Dunaújváros Hetilap

Zajlik a sportcsarnok felújítása

Fábos Zsolt - 2023. december 6. 18:15

A Dunaújvárosi Sportcsarnok 2019-es elképzelések és Magyar Közlönyben megjelentek szerint hatmilliárd forintból újult volna meg teljesen. 

Óriási tervek születtek, szálláshelyekkel, sportszállóval, kollégiummal és persze vadonatúj csarnokkal. Ma 2023-at írunk; persze ez sem teljesen igaz, hiszen mindjárt 2024-et. És az sem igaz, hogy az elmúlt években nem történt semmi, hiszen nagyjából egy éve a kormányzat visszavonta a projektet, a pénzt pedig visszafizettette a várossal. 
Ettől függetlenül a csarnokra költeni kell, ahogyan az most szerencsére meg is valósul, persze nem az eredeti tervek szerint. Pintér Tamás polgármester a közelmúltban látogatott ki a csarnokba, és az éppen folyó munkálatok megtekintése mellett a fejlesztés fejleményeit is összegezte:
– A kormányzat sajnos hosszú évekig hitegette a dunaújvárosiakat a sportcsarnok felújításával, erre hatmilliárd forintot át is utaltak, de nem engedték elindítani a beruházást, majd egy huszárvágással le is állították az egészet, és vissza kellett utalnunk a pénzt.  Szerencsére a Magyar Kézilabda Szövetség folytatta a megkezdett létesítményfejlesztési koncepcióját – ennek keretében felújítási programot támogató nyílt pályázatot hirdetett meg, melynek célja a leromlott állapotba került, kézilabdázásra alkalmas tornatermek és sportcsarnokok korszerűsítése volt. A DKKA eredményesen pályázott és megfelelt a felhívás feltételeinek, az önkormányzat pedig, mint tulajdonos, teljes támogatást nyújtott a projekthez. Most 300 millió forintból zajlik a felújítás – ez a tetőszerkezet cseréjét teszi lehetővé, így megszüntetve a beázásokat. Ha marad forrás, akkor felcsiszolják és újra lakkozzák a pályák parkettás felületeit is. Az önkormányzat támogatásával a felnőtt sportolók és az utánpótlás hamarosan egy megújult csarnokban, méltóbb körülmények között folytathatja majd a munkát!

(Fotó: Végh Zoltán)
 

A rovat további hírei: Közélet

"Eljönnek hozzánk az őszi csodák..." (galériával)

"Eljönnek hozzánk az őszi csodák..." (galériával)

2025. nov. 08.

Folytatták a nemes tradíciót, fáklyákkal, műsorral, szép szavakkal emlékeztek az 1956-os forradalom és szabadságharc helyi eltiprására a forradalmi emlékműnél tegnap délután. A szabadság városának emléke töretlenül él. (Részletes beszámolóval később jelentkezünk!)

 

Helyfoglaló roncsok helyett parkolóhelyek

Helyfoglaló roncsok helyett parkolóhelyek

2025. nov. 07.

Újabb adag közterületen "felejtett" autót szállított el az önkormányzat – egészen pontosan ezúttal 6 darabot. A még 2019-ben útjára indított akciónak köszönhetően már több tucat parkolóhely szabadult fel a városban – a "parkolófelszabadító" hadművelet változatlanul a dunaújvárosiak bevonásával folyik.

DSTV: fókuszban a meghatározó folyamatok

DSTV: fókuszban a meghatározó folyamatok

2025. nov. 07.

Az írott változatot már olvashatták, most itt a DSTV anyaga az elmúlt hónapok dunaújvárosi közéletét meghatározó ügyekről. Áttekintő interjú Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármesterrel. Hangkép.

 

Elkészült Újtelepen a Tündérkert Játszótér

Elkészült Újtelepen a Tündérkert Játszótér

2025. nov. 06.

Sok-sok munka van a Városvédők Újtelepért Egyesület és a nekik segítséget biztosító önkéntesek mögött. Elkészült a Tündérkert Játszótér felújítása – a gyermekek immáron szép és biztonságos közegben kapcsolódhatnak ki.

A Rómain folytatódik a lomtalanítás

A Rómain folytatódik a lomtalanítás

2025. nov. 06.

Egyúttal erre a naptári évre be is fejeződik az önkormányzat népszerű sorozata a szombati akcióval. A városrész négy gyűjtőpontján várják a lomokat 8-14 óra között, tételes lista a hajtás után!

 

DSTV: újabb útfejlesztési tervek

DSTV: újabb útfejlesztési tervek

2025. nov. 06.

A beszámolóval jelentkeztünk már, most itt a DSTV összegzése a legújabb belterületi útfejlesztésekről. A Venyimi úti kereszteződéstől egészen a McDonald's gyorsétteremig megújulhat az Aranyvölgyi út a Versenyképes Járások Program keretében. Hangkép.

 

Csöndes és nyugalmas, meghitt gyásznapok

Csöndes és nyugalmas, meghitt gyásznapok

2025. nov. 05.

Idén is meghitten emlékezhettünk eltávozott szeretteinkre a temetőben, a Duna-parton, valamint a Krisztus Király főtemplom urnatemetőjében. Mindenszentek és a halottak napja valóban a fájdalomról, a méltó emlékezésről, a családi és baráti kötelékek fontosságáról szólt.