Boldog születésnapokat ültek
Folytatódott a szépkorúak köszöntése városunkban. Ez alkalomból az önkormányzat nevében Barta Endre alpolgármester és Tóth Kálmán önkormányzati képviselő köszöntötte őket.
Szabó Józsefné a 95., Sillinger István a 90. születésnapját ünnepelte ebben a hónapban; a közelmúltban köszöntötték az ünneplőket, és természetesen alkalmat adtak egy kis emlékidézésre is!
Az őspentelei Kati néni
Szabó Józsefné Kati néni 1928. április 4-én született Dunapentelén földművelő családban egy testvérével együtt. Édesapja a malomban is dolgozott, édesanyja pedig háztartásbeliként tevékenykedett.
Kati néni miután elvégezte a nyolc osztályt, varrónőséget tanult, majd ezt követően háztartásbeliként töltötte a mindennapokat: a gyermekek nevelése mellett reggeltől estig a ház körüli állatokkal foglalkozott. Ha ideje engedte volt, hogy a Vidámparkban is besegített jegykezelőként.
A dolgos mindennapok során férjével együtt felépítették házukat, ahol a mai napig él.
– Én nagyon szeretem Dunapentelét, az itt élőket. Itt olyan összetartó emberek élnek. – fogalmazott Kati néni.
Férjével két gyermeket neveltek fel, két unoka és egy dédunoka örvendezteti meg a mindennapokban. Derűsen meséli, hogy ezek ma már csendesen, szerettei körében telnek, sok-sok szép, boldog élményt köszönhet családjának, és szívesen emlékszik vissza a régi szép időkre is.
A hobbiméhész Feri bácsi
Sillinger Ferenc 1933-ban született Dunapentelén, mint meséli, nem volt éppen eseménytelen a gyermekkora:
– Dunapentelén születtem, a Pentelei Molnár János utcában, itt nőttem fel, és a Szalki-szigetre a Dunára jártam le rosszalkodni. Tartalmas, színes, és bizony csínytevésekkel teli gyermekkorom volt, amelyet a korabeli Pentelén töltöttem a családommal.
Szakmát, egészen pontosan szabóságot tanult, majd géplakatosként dolgozott a 26/1-es vállalatnál. Végül a vízművekhez került, ahol aztán művezető beosztásban dolgozott, és 1989-ben innen ment nyugdíjba.
Hobbiként méhcsaládokkal foglalkozott, 10 évvel ezelőtt hagyta abba a méhészetet, ami azóta is hiányzik neki, de az egyik 3 éves dédunokája is szívesen emlegeti a "papa méhecskéit", aki sokat mesél erről.
Feleségével 35 éve élnek boldog házasságban; 6 unokája és 10 dédunokája örvendezteti meg őket a mindennapokban, akik gyakran látogatják.
Boldog születésnapot mindkét ünnepeltnek, jó egészségben!
DMJV Önkormányzata
(Fotók: Végh Zoltán)
A rovat további hírei: Közélet
Faápolók – a városi fák hosszabb életéért
2025. feb. 26.
Érdekes témával folytatja ismeretterjesztő sorozatát az ÖKO-Klub Dunaújváros közössége: a faápolás titkaival találkozhatnak az érdeklődők a Városháza "A" épületének földszinti tanácstermében csütörtökön.
DSTV: gondolatok a szolidaritási adóról
2025. feb. 26.
A hírről már beszámoltunk, most itt a DSTV összegzése arról, hogy 1,72 milliárd forint szolidaritási adót kell fizetnie idén városunknak. Az újabb kormányzati elvonás egyúttal azt is jelenti, hogy minden dunaújvárosi 41 ezer forintot tesz a közösbe. Hangkép.
DSTV: véradás a farsang jegyében
2025. feb. 25.
Jól ismert helyszínnel folytatódott a véradások sora, derül ki a DSTV összegzéséből. Farsangi véradásnak adott otthont a Munkásművelődési Központ a napokban – már a nyitány alkalmával is sokan várták a csapolást. Hangkép.
Gyászol a Vasvári iskola közössége, elhunyt Takács Attila
2025. feb. 24.
A halálhírt a Vasvári Pál Általános Iskola vezetősége és tantestülete tette közzé az intézmény hivatalos közösségi felületén. Takács Attila 61 évet élt, türelemmel viselt, hosszú betegség után távozott. Nekrológ.
Nem várhat a villamos hálózatot érintő gallyazás, kezdődik a munka
2025. feb. 24.
Az E.ON Dél-Dunántúli Áramhálózati Zrt. megbízásából az Ágvágó Szolgáltató Kft. munkatársai gallyazási munkálatokat végeznek a városban – már mától!
DSTV: minden adomány célba ért
2025. feb. 23.
Az utolsó eszközök átadásával hivatalosan is lezárta a Karácsony Mindenkié! elnevezésű jótékonysági akcióját a DLSZ "Jót, szívből – Dunaújvárosért!" akciócsoportja a Szent Pantaleon Kórház-Rendelőintézet Krónikus Belgyógyászati Osztályán. A felújított nővérszobát már decemberben átadták, illetve az összegyűlt ajándékok egy részét. Hangkép.
Elképesztő világrekord a levegőben
2025. feb. 23.
Kiss Gábor és édesapja, Kiss József együtt hasítják a levegőt – teszik ezt repülőből, több ezer méteres magasságból ugorva. Járják a világot több ország képviselőivel, tavaly pedig egy nagyszabású rekordkísérletben is részt vettek Arizonában. Figyelem, ez az extrém sport tériszonyosoknak nem ajánlott!