Újabb rangadó vár a DFVE csapatára
A tabellán második UVSE elleni fővárosi találkozóval folytatja a bajnokság küzdelmeit a DFVE női vízilabda csapata ma este hét órától.
Kép: DO-archív
Mint arról beszámoltunk, parádés teljesítményt nyújtott BVSC elleni szombati bajnokin a DFVE női vízilabda csapata, s végül 16-3-as vereséggel küldte haza vetélytársát a Fabó Éva Sportuszodából. Sokáig azonban nem örülhettek a hétvégi sikernek vízilabdázóink, akikre ma már újabb, még nehezebb feladat vár a női OB I-ben, ugyanis este hét órától az UVSE otthonában ugrik medencébe Makszim Kordonszkij együttese a bajnokság 17. fordulójából előrehozott mérkőzésén.
A mieinkhez hasonlóan a fővárosiak is tizennégy mérkőzésen vannak eddig túl az alapszakaszban, s mérlegük szinte hibátlan, ugyanis tizenhárom győzelem mellett csak egyszer, a listavezető Ferencvárostól szenvedtek 9-5-ös vereséget. Vízilabdázóink idén már találkoztak mai ellenfelükkel, s a novemberben lejátszott dunaújvárosi mérkőzés végén a vendégek örülhettek a 11-10-es sikernek.
A két gárdát hat pont választja el egymástól a bajnoki tabellán, vagyis egy esetleges győzelemmel még nyílttá tudná tenni az alapszakasz második helyéért vívott csatát együttesünk, s mint azt Pál Réka a DFVE közösségi oldalán elmondta, a BVSC elleni jó, lendületes játékuk után a céljuk, hogy az ott mutatott védekezésüket vigyék tovább a soron következő mérkőzésekre, így az UVSE ellen is és a reményeik szerint egy, a hétvégihez hasonlóan jó meccset tudnak játszani.
A rovat további hírei: Sport
Szép siker a rangadón
2025. nov. 01.
Végig vezetve aratott négygólos győzelmet az Eger elleni hazai bajnokin a DFVE női vízilabda csapata pénteken este.
DSTV: az Üstökös Kupáért küzdöttek a fiatalok
2025. okt. 31.
A tavalyi jubileumi rendezvényhez hasonló számokat produkált idén is a nagy sikerű és nagy múltú Üstökös Kupa. A fiatal kézilabdázók számára meghirdetett verseny egyik állomáshelye a hagyományokhoz hűen Dunaújváros volt – az ország nagyon sok szegletéből látogattak el ide a lelkes sportolók. Hangkép.
Újra Miskolcon játszanak az Acélbikák
2025. okt. 31.
Idén már harmadik alkalommal méri össze erejét a DAB jégkorong csapata a DVTK Jegesmedvék gárdájával az Erste Liga alapszakaszában.
Rangadó előtt a vízilabdázók
2025. okt. 31.
Az Eger elleni mérkőzésen ugrik a Fabó Éva Sportuszoda medencéjébe a DFVE női vízilabda csapata a bajnokság újabb fordulójában ma este hét órától.
DSTV: kiváló eredmények Ősi Tamástól
2025. okt. 30.
A tavalyi Világkupa-siker után ezúttal az Európa Kupa lengyelországi állomásán ért el remek eredményt városunk kiváló erőemelője, Ősi Tamás. A napokban ismét ellátogattunk a sportolóhoz. Hangkép.
Bravúros DKKA-siker a sportcsarnokban
2025. okt. 30.
A Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia U18-as csapata szép győzelmet aratott, az U20-asok viszont szoros csatában kaptak ki a Budaörstől a korosztályos bajnokságok szerdai fordulójában.
Továbbra is a világ élmezőnyében a dunaújvárosi tornászok (galériával)
2025. okt. 29.
Hazatértek a DKSE tornászai a Jakartában megrendezett világbajnokságról és szerdán második otthonukban, a Pap Zoltán Tornacsarnokban várta és köszöntötte őket a szakosztály és városunk vezetése is.








