Közel tízmilliós kárt okoztak a gyári kábeltolvajok
Pedig a két férfi kispályás módszerrel dolgozott, a lopott rézkábel értéke a 300 ezer forintot sem érte el. Sziréna rovatunk új címe: Van baj a toronyban.
Rézkábelt lopott két férfi egy gyárból, derül ki a vármegyei főügyészég friss közleményéből. Jászberényiné dr. Király Teodóra sajtószóvivő összegzése megerősíti, a Dunaújvárosi Járási Ügyészség kisebb értékre, dolog elleni erőszakkal elkövetett lopás bűntette miatt emelt vádat azzal a két férfival szemben, akik egy gyárból rézkábelt vágtak le és tulajdonítottak el.
A két férfi egy alvállalkozó cég alkalmazottjaként villanyszerelési munkálatokat végzett a gyárban. Elhatározták, hogy a gyár területéről közösen rézkábeleket fognak eltulajdonítani, majd azokat értékesítik, és a pénzen megosztoznak. Tervüknek megfelelően még 2022. november 30-án az egyik helyiségben körfűrész segítségével az elektromos hálózatba még be nem kötött, de a már falakra rögzített alumíniumvezető sínben lévő, behúzott rézkábelből összesen 123, egyenként 20 centi hosszúságú darabot vágtak le, majd azokat táskájukba rejtve több részletben elvitték a gyár területéről. Cselekményük során felváltva végezték a kábelvágást, illetve a helyszín biztosítása érdekében történő figyelést.
A nyomozó hatóság az eltulajdonított kábeldarabokat a férfiak szállásán megtalálta és lefoglalta. Az ügyészségi tájékoztatóból kiderül, hogy nem a dologi, hanem a rongálási kár a számottevő: a lopással a sértettnek okozott kár összesen 280 ezer forint volt, míg a kábel megrongálásával a vádlottak mintegy 9,7 milliós kárt okoztak – ez utóbbi eddig nem térült meg.
Az ügyészség vádiratában a terheltekkel szemben tárgyalás mellőzésével közérdekű munka büntetés kiszabását indítványozta.
(Illusztráció: FVMRFK)
A rovat további hírei: Sziréna
Lakat alá kerülhet a férfi, aki lakásba zárta élettársát és annak gyermekeit
2025. már. 26.
A Dunaújvárosi Járási Ügyészség indítványozta személyi szabadság megsértésének bűntette és további bűncselekmények miatt annak a férfinak a letartóztatását, aki élettársát és két kiskorú gyermekét nem engedte ki a lakásból. Teljes volt a tilalom, értesült a DO.
Idős ember kirablásáért felelhet
2025. már. 21.
A Dunaújvárosi Járási Ügyészség emelt vádat az ellen a férfi ellen, aki idős személyt rabolt ki a városban még 2023 decemberében. A sértett korából és a támadás miatti sérülésből adódóan korlátozottan tudott csak védekezni, a vádlott fegyházbüntetést kaphat, értesült a DO.
Elismerések nemzeti ünnepünk alkalmából
2025. már. 14.
A dunaújvárosi Erdélyi Dánielt is jutalmazták a Fejér Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság március 14-én megrendezett ünnepségén.
Eltűnt, nagyon keresik Biankát – jelezzen, ha tud róla!
2025. már. 13.
A dunaújvárosi rendőrök kérik a lakosság segítségét a 17 éves fiatal eltűnése ügyében. Jelentkezzen, ha tud a hollétéről – de már egy megosztás is segíthet.
A kerítéseken át is a börtönig jutott
2025. már. 07.
Rossz taktikát választott a körözési toplistán szereplő zsaroló: a 44 éves férfit összehangolt akció keretében, a dunaújvárosi nyomozók közreműködésével fogták el. A bevetés során a férfit üldöző rendőrök sebessége döntött, értesült a DO.
Eltűnt Márk, jelentkezzen, akit tud róla! (FRISSÍTVE)
2025. már. 05.
A dunaújvárosi rendőrök kérik a lakosság segítségét a 17 éves fiatal eltűnése miatt. Ha valaki tud a hollétéről, jelezze, de már egy megosztás is sokat segíthet! (FRISSÍTVE)
Ítélet született a trafikrabló ügyében
2025. már. 01.
Gyorsított eljárásban állította bíróság elé a Dunaújvárosi Járási Ügyészség azt a férfit, aki kirabolt egy dohányboltot városunkban még december végén. 2 év 10 hónap börtön lett a mese vége, értesült a DO.