Pénziránytű: hasznos volt a szakmai fórum

Öcaline - 2023. november 8. 10:10

A Dunaújvárosi SZC Rudas Közgazdasági Technikum és Kollégium oktatói is részt vettek azon a bázisiskolai szakmai fórumon, amelyet a Pénziránytű Alapítvány országos programja keretében szerveztek a Pénzmúzeumban. 

A tanácskozás részleteiről Orbán Mária, a Rudas gyakorlatioktatás-vezetője számolt be lapunknak, kiemelve, hogy a program a diákok pénzügyi tudatosságának fejlesztésén túl a tanárok szakmai és módszertani felkészítését is feladatának tartja: 
– A Pénziránytű Alapítvány a Mastercarddal indította útjára Bázisiskolai Programját, amelynek iskolánk is aktív tagja. A tanárok szakmai és módszertani felkészítését célzó bázisiskolai fórumnak a budapesti Pénzmúzeum adott otthont – nagy örömünkre három kollégánk vett részt a tanácskozáson. Beszámolójuk szerint a lenyűgöző környezetben, kiváló előadók által tartott változatos szakmai előadások biztos információkat jelentettek a gyorsan változó üzleti-gazdasági életben, ugyanakkor kellő tájékozottságot is nyújtottak a programban tevékenykedőknek az előttünk álló tanévhez. 
A fórum résztvevői egy játék keretében próbára tehették a Pénziránytű Alapítvány működésével kapcsolatos ismereteiket is – és nem utolsósorban gyarapíthatták „zséjüket”, amely forintokat pótolt a játékban. A fórum után lehetőségünk volt megtekinteni a Magyar Pénzmúzeum és Látogató Központot, mely Európa leginnovatívabb jegybanki élménytere. Orbán Mária érdeklődésünkre hangsúlyozta: a bázisiskolai fórum tapasztalatai nyomán bíznak abban, hogy az intézményben kialakított Pénzügyi Tudás Otthona teremben a tanév ideje alatt tartandó foglalkozások hozzájárulnak a Rudasba látogató általános és középiskolás diákok pénzügyi-pénzkezelési tudásának gyarapításához.

(Fotó: Magyar Pémnzmúzeum)
 

A rovat további hírei: Mozaik

DSTV: együtt a tisztább városért

DSTV: együtt a tisztább városért

2025. nov. 04.

A díjkiosztóról már beszámoltunk, de most itt a DSTV összegzése: idén is remekül sikerült a Jót, szívből – Dunaújvárosért akciócsoport és a Decathlon Dunaújváros csapatának közös takarítási megmozdulása. A sok önkéntes munkája nyomán rengeteg szeméttől szabadult meg a város. Hangkép.

 

Mozgalmas nyitány után viszonylag nyugalmas őszidő

Mozgalmas nyitány után viszonylag nyugalmas őszidő

2025. nov. 03.

Eső és szél ma, aztán párás-ködös reggelek és derült napok szinte egész héten – ezt ígéri az előttünk álló időszakra a DO meteorológiai szakértője. Nem lesz túl izgalmas, de a csapadék változatlanul nagyon kéne: lehet, a hét végére be is fut!

DSTV: ovisokat avattak pantaleimonosokká

DSTV: ovisokat avattak pantaleimonosokká

2025. nov. 03.

Varázslatos világ nyílhat ki a gyerekek előtt, amikor átlépik az oktatási intézmények kapuit, derül ki a DSTV összegzéséből. Az ovisok is csillogó szemekkel válnak részévé a közösségeknek – így történt a Szent Pantaleimon Görögkatolikus Óvoda, Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola ünnepségén is. Hangkép.

 

7 tipp, hogyan erősítsd immunrendszered természetesen

7 tipp, hogyan erősítsd immunrendszered természetesen

2025. okt. 31.

Az immunrendszer mindennapjaink láthatatlan védelmezője, amelynek megfelelő működéséhez számos tényező járul hozzá. A tudatos életmód, a változatos táplálkozás és a pihenés egyaránt segíthetnek abban, hogy szervezetünk kiegyensúlyozott maradjon. (X)

Mumus és a többiek: kockahegyes játékőrület

Mumus és a többiek: kockahegyes játékőrület

2025. okt. 30.

Halloween alkalmából szervez nagyszabású játékos éjszakai összetartást a Kockahegy Társasjáték Klub a DUE "B" klubjában október 31-én, azaz pénteken 18 órától másnap hajnali 4-ig (!!!) – színes programok sorával körítve.

 

DSTV: jelmezes kavalkád a múzeumban

DSTV: jelmezes kavalkád a múzeumban

2025. okt. 30.

Nem első alkalommal rendezte meg jelmezes, kézműveskedéssel egybekötött családi délutáni programját az Intercisa Múzeum, derül ki a DSTV összegzéséből. Idén is sokan voltak kíváncsiak a Halloween jegyében rendezett kavalkádra, ahol a főszereplők szellemek és boszorkányok voltak. Szellem- és hangkép.

 

"Nyugdíj cunami – mi történik, ha elfogynak az aktív dolgozók?"

"Nyugdíj cunami – mi történik, ha elfogynak az aktív dolgozók?"

2025. okt. 28.

Ezzel a figyelemfelkeltő címmel rendeznek előadást a Dunamenti Regionális Népfőiskola Kossuth Lajos utcai központjában csütörtökön délután. A program nyitott, minden érdeklődőt várnak!