Day - Sporttal a környezetért! 2025 elnevezésű akciót idén szeptember 19-én rendezik meg. Az akcióval kapcsolatban sajtótájékoztatót is tartottak a Pannon Iskolában – sokan osztották meg a gondolataikat. Hangkép.
Portugál-magyar - pénteken kezdődik a jegyértékesítés
2025. szep. 18.
Pénteken délelőtt 10 órakor startol a jegyértékesítés a magyar labdarúgó-válogatott portugálok elleni, idegenbeli világbajnoki selejtezőjére.
Büszkék az akadémistákra
2025. szep. 18.
Már nyolc akadémistával büszkélkedhet a Dunaújvárosi Központi Sportegyesület birkózó szakosztálya.
FitCity Dunaújváros: központban a mozgás és az egészség
2025. szep. 17.
Nagyszabású programsorozattal mozgatná meg önkormányzatunk a város lakosságát, s a sportos közösségi esemény első állomására sem kell már sokat várni, derült ki a Szalki-szigeten megtartott sajtótájékoztatón.
DSTV: focival emlékeztek
2025. szep. 17.
Immáron hetedik alkalommal rendezte meg a Dunaújvárosi Rendőrkapitányság az Ongai Gábor emléktornát, melyen 2018-ban elhunyt társuk emléke előtt adózhattak a résztvevők pénteken. Az emléktornán végül a Székesfehérvári-Rendőrkapitányság csapata diadalmaskodott. Hangkép.
Női kézilabda vb-felkészülés - Golovin: van még plusz a csapatban
2025. szep. 17.
Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány szerint a tavaly decemberben megszerzett Európa-bajnoki bronzéremhez képest is van még plusz a magyar női kézilabda-válogatottban.