Így nem volt esély a pontszerzésre

spigott - 2025. december 3. 7:30

A dunaújvárosi fegyelmezetlenségeket könyörtelenül kihasználó FEHA19 magabiztosan győzte le Acélbikáinkat az Erste Liga kedd esti összecsapásán.

Fontos találkozó várt a Dunaújvárosi Acélbikák csapatára kedden este, ugyanis az előtte három ponttal álló FEHA19 otthonában vendégeskedett Hetler Ádám együttese, mely egy esetleges győzelemmel befogta volna ellenfelét a tabellán.

Ennek szellemében is vágtak neki a találkozónak a csapatok, de a hazaiak valamivel veszélyesebben támadtak, s ennek a nyolcadik percben lett meg az eredménye, miután Sivrin éles szögből leadott lövése kifogott Szücs kapuson (1-0). A folytatás sem úgy alakult, ahogy a mieink eltervezték, mert a 12. percben Ambrus került ajtó-ablak ziccerbe, s mivel nem is hibázta el helyzetét, még nagyobb gondba kerültek hokisaink (2-0). A harmadból hátralévő időben egy-egy kiállítást ítéltek mindkét oldalon, de gól ezekből nem született, így a hazaiak vonulhattak sokkal elégedettebben a pihenőre.

A második felvonás elején megvoltak a lehetőségek a szépítésre, de nem sikerült élni ezekkel, majd a 26. és a 36. perc között gyakorlatilag végig emberhátrányban kellett védekeznie a Bikáknak, akik sorozatban szedték be a kiállításokat. A FEHA pedig élt a tálcán kínált lehetőségekkel, és két szimpla, valamint egy kettős emberfórban szerzett találattal gyakorlatilag a 33. percre eldöntötte a találkozót, ugyanis a második szünetre már ötgólos volt a fehérváriak előnye (5-0).

Képek forrása: FEHA19/Sánta Lili

A harmadik húsz percre már semmi izgalom nem maradt, de a fehérváriak lendületben maradtak, s egy egyenlő létszámban, valamint egy emberelőnyben szerzett góllal már 7-0-ra vezettek a 44. percben. A 49. percben ugyan Jarulin kettős emberfórban megszerezte a mieink első gólját, majd nem sokkal később Kugyin is bevette a hazai kaput, ez szépségtapasznak is kevés volt, mert a FEHA végül sima, 7-2-es győzelemmel szakította meg tizenegy meccse tartó vereségsorozatát, s újra ellépett hat ponttal az ezúttal gyenge napot kifogó Acélbikáktól.

Németh Péter, másodedző: – Élhetnénk ezer fajta kifogással, de nagy tévedés lenne a részemről, ha arról kezdenék beszélni, hogy mi a helyzet a jégpályával vagy mennyit ültünk a büntetőpadon. A legutóbbi két mérkőzésen mi pontokat akartunk szerezni, ezután a két meccs után felelősséget kell vállalnia játékosnak és edzőnek. Bármi is lesz a következménye, azt el kell fogadnunk, mert ha csak kifogások vannak, mögötte pedig teljesítmény semmi, akkor nincs miről beszélni.

FEHA19 – DAB 7-2 (2-0, 3-0, 2-2)

DAB: Szücs (Bejó) – Mikulovics 1, Vuoksiala, Jarulin 1 (1), Zohovs, Aszkarov (1) – Szécsi, Pozsár, Pinczés, Zorin, Keresztes – Kugyin 1, Bánki, Popovic, Subotic, Cseh – Vadócz, Kuminka, Csémi. Vezetőedző: Hetler Ádám.

A rovat további hírei: Sport

Nincs megállás a röpiseknél

Nincs megállás a röpiseknél

2025. dec. 03.

A Dág KSE elleni fővárosi mérkőzéssel folytatja a bajnokság alapszakaszának küzdelmeit a DKSE röplabda csapata csütörtökön este nyolc órától.

Hazai bajnoki a jótékonyság jegyében

Hazai bajnoki a jótékonyság jegyében

2025. dec. 03.

A Szeged elleni hazai mérkőzéssel zárja az alapszakasz küzdelmeit a DFVE női vízilabda csapata ma este hét órától. A találkozó jótékonysági célt is szolgál, ugyanis együttesünk idén is csatlakozott a "Boldog Délután" elnevezésű kezdeményezéshez.

Sikeres évet zártak a DKSE kajak-kenusai (galériával)

Sikeres évet zártak a DKSE kajak-kenusai (galériával)

2025. dec. 02.

Világbajnoki arannyal, rengeteg hazai és nemzetközi éremmel zárták a 2025-ös esztendőt a DKSE kajak-kenusai, így volt mit ünnepelni a szakosztály hétfő esti évzáró ünnepségén.

DSTV: kiváló tornászt köszöntöttek

DSTV: kiváló tornászt köszöntöttek

2025. dec. 02.

Elégedetten tekintett vissza a jó Európa-bajnoki és világbajnoki szereplést hozó 2025-ös esztendőre a DKSE kiváló tornásza, Mayer Gréta. A dunaújvárosi kiválóságot Barta Endre alpolgármester is köszöntötte múlt csütörtöki edzés alkalmával. Hangkép.

Óriási sikert hozott a II. Adventi Fitnesz Fesztivál

Óriási sikert hozott a II. Adventi Fitnesz Fesztivál

2025. dec. 02.

Remek oktatók, pörgős edzések, erős jótékonysági szál és egy parádés finálé: második alkalommal rendezték meg az Adventi Fitnesz Fesztivált, melyről ezúttal is felejthetetlen élményekkel tértek haza a résztvevők.

Fontos meccs vár az Acélbikákra

Fontos meccs vár az Acélbikákra

2025. dec. 02.

A FEHA19 elleni székesfehérvári mérkőzéssel folytatja az Erste Liga alapszakaszát a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata ma este fél héttől.

Hétgólos siker Svájc ellen, négy pontot visz a középdöntőbe a magyar válogatott

Hétgólos siker Svájc ellen, négy pontot visz a középdöntőbe a magyar válogatott

2025. dec. 02.

Az Európa-bajnoki bronzérmes magyar válogatott 32-25-re legyőzte az újonc svájci csapatot hétfőn a női kézilabda-világbajnokság csoportkörének utolsó fordulójában a hollandiai 's-Hertogenboschban, így a maximális négy pontot viszi magával a rotterdami középdöntőbe.