Tájékoztatás a Global Faktor Zrt. fenyegető leveleiről
Néhány hónap hallgatás után a Global Faktor Zrt. ismét fenyegető levelekkel bombázza a dunaújvárosiakat – a DVG Zrt. közleménye a téma kapcsán percekkel ezelőtt jelent meg a város hivatalos oldalán, a fontosságára tekintettel betűhíven közöljük.
Fontos ismét leszögezni: a Global Faktor Zrt. nem végrehajtó cég, Global Faktor nem más, mint Neszmélyi Lorándnak, a DVCSH ügyvezetőjének érdekeltsége.
Éppen ezért mindenkit arra kérünk, hogy semmiképpen ne fizesse be a kiküldött számlákat a nélkül, hogy azt alaposan ellenőrizte volna.
Ha a számla 2021. július 1. utáni távhő-fogyasztást tartalmaz, akkor azzal nem kell foglalkoznia.
Amennyiben viszont 2022. 05.01. előtti víz/csatorna fogyasztásról szóló összeg szerepel rajta, amit ön még nem fizetett ki és nem is vitatja, akkor azt az összeget meg kell fizetnie.
A DVCSH Kft. az elmúlt időszakban sorra bukta el a vétlen fogyasztók ellen indított pereit a Dunaújvárosi Járásbíróságon, amivel természetesen ezzel ők is tisztában vannak.
Tisztességtelen magatartásuk, hogy a vízszámlákkal együtt jogosulatlan távhőszámlákat küldenek a gyanútlan fogyasztóknak, ismét csak azt erősítik meg, hogy ennek a tisztességtelen, a dunaújvárosiak életét évtizedek óta megkeserítő cégcsoportnak ajtót kellett mutatni.
(Forrás és illusztráció: dunaujvaros.hu)
A rovat további hírei: Közélet
A következő öt év gazdasági programja
2025. már. 13.
A márciusi közgyűlésen kell elfogadni városunk következő öt éves gazdasági programját. A dokumentum részletes terveket tartalmaz a város életére és vannak olyan elemei is, amelyek csak állami segítséggel valósulhatók meg. Ez utóbbiról tartott sajtótájékoztatót Szabó Zsolt alpolgármester.
Minden nap tenni kell a zöldebb városért
2025. már. 13.
Nagy büszkeség, hogy a megyei jogú városok közül Dunaújvárosban van a legtöbb zöldterület. Annak érdekében, hogy ez így is maradjon, szakemberekre és sok munkára van szükség. A közelmúltban kezdték meg az idei faültetési akciót, erről tájékoztatott Mezei Zsolt alpolgármester és Mészáros László, a GESZ erdészeti és parkfenntartási vezetője.
Együtt ünnepelhetünk március 15-én
2025. már. 13.
A forradalom és szabadságharc kitörésének évfordulóján rendezendő önkormányzati megemlékezésre március 15-én, szombaton 10 órától várják az ünneplőket a forradalmi emlékműnél.
Megújult a sávelválasztó a Szórádon
2025. már. 12.
Dunaújvárosban gyakran valósulnak meg kisebb-nagyobb beruházások, amelyek élhetőbbé és szebbé teszik a települést. Szabó Zsolt alpolgármester, a 6-os körzet önkormányzati képviselője mutatott be egy új, elkészült projektet.
Folytatódott a szépkorú polgárok köszöntése, Becsei József lett 90 éves
2025. már. 11.
90 éves szépkorút köszöntött az önkormányzat: Becsei József, Józsi bácsi kerek születésnapját Balatonfüreden töltötte családjával együtt. Az ünnepelt kiváló kedélynek örvend, kora ellenére is minden napja mozgalmasan telik, és éppen azt vallja, hogy ez a hosszú életének titka.
DSTV: egyre többen tudják – vért adni menő!
2025. már. 11.
Dunaújváros kiemelkedő véradó közösséggel büszkélkedhet, derül ki a DSTV összegzéséből. Nemcsak a tematikus akciók és kitelepülések, de a hétköznapi "csapolások" is sokakat mozgatnak meg, a szakemberek munkája folyamatos az önkéntesek létszámának bővítése érdekében. Hangkép.
Sűrű és szép nőnap, köszöntőkkel, kavalkáddal (galériával)
2025. már. 09.
Városszerte sokan és sokféleképpen köszöntötték a nőnap érintettjeit, az ünneplés már pénteken megkezdődött, de természetesen szombaton futott a csúcsra. A piacon kezdtünk, a záróakkord az MMK nőnapi eseménysora volt. Körkép és képtár a hajtás után!