A DKSE "A" csapata az élen a szuper csb-n

doszerk - 2023. március 19. 14:00

A Makai Lilla, Kovács Zsófia, Szíj Emese Ada, Benkő Boglárka alkotta DKSE “A” csapata nyerte meg a női tornászok szuper csapatbajnokságának első fordulóját.

Kép: MATSZ

A Központi Tornacsarnokban rendeztek meg a szuper csapatbajnokság első fordulóját szombaton, s mivel a gyengébbik nem népesebb versenyzői táborral érkezett, mint a férfiak, így két etapban, 14:00-órától 16:30-ig, majd 16:30-tól 18:00 óráig mutatták be gyakorlataikat a nézőknek. A versenykiírás ugyanaz volt, mint a férfiaknál, tehát együttesenként legalább egy felnőtt versenyzővel kellett rendelkeznie a csapatoknak, ahol szerenként mindig a legjobb három eredménye számított.

Itt végül a DKSE “A” csapata (Makai Lilla, Kovács Zsófia, Szíj Emese Ada, Benkő Boglárka) végzett az első helyen 144.900 ponttal. Második lett a dunaújvárosiak “B” jelű gárdája (Mayer Gréta, Czifra Bettina Lili, Mayer Eszter, Csíki Zsófia) 143.100 egységgel. Harmadikként kezdi meg a második fordulót az FTC (Székely Zója, Peresztegi Kitti, Knight Anna, Hosnyánszki Petra, Szlifka Lilien) 139.300 ponttal. A szuper csapatbajnokság második etapjára ősszel kerül sor. Az Európa-bajnokság előtti utolsó megmérettetés a férfi-női tornászok számára a vasárnapi országos szerbajnokság lesz, amely 10:30 órától kezdődik a Központi Tornacsarnokban.

Makai Lilla, DKSE "A": – Ahhoz képest, hogy ez volt az idei első verseny, egész jól teljesítettünk, de ettől még azért érezhető volt rajtunk a “rozsda”, több apró hiba becsúszott a gyakorlatokba. Nagyon nagy élmény volt Kovács Zsófival együtt tornázni a csapatban, és kvázi az egyik rangidősként segíteni a többieket. Jó kezdése volt az évnek!

Női szuper csapatbajnokság, 1. forduló eredménye
DKSE "A" - (Makai Lilla, Kovács Zsófia, Szíj Emese Ada, Benkő Boglárka) 144.900 pont
DKSE "B" - (Mayer Gréta, Czifra Bettina Lili, Mayer Eszter, Csíki Zsófia) 143.100
FTC - (Székely Zója, Peresztegi Kitti, Knight Anna, Hosnyánszki Petra, Szlifka Lilien) 139.300

(MATSZ)

A rovat további hírei: Sport

Világbajnoknak járó köszöntés a csónakházban

Világbajnoknak járó köszöntés a csónakházban

2025. aug. 27.

A DKSE és a kajak-kenu szakosztály vezetése és versenyzői mellett városunk közvetlen vezetése is köszöntötte a Milánóból világbajnoki címmel hazatért Hajdu Jonatánt.

Visszatérnének a győzelem útjára

Visszatérnének a győzelem útjára

2025. aug. 27.

A tabellán tizenharmadik PTE-PEAC elleni hazai mérkőzéssel folytatja az NB III Dél-Nyugati csoportjának küzdelmeit a Dunaújváros FC labdarúgó csapata ma este hat órától.

DSTV: megmérették magukat a fiatalok is

DSTV: megmérették magukat a fiatalok is

2025. aug. 26.

Hetedik alkalommal rendezte meg a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia a tragikusan fiatalon elhunyt Horváth Nikolettről elnevezett emléktornát a Dunaújvárosi Sportcsarnokban még augusztus 16-án és 17-én. A torna eredményesen zárult a kézilabdázóink számára – egy első, egy második, és egy harmadik helynek örülhettünk. Hangkép.

Tehetséges kapust igazolt a DAB

Tehetséges kapust igazolt a DAB

2025. aug. 26.

A 21 esztendős Szűcs Botond játékára az Erste Liga mellett az Andersen Ligában is számítanak az Acélbikák jégkorongozói.

Könnyed továbbjutás a kupában

Könnyed továbbjutás a kupában

2025. aug. 26.

Már az első felvonásban eldöntötte a nyitott kérdéseket a Dunaújváros FC női labdarúgó csapata a Paksi SE ellen a Simple Női Kupa második fordulójában.

Elégedett kapitányok a világbajnokság után

Elégedett kapitányok a világbajnokság után

2025. aug. 25.

Mindkét szövetségi kapitány elégedetten értékelte a vasárnap zárult milánói kajak-kenu világbajnokságot, amelyen a gyorsasági válogatott 13 érmet, hat aranyat, két ezüstöt és öt bronzot nyert.

Fiatal csatárok az Acélbikáknál

Fiatal csatárok az Acélbikáknál

2025. aug. 25.

Keresztes Zsombor a FEHA19 együttesétől, míg Vadócz Bendegúz Lengyelországból érkezik a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozóihoz.