Kitüntették a Fejér Megyei Kormányhivatal vezetőjét

doszerk - 2015. október 23. 8:19

Nemzeti ünnepünk, az 1956-os forradalom- és szabadságharc évfordulóján, „A Honvédelem kitüntető cím I. fokozata” kitüntetést adományozta dr. Simon László r. dandártábornoknak - a Fejér Megyei Kormányhivatalt vezető kormánymegbízottnak - dr. Simicskó István, Magyarország honvédelmi minisztere.

Dr. Simon László a társadalmi szervezetek és nyugállományúak egyesületei javaslatára, a HM Társadalmi Véleményező Bizottság támogatásával, a nyugállománmyúak szervezetei, valamint a honvédelem ügye érdekében huzamos időn át végzett, áldozatos munkája elismeréseként, nemzeti ünnepünk alkalmából részesült a kitüntetésben.

A rangos elismerést Vargha Tamás, a HM parlamenti államtitkára nyújtotta át Budapesten, a Stefánia Palotában, a Honvédelmi Minisztérium október 21-ei ünnepségén.

Fejér Megyei Kormányhivatal – fotó: Galovtsik Gábor

A rovat további hírei: Sziréna

Éles bevetés az Irodaháznál (galériával) [FRISSÍTVE]

Éles bevetés az Irodaháznál (galériával) [FRISSÍTVE]

2025. feb. 25.

Komoly rendőrségi akció helyszíne volt a városközpont késő délelőtt: 7-8 járműből álló konvoj vett körbe szempillantás alatt egy fekete Mercedest, a kocsi gazdáját bilincsben szállították el a helyszínről. Mutatjuk, és remény szerint jövünk még a részletekkel. (FRISSÍTVE az ORFK címszavas válaszával.)

Brutálisan komoly drogfogás, százmilliós tétellel

Brutálisan komoly drogfogás, százmilliós tétellel

2025. feb. 21.

Kezdjük a legnagyobb zsákmánnyal: 18 kg (!!!) kokaint is találtak a rendőrök az akció során, amely nyomán három férfit tartóztattak le a rendőrök városunkban, valamint Kulcson. Összehangolt akció, durva találat – itt az összes fontos részlet!

Kazánházi bevetésen a lánglovagok

Kazánházi bevetésen a lánglovagok

2025. feb. 20.

Családi ház pincéje gyulladt ki Mezőfalván még múlt vasárnap. A dunaújvárosi egységek a helyi önkéntes tűzoltókkal együtt fékezték meg a lángokat.

Bíróság elé állhat a trafikrabló

Bíróság elé állhat a trafikrabló

2025. feb. 14.

Késsel fenyegetett, majd mintegy 300 ezer forinttal spurizott; a nagy port felvert ügy főszereplője ellen ráadásul gyorsított eljárásban hozott indítványt a Dunaújvárosi Járási Ügyészség, értesült a DO.

Kigyulladt egy lakóház Rácalmáson (FRISSÍTVE)

Kigyulladt egy lakóház Rácalmáson (FRISSÍTVE)

2025. feb. 09.

A tűzoltók három vízsugárral oltják a lángokat a Barackvirág utcában, a nyolcvan négyzetméteres ingatlan teljes terjedelmében égett, értesült a DO. (FRISSÍTVE)

Állatkínzásért felelhet a lelketlen gazda

Állatkínzásért felelhet a lelketlen gazda

2025. feb. 06.

A dunaújvárosi rendőrök hallgatták ki gyanúsítottként az 51 éves férfit, aki a felső Duna-parton kirakta és magára hagyta kutyáját. Állatkínzás vétsége miatt kezdtek eljárást ellene, értesült a DO.

Milliárdos csalás – vármegyei érintettséggel

Milliárdos csalás – vármegyei érintettséggel

2025. jan. 29.

Nagyszabású pénzmosási ügy végére kerülhet pont hamarosan a Mátrix Projekt keretében, értesült a DO. A Fejér vármegyei nyomozók a közel másfél milliárd forintos kárból eddig több mint 100 millió forintot visszaszereztek. Két külföldi és egy magyar állampolgárságú férfit már letartóztattak – további két magyar "cégvezető" bűnügyi felügyelet alatt áll.