Ötmillióval rántotta le alkalmi nőismerősét a csaló

Öcaline - 2024. október 16. 14:30

A Dunaújvárosi Járási Ügyészség emelt vádat csalás bűntette miatt azzal a férfival szemben, aki megkárosította nőismerősét. Hitelfelvételre beszélte rá, további segítséget is gálánsan elfogadott – és persze esze ágában sem volt visszafizetni a pénzt, értesült a DO.

A vádemelés tényéről a vármegyei főügyészség adott tájékoztatást. Dr. Gácser Zsuzsanna Ágnes helyettes szóvivő összegzéséből kiderül, a vádirati tényállás szerint a férfi még 2022 tavaszán hitette el nőismerősével, hogy 4 millió forintra van szüksége adósságai törlesztéséhez, de ő nem kaphat hitelt, ezzel rávette a sértettet arra, hogy a kölcsönt ő vegye fel. A férfi megígérte, hogy a hitel törlesztőrészleteit fizetni fogja, azonban ezt nem tette meg. 
A hitelfelvétel előtt és után is különböző pénzösszegeket kért a férfi a nőtől azzal, hogy azt majd visszafizeti – azonban ez sem történt meg. A rábeszélés azonban működött, a férfi 2022 júniusában kapta meg a banki kölcsönt, amelyből vett egy gépkocsit, a többit elköltötte, bebútorozta a lakását, illetve a megélhetésére fordította. 
A vádlott a sértettől kölcsönkért összegből semmit nem fizetett vissza, így neki közel 5 millió forint kárt okozott – az összeg az eljárás során nem térült meg.
A büntetlen előéletű vádlott beismerte a bűncselekmény elkövetését, így az ügyészség arra tett indítványt, hogy a bíróság iratok alapján, tárgyalás mellőzésével felfüggesztett börtönbüntetést szabjon ki vele szemben.

A vádlott büntetőjogi felelősségéről a Dunaújvárosi Járásbíróság dönt majd, erősítette meg a főügyészség tájékoztatója.

(Illusztráció: FVMRFK)
 

A rovat további hírei: Sziréna

Letartóztatás vár a bántalmazóra

Letartóztatás vár a bántalmazóra

2025. aug. 15.

Csoportosan elkövetett garázdaság bűntett miatt indítványozta a Fejér Vármegyei Főügyészség annak a férfinak a letartóztatását, aki két társával bántalmazott egy férfit a dunaújvárosi uszoda előtt még július közepén. Csodák csodájára a sértett könnyű sérülésekkel megúszta, értesült a DO.

Meteo extra: már él a harmadfokú hőségriasztás!

Meteo extra: már él a harmadfokú hőségriasztás!

2025. aug. 13.

Az országos tisztifőorvos a HungaroMet legfrissebb előrejelzése alapján rendelte el a legmagasabb figyelmeztetési szintű riasztást. A rendelkezés vasárnap éjfélig él, és az ország teljes területére érvényes!

Életeket mentett a szénmonoxid-érzékelő

Életeket mentett a szénmonoxid-érzékelő

2025. aug. 11.

Dunaújvárosi társasházi lakásokban is érdemes volt felszerelni a berendezést: a szénmonoxid-érzékelő hangos sípolása figyelmeztette a lakókat a "néma gyilkos", vagyis a színtelen, szagtalan, íztelen – érzékszerveinkkel felismerhetetlen – mérgező gáz veszélyére.

Országos tűzgyújtási tilalom – már mától!

Országos tűzgyújtási tilalom – már mától!

2025. aug. 10.

A jelentős nappali felmelegedés és a csapadékhiány miatt ismét országos tűzgyújtási tilalom lép életbe – az intézkedést a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) a Belügyminisztérium Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságának egyetértésével rendelte el, már mától érvényes!

Ellopták és szét is kapták a kocsit

Ellopták és szét is kapták a kocsit

2025. aug. 06.

Vagyon elleni bűncselekmények miatt intézkedtek a rendőrök a városban és a környéken a közelmúltban: kocsilopás és rongálás színezte a palettát.

Letartóztatták a szexuális bántalmazót

Letartóztatták a szexuális bántalmazót

2025. júl. 29.

Közösségi oldalon hálózta be kiskorú áldozatát a férfi, akinek letartóztatását minősített szexuális erőszak bűntette miatt indítványozta a Dunaújvárosi Járási Ügyészség. A 14 éves sértettet a szülői tiltás ellenére csalta el, majd körözés nyomán kerítették kézre, értesült a DO.

Eltűnt Vajda Péter, nagyon keresik (FRISSÍTVE!)

Eltűnt Vajda Péter, nagyon keresik (FRISSÍTVE!)

2025. júl. 28.

A dunaújvárosi rendőrök kérték az állampolgárok segítségét a Mályról eltűnt férfi ügyében. Felhívás a hajtás után – mér egy megosztás is segíthet! (FRISSÍTVE!)