Elmerültek a Dunában, keresik a bv-s kutyakiképzőket (FRISSÍTVE!)
Tragikus kimenetelű balesetről kapott hírt megbízható, de nem hivatalos forrásból a DO. A pálhalmai és a márianosztrai bv-intézetek egy-egy kutyakiképzője esett munka közben a Dunába Rácalmásnál ma délelőtt, mind a ketten elmerültek, nagy erőkkel keresik őket. Honlapunk gyorshíre után megérkezett a BVOP hivatalos közleménye is. (FRISSÍTVE!)
Forrásaink egybehangzó állítása szerint több tűzoltóegység, valamint mentők érkeztek a rácalmási kishídhoz, ahol háromnegyed 12 körül következett be a tragikus esemény: a bv-intézet két kutyakiképző munkatársa speciális feladatot hajtott végre, csónakos keresést gyakoroltak a gondjaikra bízott négylábúakkal, amikor a Dunába fordultak és elmerültek.
Úgy tudjuk, a helyszínen jelenleg is nagy erőkkel folyik a kutatás, ezt erősíti meg a mellékelt fotóösszeállítás is, de az eltűnt kiképzők sorsáról egyelőre nem kaptunk információt.
UPDATE 14.20 – befutott a BVOP hivatalos közleménye
A Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága (BVOP) az alábbi közleménnyel számolt be a tragikus eseményről, egy fontos tényezőt tekintve pontosította információinkat.
Az elsődleges információk alapján a Pálhalmai Büntetés-végrehajtási Intézet és a Márianosztrai Fegyház és Börtön munkatársai szolgálati ebek kiképzését végezték a helyszínen, melynek során – eddig nem ismert okból – a vízben elmerültek. A büntetés-végrehajtási szervezet, a rendőrség és a katasztrófavédelem munkatársai jelenleg is nagy erőkkel keresik az eltűnt kollégáinkat.
UPDATE 07.05 12.41 – felfüggesztették a víz alatti kutatást
Egyelőre nem vezetett eredményre a büntetés-végrehajtási szervezet Kis-Dunában elmerült két munkatársa utáni kutatás – közölte kedden az MTI-nek a Terrorelhárítási Központ (TEK), amely a belügyminiszter kijelölése alapján a kutatást irányítja.
A TEK közleménye szerint sem a speciális drónfelvételek, sem a szonártechnika nem mutatott emberi életre utaló körülményt, ezért a víz alatti kutatást felfüggesztették. A bv, a rendőrség és a katasztrófavédelem munkatársai a felszínen és a part mentén továbbra is jelentős erőkkel keresik a tegnap eltűnt 29 és 34 éves szakembert.
(Illusztráció: BVOP, belső oldali montázs: Rácalmásiak facebook csoport)
A rovat további hírei: Sziréna
Lakat alá kerülhet a férfi, aki lakásba zárta élettársát és annak gyermekeit
2025. már. 26.
A Dunaújvárosi Járási Ügyészség indítványozta személyi szabadság megsértésének bűntette és további bűncselekmények miatt annak a férfinak a letartóztatását, aki élettársát és két kiskorú gyermekét nem engedte ki a lakásból. Teljes volt a tilalom, értesült a DO.
Idős ember kirablásáért felelhet
2025. már. 21.
A Dunaújvárosi Járási Ügyészség emelt vádat az ellen a férfi ellen, aki idős személyt rabolt ki a városban még 2023 decemberében. A sértett korából és a támadás miatti sérülésből adódóan korlátozottan tudott csak védekezni, a vádlott fegyházbüntetést kaphat, értesült a DO.
Elismerések nemzeti ünnepünk alkalmából
2025. már. 14.
A dunaújvárosi Erdélyi Dánielt is jutalmazták a Fejér Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság március 14-én megrendezett ünnepségén.
Eltűnt, nagyon keresik Biankát – jelezzen, ha tud róla! (FRISSÍTVE)
2025. már. 13.
A dunaújvárosi rendőrök kérik a lakosság segítségét a 17 éves fiatal eltűnése ügyében. Jelentkezzen, ha tud a hollétéről – de már egy megosztás is segíthet. (FRISSÍTVE)
A kerítéseken át is a börtönig jutott
2025. már. 07.
Rossz taktikát választott a körözési toplistán szereplő zsaroló: a 44 éves férfit összehangolt akció keretében, a dunaújvárosi nyomozók közreműködésével fogták el. A bevetés során a férfit üldöző rendőrök sebessége döntött, értesült a DO.
Eltűnt Márk, jelentkezzen, akit tud róla! (FRISSÍTVE)
2025. már. 05.
A dunaújvárosi rendőrök kérik a lakosság segítségét a 17 éves fiatal eltűnése miatt. Ha valaki tud a hollétéről, jelezze, de már egy megosztás is sokat segíthet! (FRISSÍTVE)
Ítélet született a trafikrabló ügyében
2025. már. 01.
Gyorsított eljárásban állította bíróság elé a Dunaújvárosi Járási Ügyészség azt a férfit, aki kirabolt egy dohányboltot városunkban még december végén. 2 év 10 hónap börtön lett a mese vége, értesült a DO.