Ez ám a fordulat: Kovács Zsófia döntőzött és ezüstérmes Bukarestben

doszerk - 2024. június 30. 17:39

Tartalékból előlépve döntőzött és remek gyakorlattal végzett a bukaresti RomGym Trophy felemáskorlát döntőjének második helyén a DKSE kiválósága, Kovács Zsófia, így újra teljesen nyílt a harc a tornászok utolsó olimpia kvótájáért, melyről kedden dönt a MATSZ elnöksége.

Kép forrása: MATSZ

Mint arról a Magyar Torna Szövetség (MATSZ) beszámolt, a DKSE Európa-bajnok tornásza első számú tartalékként várta vasárnapot, az utolsó pillanatban pedig döntőbe jutott, mivel portugál vetélytársa lemondta a felemáskorlát finálét, így az olimpiai kvótáért küzdő Székely Zója mellett Kovács Zsófia is bemutathatta gyakorlatát a legjobbak között a bukaresti RomGym Trophy-n.

Draskóczy Imre, a nők szövetségi kapitánya elmondta, hogy az utolsó pillanatban, teljesen váratlanul érte a versenyzőket az új helyzet.
"Zsófinak még versenydressze sem volt, így a társai segítettek neki ebben. Ennek ellenére Kovács Zsófia végül ezüstérmes lett, 14.200 pontot szerezve. Székely Zója kisebb hibával 12.600 pontot gyűjtött. Kettejük különversenyének kiírása úgy szólt, hogy aki a két nap alatt a magasabb pontszámot éri el, az nyer. Zója a selejtezőben 14.050 pontot ért el. Nekem az a dolgom, hogy a hivatalos jegyzőkönyveket beterjesszem az elnökség elé kedden, ahol döntés születik az olimpiai kvótáról." – mondta Draskóczy Imre, aki beszámolt arról is, hogy ugráson Péter Sára ezüstérmet, Bácskay Csenge pedig bronzérmet szerzett.
"A harmadik olimpiai kvótásunk Czifra Bettina Lili vasárnap tisztább, szebb gyakorlatokkal rukkolt elő gerendán és talajon, úgyhogy a mai nappal elégedett voltam a teljesítményével." – zárta értékelőjét a szövetségi kapitány.

A férfi mezőnyben Mészáros Krisztofer négy szeren jutott döntőbe. A párizsi olimpiára készülő tornász lólengésben és korláton aranyérmes lett, míg nyújtón és gyűrűn negyedikként zárt. Szűcs Róbert, a férfiak vezetőedzője elmondta, hasznos versenyen van túl Mészáros Krisztofer. "Ez volt egyben a párizsi játékok előtti utolsó megmérettetés. Felkészülésben ott tart, ahol most lennie kell. A hibákat még kijavítjuk a kiutazásig, aztán következhet az olimpia" – mondta Szűcs Róbert.

A rovat további hírei: Sport

DSTV: birkózó tábor csalogat

DSTV: birkózó tábor csalogat

2025. jún. 27.

Dunaújvárosban nagy hagyománya van a különböző szakosztályok és sportközösségek által szervezett táboroknak. Úgy tűnik az idei szünidő sem lesz ez alól kivétel – legutóbb a birkózóknál jártunk. Hangkép.

Két hazatérő az Acélbikáknál

Két hazatérő az Acélbikáknál

2025. jún. 27.

Pinczés és Strenk Olivér is egyéves kitérő után tér vissza a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapatához a 2025/2026-os szezonban.

DSTV: parádés szezonzáró

DSTV: parádés szezonzáró

2025. jún. 26.

Remek időszakot tudhat maga mögött a Spartan Cheerleading SE egyesülete. A sportolók bajnoki éremmel is gazdagodtak, a mozgalmas hetekről és a parádés szezonzáróról Árgyelán Dominika számolt be. Hangkép.

Pozitív az összkép, de nem szabad hátradőlni

Pozitív az összkép, de nem szabad hátradőlni

2025. jún. 26.

Összességében elégedetten értékelték a magyar csapat teljesítményét a racicei Eb után a kajak-kenu válogatott szövetségi kapitányai.

DSTV: eredményes időszakot zártak le a tornászok

DSTV: eredményes időszakot zártak le a tornászok

2025. jún. 25.

Elégedetten tekintett vissza a mögöttük hagyott időszakra a DKSE torna szakosztályának vezetőedzője, Trenka János - a múlt heti edzésre ellátogató Barta Endre alpolgármester és Motyovszki Mátyás önkormányzati képviselő pedig a szakosztálynál végzett munkát dicsérte. Hangkép.

Orosz csatár az Acélbikáknál

Orosz csatár az Acélbikáknál

2025. jún. 25.

A fehérorosz Mogiljev együttesének második legponterősebb játékosa is a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozóinál folytatja pályafutását.

Kész a DKKA felkészülési menetrendje is

Kész a DKKA felkészülési menetrendje is

2025. jún. 24.

Igen sűrű augusztusa lesz a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt együttesének a bajnokság szeptemberi rajtja előtt.