Itthon zárja a BL-csoportkört a DFVE
A spanyol Terrassa ellen szerezné meg első sikerét a legrangosabb európai kupasorozatban a DFVE női vízilabda csapata szombaton kora délután.
Kép: DO-archív
Hullámzó játékot nyújtva szenvedett 12-9-es vereséget a görög Vouliagmeni elleni hazai mérkőzésen a DFVE női vízilabda csapata a Bajnokok Ligája legutóbbi fordulójában. Makszim Kordonszkij alakulata hiába fordított 0-3-ról, 5-4-es félidei vezetése után támadásban és védekezésben is visszaesett, s ugyan 8-9-nél még volt esélye a pontszerzésre, a hatékonyabb vendégek végül elvitték a három pontot a Fabó Eva Sportuszodából.
A két héttel ezelőtti találkozó óta a bajnokságban voltak feladati együttesünknek, mely sikerrel vette az akadályokat, az előttünk álló hétvégén azonban újra a BL-ben bizonyíthat a csapat, mely a spanyol Terrassa gárdáját látja vendégül szombaton délután fél egytől. A spanyolok szintén öt meccset játszottak eddig a sorozatban, s négy vereség mellett egyetlen győzelemnek örülhettek, ami elsősorban a mieinknek fájt, ugyanis a két gárda spanyolországi találkozóján a hazaiak büntetőlövések után győzték le 14-13-ra a DFVE csapatát.
Van tehát miért visszavágnia Garda Krisztináéknak, akik egy győzelemmel megelőznék vetélytársukat a tabellán, s a harmadik helyen fejeznék be a küzdelmeket a legrangosabb európai kupasorozat A-jelű csoportjában. A mieink természetesen erre készülnek, árulták el a Kardos-testvérek, Dominika és Laura a csapat közösségi oldalán, ám ehhez a jó játék mellett az értük szurkolók támogatására is szükség lesz, így sok szeretettel várják drukkereiket is a szombat délután fél egykor kezdődő találkozón.
A rovat további hírei: Sport
Szerelmük a Duna és a túrázás
2025. júl. 28.
Dunaújvárosban is megpihentek a hatvannyolcadik Nemzetközi Dunatúra mezőnyének összetartó tagjai, akik bő két hónap alatt közel kétezerötszáz kilométert töltenek a Dunán.
Elkészült a DAB felkészülési programja
2025. júl. 28.
Négy edzőmérkőzés vár a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapatára a nyári felkészülési időszakban.
Győzelemmel kezdett a DFC
2025. júl. 28.
Megérdemelt sikert aratott a Pénzügyőr elleni bajnokin a Dunaújváros FC labdarúgó csapata az NB III-as pontvadászat első fordulójában vasárnap este.
Újra bizonyítottak sárkányhajósaink
2025. júl. 27.
Összesen hét érem megszerzéséből vették ki részüket a Dragon Steel SE sárkányhajósai a Brandenburgban megrendezett Nemzetek Közötti Világbajnokságon.
Egyetemi Világjátékok: elégedett magyarok
2025. júl. 26.
Hosszú kihagyás után, egy jó gyakorlattal tért vissza a nemzetközi mezőnybe a DKSE tornásza, Kovács Zsófia.
Jobban hajráztak az ukránok
2025. júl. 26.
Hiába küzdött remekül, az ukránoktól is kikapott a dunaújvárosi Szőke Milánnal felálló magyar U16-os fiú röplabda válogatott a korosztályos Európa-bajnokságon.
Hazatértek a vb dunaújvárosi hősei (galériával)
2025. júl. 25.
A DFVE mellett városunk vezetése is köszöntötte a világbajnoki ezüstérmes magyar női vízilabda válogatott dunaújvárosi tagjait a Fabó Éva Sportuszodában pénteken délelőtt.