Vízilabda: simán nyert az Eb-csapat

spigott - 2016. január 3. 16:30

A magyar ligaválogatott elleni találkozóval kezdte meg az I. Univer Kupa küzdelmeit Miskolcon az Európa-bajnokságra készülő magyar női vízilabda válogatott.

Miskolcon, a Kemény Dénes Városi Sportuszodában rendezik meg mától egészen keddig az I. Univer Kupa elnevezésű nemzetközi női vízilabda tornát, mely a két dunaújvárosi játékossal, Kasó Orsolyával, valamint Garda Krisztinával felálló magyar válogatott utolsó felkészülési tornája a jövő héten kezdődő Európa-bajnokság előtt. A négycsapatos megméretésen a magyar válogatott mellett a szintén dunaújvárosi Gurisatti Grétával, Horváth Brigittával, Menczinger Katával és Somhegyi Noémivel megerősített magyar ligaválogatott, valamint az olasz és a görög együttes vesz részt.

Kép: Magyar Vízilabda Szövetség!

A torna kiírásának köszönhetően már az első napon összecsapott egymással a két magyar csapat, s ahogy várható is volt, a találkozó az "A" válogatott masszív fölényét hozta. Bíró Attila együttese az első negyedet 4-1-re, míg a másodikat valamivel karcsúbban, 3-1-re nyerte meg, így a félidei pihenőre már 7-2-es előnnyel vonulhattak Garda Krisztináék. A térfélcsere után valamivel valamelyest összekapta védekezését ligaválogatottunk, de az Európa-bajnokságra készülő legjobbak sem hagyták magukat, így Keszthelyiék végül sima, 11-3-as győzelmet arattak. A DFVE-Maarsk Graphics játékosai közül mindenki lehetőséget kapott a találkozón, Kasó Orsolya mindössze egyetlen gólt kapott csereként beállva, míg a ligaválogatott három találatából egyet Gurisatti Gréta jegyzett.  

Magyarország – Magyar Ligaválogatott 11-3 (4-1, 3-1, 2-1, 2-0)

Magyarország: Gangl, Czigány 1, Antal 2, Szűcs 1, Takács 1, Keszthelyi 2, Bujka 3. Csere: Kasó (kapus), Illés, Tóth, Csabai 1, Garda. Szövetségi kapitány: Bíró Attila.

Magyar Ligaválogatott: Doroszlai, Horváth, Máté, Kuna, Gyöngyössy, Somhegyi, Menczinger. Csere: Parker 2, Hevesi, Gurisatti 1, Sikter, Leimeter. Edző: Petrovics Mátyás.

Az I. Univer-kupa programja:

Január 3., vasárnap:
Magyarország - Magyar Ligaválogatott – 15.15
Olaszország - Görögország – 16.45

Január 4., hétfő:
Magyarország - Görögország – 15.15
Olaszország - Magyar Ligaválogatott – 16.45

Január 5., kedd:
Magyarország - Olaszország – 16.15
Görögország - Magyar Ligaválogatott – 17.45

A rovat további hírei: Sport

Hétgólos vereség Brassóban

Hétgólos vereség Brassóban

2025. okt. 25.

Két harmadig jól tartotta magát a tartalékos DAB a Brassó otthonában, de a harmadik felvonásban átgázoltak Acélbikáinkon a házigazdák.

DSTV: jó úton haladnak

DSTV: jó úton haladnak

2025. okt. 24.

Már látható eredménye is van a DLSZ Aréna fejlesztésének, jól haladnak az építési munkálatok. A szövetségnek nemsokára egy hatalmas álma valósul meg, s mi lehetőséget kaptunk arra, hogy újra és újra bemutathassuk az oda vezető utat. Hangkép.

Újabb erdélyi túrán az Acélbikák

Újabb erdélyi túrán az Acélbikák

2025. okt. 24.

A tabella második helyén álló Brassó otthonában folytatják szereplésüket az Erste Liga alapszakaszában a DAB jégkorongozói ma este fél hattól.

Egyéni összetettben döntőztek a tornászok

Egyéni összetettben döntőztek a tornászok

2025. okt. 23.

Tizennyolcadik helyen végzett a jakartai tornász világbajnokság egyéni összetett fináléjában a DKSE kiválósága, Mayer Gréta.

Hozták a kötelezőt vízilabdázóink

Hozták a kötelezőt vízilabdázóink

2025. okt. 23.

Felemás játékkal, de magabiztos győzelemmel tartotta itthon a három pontot a Győr elleni bajnokin a DFVE női vízilabda csapata szerdán este.

Újabb dupla siker

Újabb dupla siker

2025. okt. 22.

A DFVE serdülő és ifjúsági vízilabdázói is magabiztos győzelemmel zárták a Tatabánya-Semmelweis OSC elleni mérkőzésüket a korosztályos bajnokságok legutóbbi fordulójában.

Elismerték a világbajnokságok dunaújvárosi hőseit

Elismerték a világbajnokságok dunaújvárosi hőseit

2025. okt. 22.

A Gurics György Birkózó Centrumban köszöntötte a közelmúltban véget ért világbajnokságokon szereplő dunaújvárosi birkózókat Barta Endre alpolgármester.