Álom maradt a döntő 10 méteren

spigott - 2024. augusztus 30. 12:40

Nem sikerült bejutnia a legjobb nyolc közé Gurisatti Gyulának a légpisztolyosok 10 méteres versenyszámában a párizsi paralimpián.

Kép: MTI-archív (Koszticsák Szilárd felvétele)

A légpisztolyosok 10 méteres versenyszámában kezdte meg szereplését a párizsi paralimpián a dunaújvárosi Gurisatti Gyula pénteken délelőtt negyed tizenkettőtől. Az Erődök Városa Sportlövész Egyesület versenyzője Párizstól közel háromszáz kilométerre Chateauroux-ban vágott neki a szám selejtezőjének, ám feladata nem volt egyszerű, ugyanis a döntőbe jutáshoz az első nyolcban kellett volna végeznie a huszonhat fős, rendkívül erős mezőnyben.

Az ötödik paralimpiáján szereplő sportlövőre hatszor tíz lövés várt a selejtezőben, első sorozatában 90, a másodikban 91 kört lőtt, s bár a folytatásban sikerült egy 93-as és egy 94-es kört is összehoznia, közben becsúszott egy 91-es, majd a legvégén egy 89-es kör is, így pedig sajnos nem volt esélye a döntőbe jutásra, mert 548 körrel, csakúgy mint a Tokiói paralimpián, ezúttal is a 24. helyen fejezte be a viadal küzdelmeit. A selejtezőt végül a koreai Jo Jeongdu nyerte 577 körrel, míg a legjobb nyolc közé jutáshoz legalább 562 kört kellett volna elérni.

Gurisatti Gyula legközelebb a sportpisztolyosok 25 méteres versenyszámában méreti meg magát szeptember 2-án.

A rovat további hírei: Sport

Hazai bajnoki a jótékonyság jegyében

Hazai bajnoki a jótékonyság jegyében

2025. dec. 03.

A Szeged elleni hazai mérkőzéssel zárja az alapszakasz küzdelmeit a DFVE női vízilabda csapata ma este hét órától. A találkozó jótékonysági célt is szolgál, ugyanis együttesünk idén is csatlakozott a "Boldog Délután" elnevezésű kezdeményezéshez.

Így nem volt esély a pontszerzésre

Így nem volt esély a pontszerzésre

2025. dec. 03.

A dunaújvárosi fegyelmezetlenségeket könyörtelenül kihasználó FEHA19 magabiztosan győzte le Acélbikáinkat az Erste Liga kedd esti összecsapásán.

Sikeres évet zártak a DKSE kajak-kenusai (galériával)

Sikeres évet zártak a DKSE kajak-kenusai (galériával)

2025. dec. 02.

Világbajnoki arannyal, rengeteg hazai és nemzetközi éremmel zárták a 2025-ös esztendőt a DKSE kajak-kenusai, így volt mit ünnepelni a szakosztály hétfő esti évzáró ünnepségén.

DSTV: kiváló tornászt köszöntöttek

DSTV: kiváló tornászt köszöntöttek

2025. dec. 02.

Elégedetten tekintett vissza a jó Európa-bajnoki és világbajnoki szereplést hozó 2025-ös esztendőre a DKSE kiváló tornásza, Mayer Gréta. A dunaújvárosi kiválóságot Barta Endre alpolgármester is köszöntötte múlt csütörtöki edzés alkalmával. Hangkép.

Óriási sikert hozott a II. Adventi Fitnesz Fesztivál

Óriási sikert hozott a II. Adventi Fitnesz Fesztivál

2025. dec. 02.

Remek oktatók, pörgős edzések, erős jótékonysági szál és egy parádés finálé: második alkalommal rendezték meg az Adventi Fitnesz Fesztivált, melyről ezúttal is felejthetetlen élményekkel tértek haza a résztvevők.

Fontos meccs vár az Acélbikákra

Fontos meccs vár az Acélbikákra

2025. dec. 02.

A FEHA19 elleni székesfehérvári mérkőzéssel folytatja az Erste Liga alapszakaszát a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata ma este fél héttől.

Hétgólos siker Svájc ellen, négy pontot visz a középdöntőbe a magyar válogatott

Hétgólos siker Svájc ellen, négy pontot visz a középdöntőbe a magyar válogatott

2025. dec. 02.

Az Európa-bajnoki bronzérmes magyar válogatott 32-25-re legyőzte az újonc svájci csapatot hétfőn a női kézilabda-világbajnokság csoportkörének utolsó fordulójában a hollandiai 's-Hertogenboschban, így a maximális négy pontot viszi magával a rotterdami középdöntőbe.