Ötvenöt tárgy érkezik Tito királyi ajándékaiból
A terveknek megfelelően sikerült a végleges megállapodást megkötni a múlt héten Belgrádban a Jugoszláv Történelmi Múzeummal – tájékoztatta lapunkat Farkas Lajos az Intercisa Múzeum igazgatója.
Elmondása szerint valóban nagy értékű, és országos jelentőségű tárlatmegnyitónak nézünk elébe október 30-án délután öt órakor, amit a Szerb Köztársaság Budapesti nagykövete, Rade Drobac nyit majd meg a múzeumban:
-Sok szempontból fontos, különleges kiállítás lesz, amit valóban a szerb kollégáknak a szakmai kapcsolatokon alapuló szándéka is jelöl. Dunaújváros önkormányzatának segítségével valósulhat meg nálunk ez a nagyon alapos biztonsági előírásokat és biztonsági intézkedéseket megkövetelő kiállítás. Természetesen huszonnégy órás őrizetben lesznek a tárgyak, de még a környék is, ugyanakkor szombaton is nyitva tartunk majd annak érdekében, hogy még a külföldi látogatók is megtekinthessék a tárlatot. A kiállított tárgyak szövegeit magyar, angol és szerb felirattal is ellátjuk, hogy lehetőség szerint mindenki pontosan tájékozódhasson a tárgyak származását, jelentőségét illetően. A kiállítás rendezését pedig teljes egészében a szerb barátaink végzik, hiszen nagyon ügyelnek arra, hogy a csak a Dunaújvárosi Intercisa Múzeumba elengedett kiállítás valóban megfelelően kerüljön bemutatásra.
A rovat további hírei: Kultúra
Eredményes betűvetők – díjátadó a gyermekkönyvtárban
2025. nov. 04.
Ünnepélyes, író-olvasó találkozóval egybekötött eredményhirdetéssel ér véget a SZÓforgató – BETŰvető 2025 elnevezésű játékos sorozat a József Attila Könyvtár gyermekkönyvtárában.
Írás a löszfalon – Egresi Zsuzsa emlékére
2025. nov. 03.
Egresi Zsuzsára, Dunaújváros rendkívüli képzőművészére emlékeztek a József Attila Könyvtárban még múlt csütörtökön délután. Rézkarcai és grafikái mellett versei is szerves részét képezték az eseménynek – az Írás a löszfalon című kötetéből válogattak írásokat, ezzel is megidézve a művésznő szellemét.
DSTV: Feltóti Sándor emlékezete
2025. okt. 31.
Rendhagyó bemutatót láthatnak a Rosti iskola vendégei, idézi fel a DSTV összeállítása. A Tantermi tárlatok a Rostiban sorozat keretében a 2023-ban elhunyt költő, fotós, tanár, Feltóti Sándor alkotásaiból válogattak össze páratlan kiállítást. Hangkép.
DSTV: egy orvos oltára a múzeumban
2025. okt. 29.
Időről-időre érdemes felkeresni az Intercisa Múzeum hivatalos oldalát, derül ki a DSTV összegzéséből. A szakemberek érdekes történelmi emlékek történetét dolgozzák fel – dr. Szabó Antal Tibor régész-muzeológus legutóbb "egy orvos oltáráról" mesélt. Hangkép.
"Írás a löszfalon" – Egresi Zsuzsa emlékére
2025. okt. 27.
Kötetének címét kölcsönözve szervez emlékezést Egresi Zsuzsa dunaújvárosi képzőművészre a József Attila Könyvtár – méghozzá az elhunyt alkotó versei, művei, barátai visszaemlékezései tükrében csütörtökön délután.
DSTV: Szoborváros V.
2025. okt. 24.
Újabb érdekes epizóddal folytatódott a DSTV köztéri szobrokat ismertető városjáró sorozata. A Szoborváros című magazin V. epizódjában két, a Béke téren található köztéri alkotást mutatnak be Hodik Mónika történész-muzeológus közreműködésével. Hangkép.
Vastapsot érdemelt, csodás matinékoncert a Viadanával a Magyar Nemzeti Galériában
2025. okt. 22.
Remek ősbemutató és a régi repertoár nagy kedvencei, gyerekkari közreműködés és parádés finálé: emlékezetes hangversenyt adott a főváros ikonikus koncerthelyszínén a Viadana Kamarakórus múlt vasárnap. És már készülnek a folytatásra – az is nagyon erősnek ígérkezik!









