Bartók Kamaraszínház és Művészetek háza

Holnap PASO és Penetele Ska a Galériában

Vass Ádám - 2016. február 19. 19:17

Újra egy színpadon lép fel városunk legnépszerűbb zenekara és az ország első számú Ska Orchestrája, ezúttal is a Galéria Jazz Klubban.

A mai budapesti lemezbemutató koncert másnapján lép fel városunkban a Pannonia Allstars Ska Orchestra, azaz a PASO, akik előtt ki más hangolná a közönséget, mint a dunaújvárosi Pentele Ska Club. A kapunyitás este nyolckor esedékes, városunk zenekara kilenckor kezd, majd fél tizenegykor szabadul el a Szellemvonat. A PASO mai nap megjelenő új lemezének címe Ghost Train, mi már hallottuk, és jelentjük: az eddigi legszínesebb anyagról van szó, egészen széles műfaji skálán mozognak a lemezen szereplő dalok. A legutóbbi, 2012-es lemezhez hasonlóan megtalálhatók rajta az igazi táncos dalok, de helyet kapott a korongon pár rockosabb, punkos nóta is, ami remekül feldobja az amúgy sem egyhangú albumot. A lemezbemutató utáni turné első állomása tehát Dunaújváros, a korábbi koncertekből kiindulva nem is véletlenül. A buli nagy részét az új lemez dalai teszik majd ki, ami már alapból is egy igencsak pörgős ötven perc lenne, de mellette bizonyára nem maradunk többek közt Hungarian Dish, vagy I'm the One nélkül sem.

A rovat további hírei: Kultúra

Hamarosan újra startol a Zenélő Cukrászda sorozata

Hamarosan újra startol a Zenélő Cukrászda sorozata

2025. szep. 03.

Nem várhatnak tovább az édes élmények, immár a negyedik évad kezdődik a Vasmű úti egységben – pénteken délután várják a vendégeket. Ráadásul rendhagyó nyitánnyal csalogatnak!

DSTV: díszes tál lett a hónap műtárgya a múzeumban

DSTV: díszes tál lett a hónap műtárgya a múzeumban

2025. szep. 03.

Folytatódott az Intercisa Múzeum gyűjteményének kincseit bemutató népszerű sorozat, derül ki a DSTV összegzéséből. A hónap műtárgya ezúttal egy díszes salátástál lett – érdekes jellemzőit Kronászt Margit történész-muzeológus vázolta. Hangkép.

 

Különleges koncertmenü és sok kiegészítő program csalogat a KönyvTér kavalkádjába

Különleges koncertmenü és sok kiegészítő program csalogat a KönyvTér kavalkádjába

2025. szep. 02.

A részletes programot már összegeztük,. ezúttal a Városháza téren szombaton esedékes minifesztivál gazdag zenei kínálatáről, valamint a kísérő eseményeiről ejtünk szó! És persze mindenkit biztatunk a személyes jelenlétre: napsütés, jó idő, remek produkciók sora, irány a KönyvTér!

DSTV: a színek szabadsága a Restiben

DSTV: a színek szabadsága a Restiben

2025. aug. 30.

Folytatódott a bemutatók sora a Resti Bisztróban, derül ki a DSTV összegzéséből. A Rosti iskola diákjainak alkotásaiból rendezett kiállítások után ezúttal Komli Tünde önálló tárlatát láthatják a Vasmű úti egység vendégei A szabadság színei címmel. Hangkép.

Vastaps a Vasasnak a belgiumi fesztiválon

Vastaps a Vasasnak a belgiumi fesztiválon

2025. aug. 29.

Komoly sikereket aratott a fellépéseken, táncházban ismertette a magyar folklórkincs alapjait, és nem mellékesen városunk hírnevét is öregbítette Belgiumban a Dunaújvárosi Vasas Táncegyüttes. Csapatunk a közelmúltban vendégszerepelt a Westerlo-i Nemzetközi Folklórfesztiválon – csodás élmény volt!

Nyárbúcsúztató koncert a Petőfi Művészeti Ligetben

Nyárbúcsúztató koncert a Petőfi Művészeti Ligetben

2025. aug. 28.

Szép élmény ígéretével várja a muzsika híveit a Bartók Kamaraszínház: nyárbúcsúztató, egyúttal évadnyitó koncertet rendeznek a Petőfi Művészeti Ligetben – Ács Dominika főszereplésével. Lélegezz fel – mindenkit várnak szombaton este!

DSTV: nyári könyvélmények a könyvtárból

DSTV: nyári könyvélmények a könyvtárból

2025. aug. 27.

Miközben javában készülnek a KönyvTér forgatagára, a nyár sem telt programok nélkül a József Attila Könyvtárban, derül ki a DSTV összegzéséből. Az intézmény nyári nyitvatartással, de folyamatosan tárt kapukkal várta a betű barátait – az időszak újdonságairól is szó esik a riportban. Hangkép.