Advent harmadik vasárnapja a Rómain
Elérkeztünk a harmadik gyertya meggyújtásához, a római városrész kapujában, ahol holnap ismét adventi műsorral várják a látogatókat.
Holnap ismét kellemes ünnepi összejövetel ígérkezik a Római városrész Váci utcai részén. Ahogy megszokhattuk 14 órától kezdődik az adventi forgatag. A beköszöntő után a Móra Ferenc Általános Iskola és EGYMI táncfoglalkoztató csoport diákjainak „Megjött a Mikulás” című előadását láthatjuk Pfefferné Élő Viktória felkészítésében. Vers és ének után a Rudas hangja énekkar produkcióját hallhatjuk, majd ismét a kisdiákoké a terep, karácsonyi, ünnepi, gyertyás táncukkal hangolják rá az összegyűlt érdeklődőket az ünnepre. Az ökumenikus istentisztelet után pedig meggyújtásra kerül a harmadik gyertya is. Ezután közösen feldíszíthetjük a városrész karácsonyfáját. Bárki segíthet és akár saját kezűleg készített díszét is elhelyezheti, így mindenki egy kicsit sajátjának érezheti majd az ünnepi fenyőt. Ami egész decemberben díszíti majd a Posta előtti teret, így nap mint nap gyönyörködhetünk benne jövet menet.
Finom étkekkel és forró teával kínálják a szervezők az érdeklődő városlakókat. A zsíros kenyér mellé a Castrum Zöldséges felajánlásában savanyú káposztát is majszolhatunk. Érdemes meglátogatnunk a Lengyel házaspár kisasztalát, hisz minden alkalommal készülnek valamilyen hazai ízzel – szeretettel kínálják saját készítésű étkeiket. Nem szabad megfeledkeznünk a nélkülözőkről se, hisz több asztalnál is folyamatosan megy a gyűjtés. Míg az egyik asztalnál családoknak ajánlhatunk fel tartós élelmiszereket a másiknál pedig a Paksi Állatmenhely – Vácikai Cerberus Alapítvány részére adományozhatunk. Mindezt Kosik Lilla saját maga által készített kis kézműves ajándéktárgyakkal viszonozza.
A rovat további hírei: Közélet
Érkezhet a mammográf berendezés, kezdődhet a térfigyelő rendszer közbeszerzése
2025. dec. 04.
Rendkívüli közgyűlést hívott össze Pintér Tamás polgármester csütörtök délelőttre. A rendkívüli ülés összehívása a Versenyképes Járások Program keretében történő közbeszerzési eljárások megkezdése, illetve más határidős feladatokban szükséges döntéshozatal miatt vált indokolttá.
Újabb fa öltött ünnepi köntöst Újtelepen
2025. dec. 04.
Folytatódott az idei körzetszépítés Újtelepen – már a második fenyőfa is megkapta a karácsonyi fénysort a körzetben. Bár ez nem lehet újdonság a lakosoknak, hiszen hosszú évek óta ápolják ezt a kedves hagyományt, ezzel is hangolódva a szeretet ünnepére.
Értékőrzés a könyvtár közreműködésével
2025. dec. 04.
Mint arról már korábban beszámoltunk, fakataszter készül Dunaújvárosban. A témához kapcsolódóan a DARING projekt keretében szakmai egyeztetésre látogatott el a József Attila Könyvtárba Szabó Zsolt alpolgármester és dr. Kovács Adél, a Nemzetközi Pályázati Iroda vezetője.
Városunkat is meglátogatta a nagyszakállú (galériával)
2025. dec. 03.
Zsúfoltság és gyerekzsivaj töltötte meg a Városháza teret kedden – alapos oka volt a sürgés-forgásnak. Dunaújvárosba látogatott Jouloupukki, az igazi, nagyszakállú Mikulás a gyerekek és sok-sok felnőtt rajongó nagy örömére.
Hatalmas összefogás az ünnepi időszakban
2025. dec. 03.
Örömteli esemény apropóján tartottak sajtótájékoztatót egy, a háttérben már futó jótékonysági akcióval kapcsolatban a szervezők. A helyszín az uszoda volt, ám nemcsak a vízilabdázók és az úszók csatlakoztak, hanem szerencsére sokan mások is.
Tragikus évfordulót ünnepelt a penteleiek közössége
2025. dec. 02.
Máig fekete lap a település történelemkönyvében – éppen 75 éve történt, hogy a kuláknak bélyegzett pentelei családokat kitelepítették otthonaikból. A gyászterhes eseményre emlékeztek a Pentele Klubházban hétfőn délután.
Együtt a tisztább Tündérkert Játszótérért
2025. dec. 02.
Újtelep lakosai időről-időre összefognak, hogy közösen tegyenek kitűzött céljukért – a közelmúltban a Tündérkert Játszótér takarítása volt terítéken, adventi készülődéssel körítve. Tóth Kámán önkormányzati képviselő szerint a körzetben alapvető ez a fajta együttműködés.









