Munkásszállóról lopott – vádemelés a vége

Öcaline - 2024. február 1. 9:30

A Dunaújvárosi Járási Ügyészség emelt vádat kifosztás bűntette és további bűncselekmény miatt azzal a nővel szemben, aki egy munkásszállóról tulajdonított el készpénzt. Két sértettet károsított meg, értesült a DO.

A vádemelés tényét a vármegyei főügyészség összegzése erősítette meg. Mint Jászberényiné dr. Király Teodóra főügyészségi ügyész, sajtószóvivő tájékoztatójából kiderül, a nő még tavaly tavasszal ittasan ment be hajnalban a Fejér megyei településen lévő nyitott ajtajú munkásszállóra azért, hogy onnan az alvó sértettektől értékeket tulajdonítson el. 
A vádlott az egyik szobából az alvó koreai sértettől a széken elhelyezett táskából elvett 54 ezer 500,- forintot, valamint 170 eurót, majd szintén egy koreai sértettől kísérelt meg az asztalfiókból 81 ezer forintot 290 euró készpénzt eltulajdonítani. Ám a sértett felébredt, észlelte a nő cselekményét, és visszatartotta a tolvajt a rendőrség kiérkezéséig. A lopással okozott kár a visszavétellel megtérült.

Az ügyészség vádiratában a büntetett előéletű terhelttel szemben börtönbüntetés kiszabását és közügyektől eltiltást indítványozott, erősítette meg a főügyészég közleménye.

(Illusztráció: FVMRFK)
 

A rovat további hírei: Sziréna

Újra életet mentett a szénmonoxid-érzékelő

Újra életet mentett a szénmonoxid-érzékelő

2025. dec. 12.

Kisapostagon támadt a "néma gyilkos" a napokban, családi ház konyhájában jelzett az érzékelő, adta hírül a vámegyei katasztrófavédelmi igazgatóság.

Csalt és lopott – sértettek sorának okozott kárt

Csalt és lopott – sértettek sorának okozott kárt

2025. dec. 10.

A Dunaújvárosi Járási Ügyészség indítványozta annak a férfinak a letartóztatását, aki elhagyott bankkártyával vásárolt és több sértettől tulajdonított el értékeket. Büntetlen előéletű, de ezt a bőséges sorozatot egy hónap alatt produkálta.

Ismét életet mentett a szénmonoxid-érzékelő

Ismét életet mentett a szénmonoxid-érzékelő

2025. nov. 27.

Dunaújvárosi lakásban figyelmeztette a szénmonoxid-érzékelő jelzése a lakókat a mérgező gáz veszélyére egy társasházi lakásban szerdán este. A tűzoltók ki is mutatták a "néma gyilkos" jelenlétét, értesült a DO.

Perkátán bukott az autótolvaj

Perkátán bukott az autótolvaj

2025. nov. 27.

Nem mindennapi sorozatról számolt be a Zsaru Magazin híradása nyomán a vármegyei rendőrség közösségi felülete. Több soron is bukott a fiatal, íme!

Együtt a netes csalások ellen

Együtt a netes csalások ellen

2025. nov. 26.

Az internetes átverések elleni küzdelem jegyében folytatja sorozatát a Dunamenti Regionális Népfőiskola – az eseményre a Kossuth Lajos utcai központban várják az érdeklődőket csütörtökön délután.

Eltűnés miatt keresik Viktóriát – jelentkezzen, ha tud róla! (FRISSÍTVE)

Eltűnés miatt keresik Viktóriát – jelentkezzen, ha tud róla! (FRISSÍTVE)

2025. nov. 24.

A dunaújvárosi rendőrök kérik a lakosság segítségét kérik a 15 éves mezőfalvi lány eltűnése ügyében. Már egy megosztás is közelebb vihet a fiatalhoz! (FRISSÍTVE)

Baleset a reggeli órákban

Baleset a reggeli órákban

2025. nov. 22.

Villanyoszlopnak ütközött egy személyautó Dunaújvárosban, a Szórád Márton út és az Aranyvölgy út kereszteződésénél.