Népszámlálás: segíti az önkitöltést az önkormányzat
Az idei népszámlálás menetrendje szerint először október 1. és október 16. között, az internetes önkitöltési időszakban az adatszolgáltatók kizárólag interneten keresztül, önállóan tölthetik ki a népszámlálási kérdőíveket. Az önkormányzat segít!
Dunaújváros önkormányzata úgy döntött, hogy az internetes önkitöltési időszakban segítséget nyújt a dunaújvárosi lakosok számára az online kitöltéséhez, méghozzá két helyszínen.
1. Az önkormányzat a Polgármesteri Hivatal (Dunaújváros, Városháza tér 1.) "A" épületének földszinti Dísztermében számítógépeket helyez ki, amelyeken kitölthetők a népszámlálási kérdőívek. A Díszterem október 3-án, hétfőn kezdődően, egészen október 14-ig, azaz jövő péntekig, munkanapokon 8 és 16 óra között lesz nyitva az önkitöltés teljesítéséhez.
2. Az önkormányzat a József Attila Könyvtárban (Dunaújváros, Apáczai Csere János út 9.) további két számítógépet biztosít az önkitöltés teljesítéséhez. Az önkitöltés érdekében az intézményt október 1-jén, szombaton kezdődően október 15-ig, vagyis jövő szombatig a felnőttkönytár nyitva tartási idejében lesz lehetőség felkeresni.
Az önkormányzat által nyújtott segítséget elsősorban azon dunaújvárosi lakosok részére ajánlják, akik háztartásában nincs internet kapcsolat, azonban élni szeretnének az internetes önkitöltési mód lehetőségével.
DMJV Önkormányzata
(A képek illusztrációk)
A rovat további hírei: Közélet
Nekünk milliárdokba kerül a szolidaritás kérdése
2025. feb. 20.
Február 11-én vált hivatalossá, hogy Dunaújvárosnak a 2025-ös esztendőben 1,72 milliárd forint szolidaritási adót kell fizetnie. Ez az összeg azt is jelenti, hogy minden dunaújvárosinak 41 ezer forintot kell fizetnie, fejenként.
Szépül a Szalki-sziget környéke is
2025. feb. 20.
A Duna vizének természeti adottságai páratlan lehetőségeket rejtenek. Dunaújváros igazán szerencsés helyzetben van, hiszen biztosított egy olyan ingyenes vízparti terület, ahol egy kicsit ki lehet szabadulni a város zajából. Mezei Zsolt általános hatáskörű alpolgármester számolt be a Szalki-sziget közeljövőben megvalósuló csinosításairól.
"Ragyogj, Képem!" – az elfogadás pályázata
2025. feb. 20.
Az autisták világnapja alkalmából hirdetett nyílt rajzpályázatot diákoknak a Jószolgálati Otthon Közalapítvány. A téma az elfogadás, az alábbiakban a kiírás mellett a pályázat koncepciójáról, hátteréről is olvashatnak. Felhívás.
A szakszerű segítség életeket menthet
2025. feb. 19.
Tudni kell jól segíteni a rászorulóknak. Sajnos Dunaújváros utcáin és közterületein is sok fedél nélküli ember él – ez a helyzet senkinek sem ideális. Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester szerint a szituációt több oldalról kell megközelíteni, a megoldás pedig szociális szakemberek segítségével születhet.
El a kezekkel a kompetenciaméréstől!
2025. feb. 19.
Súlyos kritikával illeti, összességében elhibázottnak tartja a Belügyminisztérium új javaslatát a kompetenciamérés felvételibe történő beszámításáról a Civil Közoktatási Platform (CKP).
Az ötödik ciklus a közgyűlésben, negyven év az MMK-ban – végig a köz javára
2025. feb. 18.
Szántó Péter népművelőként kezdte a pályafutását, ráadásul a történelmileg ikonikus Vasmű Klubban, majd negyven esztendőt töltött az MMK-ban, és személye évtizedekig meghatározó volt a város kulturális életében. Kulturális feladatai mellett a közéletben a mai napig jelen van, tavaly októberben az ötödik képviselői ciklusát kezdte.
DSTV: figyelni kell a testünkre
2025. feb. 18.
Rengetegen küzdenek emésztési problémákkal napjainkban, derül ki a DSTV összegzéséből. A megsokasodott intoleranciák és allergiák okait érdemes keresni, de a dietetikus arról is mesél, mi a különbség a tünetek között – és mire kell ügyelni diéta esetén. Hangkép.