A tehetségek köztünk élnek
Gyula a mindennapjait a Hild iskolában tölti. Egy átlagos fiatal srác a sok közül, ám amikor az éneklésre kerül a sor, megcsillan a szeme és előtör belőle a hibátlan hang.
A Hild iskola gólyaavató rendezvényén egy fiatal srác hangjára emeltem fel a tekintetem. Nemes egyszerűséggel teljesen hibátlanul énekelte el az egyik népszerű hazai pop slágert. A szólója után félre kellett hívnom, két dolog járt a fejemben. Egyik, hogy mielőtt megkérdezem, hogy a hangjával mégis mit szeretne kezdeni, a másik, hogy ne felejtsek el gratulálni az előadásához. Mondanom se kell, elfelejtettem gratulálni.. Most pedig azért sodort minket össze az élet, mert egy megyei tehetségkutató döntőjébe jutott és újsbb kérdések fogalmazódtak meg bennem.
Székesfehérvárra érve a pláza oldalán több fiatal tehetség portréja tekint ránk. Ők nem elveszett ifjak, hanem céltudatos énekes palánták, akik hangjukat hallatják a Fehérvár Hangja tehetségkutató vetélkedőben. Így került Barkóczi Gyula portréja is a bevásárlóközpont üvegfalára. Kiskora óta imádja a zenét és mindene az éneklés. 15 éves korától kezdte komolyabban venni a kiváló adottságait, kedvenc műfaja a pop, de a klasszikus zene is közel áll hozzá. Egy-egy alkalommal különórán énektanár is foglalkozik vele, de sokat gyakorol otthon és próbálja saját maga fejleszteni képességét. A jövőben szeretné az énekes, színházi vonalat folytatni hosszú távon. Jelenleg a Hild középiskolában kőművesként szeretne szakmát szerezni, utána pedig magasépítészként is szeretne levizsgázni.
Fotó: fehervarhangja.hu
A selejtezők alatt végig nagy izgalommal várta a zsűri döntését, de végül egyöntetűen nagy sikert aratott dalaival. A válogatón John Legend, All of Me című dalával jutott be, majd a második slágere a Jégszív előadásával nyűgözte le igazán a zsűrit. A jelentkezők egy igazán jó közösséget alkotnak, hisz az elhivatottságuk a zene iránt közös. Rivalizálás helyett inkább egy jó társasági élet alakult ki, ahol együtt szórakoznak és szorítanak egymásért a fellépések alatt. Ilyen fiatalon sikerült rivaldafénybe kerülnie, ahol a folyamatos fotózások és forgatások nagy nyomás alatt tartották Gyulát – de úgy érzi, ez az ő világa. Már vágja a centit és minden idejével készül a december 11-i döntőre. Természetesen újra olvashatnak majd róla, hisz az ilyen tehetségeket nyomon kell követni. Lehetséges, hogy következőre egy pompás városi rendezvény keretein belül láthatjuk viszont, vagy épp a tv képernyőjén.
A rovat további hírei: Mozaik
Roller Park Jam: remek közösség kerekített remek extrémsport-bulit!
2025. aug. 21.
Ahogy ígérték, ahogy vártuk: bár elsősorban a rolleresek örülhettek, de minden "kerekes" előtt nyitva állt a kapu, és jöttek is szép számmal: nagy sikert aratott az idén először, de remény szerint nem utoljára szervezett Dunaújváros Roller Park Jam összetartása múlt vasárnap.
Száraz marad a baba bőre – új korszak a pelenkák területén!
2025. aug. 21.
Amikor pelenkát választasz, lehet, hogy elsőre mindegyik egyformának tűnik. Puhának, kényelmesnek látszik, elnyeli a nedvességet, de ha jobban megnézed, óriási különbségek lehetnek a gyártástechnológia és a felépítés terén. Az utóbbi években a gyártók egyre nagyobb figyelmet fordítanak arra, hogy a pelusok a kényelem mellett a lehető legjobban óvják a baba bőrét is – még akkor is, ha hosszabb ideig viseli őket. (X)
DSTV: újabb siker a gasztrofronton
2025. aug. 20.
Visszatérő vendég városunk éttermeiben, kávézóiban, cukrászdáiban a Street Kitchen csapat, derül ki a DSTV összegzéséből. A közelmúltban titokban keresték föl a nemzetközileg is elismert CsoKiss Csokoládé Manufaktúra bázisát – ahol megkóstolták az aktuális kínálatot. Hangkép.
Védekezzünk együtt a szúnyogok ellen!
2025. aug. 19.
Kisebb szúnyoginvázióra hívta fel a figyelmet közleményében az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF). Mint írták, a július végi Dunán levonult kisebb árhullám után a Duna mentén – így Dunaújváros térségében is – sok szúnyogtenyészőhely jött létre, amelyekben tömegesen fejlődnek az ártéri fajok egyedei.
A gyerekek kedvence: terepes élmények két és négy keréken
2025. aug. 19.
A motorozás és a quadozás élménye már egészen fiatal korban magával ragadhatja a gyermekeket. A friss levegő, a szabadság érzése és a jármű feletti irányítás öröme egyszerre nyújt szórakozást és kihívást. (X)
Káprázatos mutatványokkal debütált a rolleres rohambrigád (galéria)
2025. aug. 18.
A fizika törvényei? Gravitáció? Áhh, mindet idézőjelbe tették az I. Dunaújváros Roller Park Jam részvevői vasárnap délután. Masszív és merész szubkultúra közössége választotta helyszínül a dunaújvárosi bázist – először, de remény szerint nem utoljára. A beszámoló készül, a hangulatról addig is meséljenek a képek!
Érdekességek a tüdőről
2025. aug. 18.
A tüdő egy nagyon fontos szervünk, mindenki tudja, hogy vigyázni kell rá, de mégsem tesszük. Nemcsak a dohányzás árthat neki, hanem a szmog, a különféle káros részecskék is, amelyek a levegőben találhatók. (X)