Dunaújváros Hetilap

Bezárt a Szalki-szigeti szabadstrand a Dunán levonuló árhullám miatt

Öcaline - 2023. augusztus 8. 18:01

A létesítményt üzemeltető DVG Zrt. hivatalosan mától rendelkezett, de ott jártunkkor 20 fokban amúgy sem merészkedett senki a vízbe. Várhatóan jövő hét végén nyithatnak!

A hírt Mezei Zsolt városüzemeltetési ügyekért felelős általános hatáskörű alpolgármester erősítette meg a Szalki-szigeti zsilipnél, ahol korán reggel bukott át a Duna vize.

Nincs vészhelyzet, de a kényszer nagy úr

Mezei Zsolt kiemelte, a szabadstrand a folyamtól normál esetben elzárt terület – éppen a sziget csücskében lévő zsilip az akadály –, többek között ezzel tudják garantálni a létesítmény folyamatos vízminőség-ellenőrzését is:
– A mostanihoz hasonló áradások esetén képtelenség folyamatosan teljesíteni a vízminőségre vonatkozó szigorú előírásokat, márpedig ennek hiányában nem üzemelhet a strand. Mivel a DVG szakemberei jelezték, hogy várhatóan már ma átbukik a folyam vize a zsilipen, a bezárás mellett döntöttünk. Nincs vészhelyzet, az előzetes becslések szerint a víz még körülbelül egy métert emelkedik, vagyis az árhullám várhatóan nem éri el a Szalki-szigeti létesítményünk vizesblokkjait, de kényszerűségből a bezárás mellett döntöttünk.

Várhatóan jövő hét végén már újra üzembe állnak

Az általános hatáskörű alpolgármester elmondta, természetesen amint lehet, azonnal újra megnyitják a szabadstrandot a fürdőzők, kikapcsolódni vágyók előtt – ám be kell tartaniuk az ilyenkor szokásos protokollt:
– 220 centiméter az a vízállástartomány, amely felett a Duna vize már átbukik a zsilipen, ekkor a fürdés már nem engedélyezett. Az árhullám várhatóan csütörtökön tetőzik, majd néhány nap múlva apadás kezdődik – amint újra zárt területté válik a szabadstrand, azonnal küldjük a szükséges vízmintát, ennek eredménye nyomán értesíthetjük a nyilvánosságot arról, hogy újra nyitva áll a komplexum a nagyközönség előtt!

Figyelem, fontos: a szabadstrand vizében fürödni az újranyitásig még saját felelősségre is tilos! 

(Fotó: Végh Zoltán)

A rovat további hírei: Közélet

Sok boldogságot kívánunk az Évák körében!

Sok boldogságot kívánunk az Évák körében!

2025. jún. 06.

Újabb szépkorú polgár ünnepelte a 90. születésnapját. Varga Károlynét, Éva nénit Dunaújváros képviseletében Barta Endre alpolgármester és Szántó Péter önkormányzati képviselő köszöntötte. A jókívánságokat örömmel fogadta az ünnepelt az Évák – lánya, unokája és dédunokája – körében.

Három tétel volt a rendkívüli közgyűlésen

Három tétel volt a rendkívüli közgyűlésen

2025. jún. 05.

Rendkívüli közgyűlést hívott össze Pintér Tamás polgármester csütörtök délelőttre. A rendkívüli ülés indoka egy pályázati lehetőség, aminek nagyon szoros a benyújtási határideje, illetve egy korábbi döntés módosítása vált szükségessé.

Két lépcsőháznál újult meg a járdaszakasz

Két lépcsőháznál újult meg a járdaszakasz

2025. jún. 05.

Apró, de az ott élők számára annál örömtelibb fejlesztésről számolt be Tóth Kálmán önkormányzati képviselő. A Mátyás Király körút 8-10. előtt – tehát két lépcsőháznál – újult meg az évek alatt elhasználódott járdaszakasz. 

Közösen emlékeztek a tragikus sorsdöntésre

Közösen emlékeztek a tragikus sorsdöntésre

2025. jún. 05.

105 évvel ezelőtt, 1920. június 4-én, 16.32 perckor írták alá a Trianoni békeszerződést. A diktátum következtében a történelmi Magyarország elveszítette területének kétharmadát és lakosságának mintegy hatvan százalékát. A trianoni békediktátum évfordulójára emlékezett a Dunaújváros önkormányzata az evangélikus templomban szerdán.

Csattanó poénok a Dunaújvárosi Esteken – Fábry Sándor volt a vendég

Csattanó poénok a Dunaújvárosi Esteken – Fábry Sándor volt a vendég

2025. jún. 05.

Fábry Sándor humorista, műsorvezető, dramaturg volt a Dunaújvárosi Estek legutóbbi vendége. A kedd délutáni előadása sokakat vonzott a "C" szárnyba, nem véletlenül – közismert és megosztó személyiségére kíváncsiak voltak a dunaújvárosiak. 

Hamarosan startol a szabadstrand-szezon

Hamarosan startol a szabadstrand-szezon

2025. jún. 04.

Egészen pontosan június 13-án nyit a szabadstrand – félreérthetetlenül jelezve a nyári szezon hivatalos kezdetét. Mezei Zsolt városüzemeltetési alpolgármester a helyszínen jelentette be: a jövő hét végén már ismét várja a fürdőzőket a város egyik legnépszerűbb nyári közösségi tere.

Tartalmas évtizedek után kerek évforduló

Tartalmas évtizedek után kerek évforduló

2025. jún. 04.

Folytatódott a dunaújvárosi szépkorú polgárok köszöntése. A napokban Dr. Tarjáni Györgyöt, Gyuri bácsit köszöntötte az önkormányzat nevében Barta Endre alpolgármester és Szántó Péter önkormányzati képviselő.