Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2025. dec. 19. Viola
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Kerekasztalt szerveztek a Duna-parti öböl hatékony fejlesztéséért

Közélet
Duna
turizmus
együttműködés

facebook megosztás

A Dunaújvárosi Sporthorgász Egyesület kerekasztal-beszélgetést szervezett az öbölben található Horgásztanyán, ahol a dunaújvárosi partszakasz, azon belül is az öböl jelenéről és jövőjéről, hosszabb távú fejlesztési lehetőségeiről egyeztettek.

A dunaújvárosi öböl nem is olyan régen még be volt fagyva, de a horgászok már a tavaszi szezonkezdetre készülődnek, a horgászegyesület vezetői pedig már a jövő terveit egyeztették egy kerekasztal beszélgetésen. 2015-ben született meg a Dunaújváros Horgász és Víziturisztikai Központ című koncepció, amiből eddig nem sok minden valósult meg – így maradt feladat bőven a jövőre nézve. 

Távlatos tervekkel

Somfai Rezső, a Dunaújvárosi Sporthorgász Egyesület elnöke szerint az már egy fontos állomás, hogy az öböl kotrása megtörtént, így a megfelelő vízmélység adott, éppen ezért is tovább kell lépni és további fejlesztéseket kell megvalósítani: 
– Szeretnénk a kikötői öböl város felőli oldalán az egykoron volt lépcsőket letelepíteni, felújítani. 1967-ben horgász világbajnokság volt ezen a területen és akkor száz lépcső segítette a vízfelület megközelíthetőség. Így is nevezték a verseny helyszínét, hogy a százlépcsős verseny. E mellett pedig a horgásztanya vizes megközelíthetőségét szeretnénk egy stéggel megoldani. Ezért is hívtunk a mai megbeszélésre mindenkit, aki tehet annak érdekében, hogy fejleszteni tudjuk a horgászturizmust Dunaújvárosban.
Hogy lesz-e újra száz lépcső az öbölben, az ma még kérdés, mindenesetre hal van a vízben, állítja Somfai Rezső, aki szerint a halak jól érzik magukat az öbölben – és minden bizonnyal az az 1800 felnőtt és 500 fő az ifjú korosztályból is, akik tagjai a helyi sporthorgász családnak.

A Duna adott – de ki kell használni!

Az egyesület kerekasztal-megbeszélésen jelen voltak azok, akik a tervek valóra váltásának részesei lehetnek – és abban maradtak, hogy azok is lesznek. Munkacsoportot alakítottak annak érdekében, hogy elindulhassanak a konkrét megvalósítás irányába. Mezei Zsolt városüzemeltetési alpolgármester arról beszélt, hogy szeretnék az egykori lépcsőket újra megvalósítani, így létrejöhetne egy természetes vízistadion, ami bármilyen vizes sportág különleges helyszíne lehetne.
– Én még emlékszem gyerekkoromból arra, hogy ezen a területen micsoda horgászélet és víziélet volt. Szeretnénk ezt visszahozni, hiszen az öböl egy kellően ki nem használt része Dunaújvárosnak. Érdekeltek vagyunk valamennyien a fejlesztésekben, hogy városunk újra ott legyen a vízisportok és a horgászturizmus térképén. És ha belegondolunk, a Duna adott ehhez, a többi már csak rajtunk múlik.
Mezei Zsolt maga is lelkes horgász, régóta támogatója az egyesület törekvéseinek, aminek köszönhetően kisebb-nagyobb fejlesztések minden évben történtek az öbölben – tavaly egy kamerarendszer került a területre az önkormányzat támogatásával, ami a terület és a csónakok nagyobb biztonságát, védelmét garantálja.

(Fotó: Végh Zoltán)
 

Fábos Zsolt - 2023. feb. 19.

A rovat további hírei: Közélet

Karácsonyi ünnepség az idősek otthonában

Karácsonyi ünnepség az idősek otthonában

2025. dec. 18.

Dunaújvárosban az ünnepi időszakban sem feledkeznek meg a szépkorú embertársainkról. Az ESZI-ben folytatták a kedves hagyományt; a Móricz Zsigmond Általános Iskola diákjainak közreműködésével meghitt műsort láthattak az ellátottak.

A szeretet ünnepe mindenkihez szól

A szeretet ünnepe mindenkihez szól

2025. dec. 18.

Folytatta kedves hagyományát a Jószolgálati Otthon Közalapítvány – karácsonyi mulatságot szerveztek a Liget közben. Zenével, mesemondással tarkított előadással örvendeztették meg a gondozottakat.

Jól sikerült az élelmiszergyűjtés – és már biztos, folytatják

Jól sikerült az élelmiszergyűjtés – és már biztos, folytatják

2025. dec. 17.

Korábban már beszámoltunk a Boldog Délután csapatának kezdeményezéséről – tartós élelmiszereket gyűjtöttek a rászorulóknak a város nagyon sok pontján. A felajánlások első nagyobb gyűjtése megtörtént, a rászorulók számíthatnak a városlakók segítségére.

Múltidéző gyűjtemény – 27 óvodánk volt

Múltidéző gyűjtemény – 27 óvodánk volt

2025. dec. 16.

Már szépkorú, de továbbra is lelkes óvodai dolgozók alakítottak ki különleges gyűjteményt az Irodaház II. emeletén az önkormányzat közbenjárásával. Emléket állítottak annak az időszaknak, amikor még 27 óvoda működött Dunaújvárosban.

Jó hangulatú évzárót tartott az EPI egyesület

Jó hangulatú évzárót tartott az EPI egyesület

2025. dec. 16.

Az ünnepek közeledtével a Dunaújvárosban működő közösségek és intézmények sorban megtartják a hagyományos évzáró rendezvényeiket. A Generációk Házában karácsonyozott a Dunaújvárosi Epilepsziások EPI Egyesülete tagsága.

Körzeti gyertyagyújtás és Mikuláslátogatás

Körzeti gyertyagyújtás és Mikuláslátogatás

2025. dec. 16.

Hétvégén nem csak a Városháza téren szerveztek adventi programokat. Pappné Grabant Ilona önkormányzati képviselő és Horváth Tamás, a Dunaújváros Mesél blog szerkesztője körzeti kavalkádra hívta a 8-as körzet lakóit – minden gyerkőc ajándékot kapott, és még a Mikulással is találkozhattak.

DSTV: életmentő óvónők

DSTV: életmentő óvónők

2025. dec. 16.

A beszámoló már nagyot futott hasábjainkon, most a DSTV összegzése is felidézi, hogy a közelmúltban két olyan eset is történt Dunaújvárosban, amikor kizárólag az óvónők lélekjelenlétének és felkészültségének hála nem történt komoly baj. Köszönet járt érte! Hangkép.

 

  • További hírek

Friss hírek

  1. Változatos, jótét adománnyal tarkított volt a Pannon Oktatási Központ karácsonya

  2. Idén is volt mit ünnepelni a birkózóknál

  3. DSTV: évet zárt a DKSE is

  4. Karácsonyi ünnepség az idősek otthonában

  5. A szeretet ünnepe mindenkihez szól

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: évet zárt a DKSE is

DSTV: évet zárt a DKSE is

Embedded thumbnail for DSTV: együtt a szertelenségért

DSTV: együtt a szertelenségért

Embedded thumbnail for DSTV: köszönet a kiválóságoknak

DSTV: köszönet a kiválóságoknak

Top hírek

  1. Lakástűz a Szabadság úton

  2. Rendőrkézen a rongálók – egyiküket rablással is gyanúsítják!

  3. Karácsonyi ünnepség az idősek otthonában

  4. Dunaújváros Kedvence 2025 – már lehet voksolni!

  5. Adventi varázslat a Viadana Kamarakórussal

Galéria

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria) - fotó:

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria)

DKSE évzáró (2025) - fotó:

DKSE évzáró (2025)

Sportolók köszöntése (2025) - fotó:

Sportolók köszöntése (2025)

Dunaújváros Hetilap

XIV. évfolyam 49. szám - 2025.12.12.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő